قیمت ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است؟ عوامل موثر در هزینه کاشت دندان چیست؟ ایمپلنت دندان در کلینیک تخصصی ایمپلنت و پروتز دندانی پاسارگاد براساس جدیدترین روش‌ها و تکنیک‌های متداول، زیر نظر بهترین متخصصان ایمپلنت و جراحان فک و صورت انجام می‌شود.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت جایگزین مصنوعی دندان است که امروزه به عنوان درمان استاندارد برای پر کردن جای خالی دندانها در نظر گرفته میشود. ایمپلنت دندان یک میله کوچک پیچی شکل است که طی یک عمل جراحی در داخل استخوان فک فرو میرود تا به استخوان اطراف جوش خورده و آماده نگه داشتن تاج مصنوعی دندان شود. در واقع پایه ایمپلنت به عنوان ریشه دندان عمل میکند و روکش دندان به عنوان تاج دندان. بنابراین ایمپلنت نیازی به تکیه بر دندانهای اطراف ندارد و در داخل استخوان فک ثابت می ماند. فرایند جوش خوردن استخوان به ایمپلنت را یکپارچگی استخوان (osseointegration) میگویند.

چرا ایمپلنت دندان در کلینیک تخصصی ایمپلنت و پروتز دندانی پاسارگاد را انتخاب کنیم؟

کاشت ایمپلنت بدون درد در 3 دقیقهمشاوره آنلاین و پشتیبانیهزینه مناسب ایمپلنت از کاشت تا تحویل روکش
بهره مندی از دانش علمی و تجربه بالای موسس و متخصصاناستفاده از بهترین و مدرن‌ترین تجهیزات دندانپزشکیایمنی و بهداشت محیطی

ایمپلنت دکتر روشن طلب

کاشت ایمپلنت دندان، امروزه به یکی از بهترین روش‌ها برای حل معضل بی دندانی، تبدیل شده است. استفاده از ایمپلنت دندان علاوه بر جبران دندان ازدست‌رفته به زیبایی لبخند، بهبود جویدن غذا و همچنین به اصلاح تکلم نیز کمک می‌کند. ایمپلنت دندان دکتر روