مینی ایمپلنت دندان چیست؟ مینی ایمپلنت‌ها جایگزینی دیگر برای افرادی هستند که نمی‌توانند از ایمپلنت‌های دندان سنتی استفاده کنند. در ادامه قصد داریم به توضیحی مفصل درباره مزایا و معایب این نوع از ایمپلنت‌ها و کاربرد آنها بپردازیم. با ما همراه باشید!

مینی ایمپلنت چیست؟

مینی ایمپلنت‌های دندانی گزینه خوبی برای افرادی هستند که می‌خواهند دندان‌هایی را که از دست داده‌اند، جایگزین کنند اما نمی‌خواهند یا نمی‌توانند روش‌های مرسوم‌تر ترمیم و  ایمپلنت دندان را انجام دهند. دلایل زیادی برای اجتناب از جراحی دندان مورد نیاز برای ایمپلنت‌های معمولی وجود دارد. به‌عنوان مثال، ممکن است شما فاقد توده استخوانی در فک خود برای حمایت از ایمپلنت باشید یا به سادگی نمی‌خواهید جراحی دردناکی مانند ایمپلنت‌های سنتی انجام دهید؛ مگر اینکه کاملاً ضروری باشد!

مینی ایمپلنت‌های دندانی، ایمپلنت‌های کوچکی هستند که نیازی به جاسازی کامل در استخوان فک شما ندارند. آنها یک قطعه جامد با قطر سه میلی‌متر (۳ میلی‌متر) یا کمتر هستند که مستقیماً به استخوان فک شما پیچ داده می‌شوند. این نوع ایمپلنت‌های دندانی ساختار مشابهی دارند و شبیه ایمپلنت‌های دندانی سنتی هستند، اما اندازه آنها کوچک‌تر است.

چه زمانی از کاشت مینی ایمپلنت استفاده می شود؟

مینی ایمپلنت ها به آنگونه نیست که در تمامی افراد بتوان استفاده کرد و اگر شما کاندیدای خوبی برای ایمپلنت های معمولی نیستید ، در درمان مینی ایمپلنت نیز از نتیجه درمان فوق العاده برخوردار نمی شوید. کاشت مینی دندان فقط در موارد خاص استفاده می شود. این لزوماً چیزی نیست که بتوانید انتخاب کنید زیرا ایده داشتن کاشت های کوچکتر را دوست دارید.

برخی از کاربردی های مینی ایمپلنت

  • اگر دندانهای کوچک دارید
  • برای تعویض دندانهای جلو
  • تعویض دندان مولر
  • دندانهای موجود در یک فضای باریک

لازم به ذکر است که تنها دندانپزشک با بررسی و معاینه دقیق می تواند به شما بگوید که از ایمپلنت های سنتی یا مینی ایمپلنت استفاده کنید.

سایز مینی ایمپلنت های چه قدر است ؟

مینی ایمپلنت در واقع به اندازه اندازه یک کاشت سنتی (تقریباً قطر یک خلال دندان) است. حتی اگر استخوان زیادی نیز از دست داده باشید ، مینی ایمپلنت ها هنوز هم گزینه عالی و بهتر از کاشت های سنتی هستند.

کاشت مینی دندان در مقابل کاشت های سنتی

دانستن تفاوت های بین کاشت های کوچک و سنتی دندانپزشکی مهم است. با کمال تعجب ، برخی افراد این دو را اشتباه می گیرند . بنابراین در زیر ، ما می خواهیم هر یک از آنها و همچنین تفاوت های آنها را پوشش دهیم.

کاشت دندان سنتی

معمولاً یک کاشت سنتی از دو قطعه با یک پیچ خارجی ساخته می شود که به استخوان می رود و قطر آن بزرگتر از 3 میلی متر است. در داخل کاشت نخ وجود دارد که با بسیاری از انواع مختلف پروتزها سازگار است. این ویژگی چند منظوره یکی از بهترین های آن است.

ورم بعد از ایمپلنت چند روز طول می‌کشد؟

آیا بعد از ایمپلنت صورت ورم می‌کند؟

طول عمر مینی ایمپلنت ها

این درمان یک راه حل طولانی مدت نیست و طول عمر آن ها کمتر از ایمپلنت های معمولی باشد. اگر می خواهید طول عمر درمان شما بالاتر باشد ، بهتر با دندانپزشک خود مشورت کنید تا بهترین طرح درمان را برای شما انتخاب کند .

طول عمر مینی ایمپلنت ها بسته به عوامل مختلفی متفاوت است ، که شامل موارد زیر است:

  • پوکی استخوان یا سایر بیماری های استخوانی
  • سیگار کشیدن
  • عدم مراقبت از ایمپلنت
  • سوء مصرف الکل یا مواد

اما نکته آخر این است که هر دهان متفاوت است. دو نفری که در همان روز یک مینی ایمپلنت دریافت می کنند ، ممکن است طول عمر متفاوتی را در ایمپلنت خود تجربه کنند.

تفاوت اصلی بین کاشت های کوچک و سنتی

همانطور که در بالا گفته شد ، یک کاشت مینی دندان به اندازه نصف قطر یک کاشت سنتی است ، به این معنی که دو مینی ایمپلنت برای پشتیبانی از یک کاشت سنتی نیاز دارد. این به نظر می رسد مانند یک چیز بد ، اما همیشه نیست. برای اینکه بتوانید آن را در یک فضای کوچکتر قرار دهید ، گاهی به کاشت کوچکتر نیاز دارید.

تفاوت اصلی بین کاشت های کوچک و سنتی

ایمپلنت های سنتی معمولاً بیشتر از مینی ایمپلنت ها ماندگار هستند زیرا قادر به توزیع وزن یک دندان مصنوعی هستند. اما باز هم ، گاهی اوقات چنین فضای کوچک وجود دارد که شما به یک مینی نیاز دارید که یک کاشت سنتی خیلی بزرگ باشد.

روکش ایمپلنت پیچی یا چسبی

بین ایمپلنت چسبی یا پیچی کدام یک را ترجیح می دهید!

آیا مینی کاشت به اندازه کاشت های معمولی خوب است؟

مینی ایمپلنت های برای سلامت دهان ، لثه و استخوان بسیار مناسب هستند و دندان جایگزین مناسبی فراهم می سازند. برای بیمارانی که از دست لقی دست دندان خسته شده اند بسیار مناسب است. اما مینی ایمپلنت به اندازه ایمپلنت های معمولی محکم نیستند.

ایمپلنت دیجیتال در کلینیک دندانپزشکی پاسارگاد

مرکز تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر حسن روشن طلب با استفاده از تکنولوژی های به روز دنیا بهترین خدمات با بالاترین کیفیت را به بیماران عزیز ارائه می دهد.

قیمت مینی ایمپلنت

هزینه این درمان به علت هایی اعم از پیچیدگی کمتر درمان ، درمان تهاجمی کمتر ، پیوند استخوان کمتر و سایز کوچک تر آنها از ایمپلنت های سنتی کمتر می باشد. در ادامه علت مقرون به صرفه بودن آن ها را کمی بررسی می کنیم .

پیچ های کاشت مقرون به صرفه تر: پیچ های کوچکتر مورد استفاده در مینی ایمپلنت بسیار ارزان تر از پیچ های بزرگتر مورد استفاده برای کاشت سنتی است.

روش ساده تر: فرایند قرار دادن مینی ایمپلنت بسیار کم تهاجمی است و وقت گیر و بدون نیاز به جراحی لازم است. بنابراین ، وقت و تلاش کمتری به معنای صرف هزینه کمتری است.

بدون نیاز به پیوند استخوان: در بسیاری از مواقع ، دندانپزشکان نیازی به انجام پیوند استخوانی روی بیماران با تراکم استخوان فک پایین ندارند. یک قدم کمتر در این فرآیند به معنای صرف هزینه کمتری است.

با این حال ، فقط به دلیل اینکه مینی ایمپلنت ها به طور قابل توجهی ارزان تر هستند ، این بدان معنی نیست که کیفیت روش یا جایگزینی کمتر از کاشت های سنتی است. این فقط یک فرایند متفاوت برای یک وضعیت متفاوت است.

ایمپلنت یک روزه- کاشت و تحویل دندان در یک روز

ایمپلنت یک روزه ( کاشت و تحویل دندان در یک روز) در کلینیک دندانپزشکی دیجیتال پاسارگاد.

سوالات متداول

مینی ایمپلنت ها برای چه افرادی مناسب است ؟

افراد مناسب برای مینی ایمپلنت افرادی هستند که از سلامت دندان های مناسبی برخوردار هستند و در ناحیه بی دندانی از استخوان کافی برای انجام ایمپلنت های معمولی برخوردار نیستند. همچنین افرادی که دارای دیابت ، سرطان هستند ممکن است دارای مشکلاتی بشوند.

آیا کاشت مینی از تحلیل استخوان فک جلوگیری می کند ؟

مینی ایمپلنت ها نیز از تیتانیوم ساخته شده اند و سازگاری بالایی با بدن انسان دارند. مینی ایمپلنت از لحاظ ساختار شبیه به ایمپلنت های معمولی است و به استخوان فک جوش می خورد. مینی ایمپلنت ها نیز از تحلیل استخوان و خراب شدن شکل فک جلوگیری می کنند.

کلام آخر

مینی ایمپلنت‌های دندانی معمولاً برای تثبیت دندان‌های مصنوعی مفیدتر هستند، بنابراین بیشتر برای بیماران مسن‌تری مناسب هستند که در گذشته دندان‌های خود را از دست داده‌اند. به همین دلیل پیوند استخوان برای ایمپلنت‌های معمولی مورد نیاز است. تحمل این روش برای بیماران مسن دشوار است و مینی ایمپلنت‌ها می‌توانند گزینه بهتری برای آنها باشند. با این حال، هیچ دو بیماری شبیه هم نیستند. اگر به ایمپلنت‌های دندانی علاقه‌مند هستید و به دنبال کمک برای انتخاب بین مینی ایمپلنت و ایمپلنت‌های سنتی هستید، می‌توانید از راهنمایی‌های دکتر روشن طلب و تیم تخصصی مستقر در کلینیک ایشان کمک بگیرید.

در کلینیک دکتر روشن طلب علاوه بر خدمات ایمپلنت و پروتز دندان، تمامی خدمات دندان‌پزشکی نیز انجام می‌شود.

اگر در مورد ایمپلنت دندان سوالی دارید و قصد گرفتن وقت برای مشاوره دارید، تیم دندانپزشکی ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. اگر می خواهید برای مشاوره ایمپلنت دندان برنامه ریزی کنید، همین امروز با ما تماس بگیرید.

01332123208-9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X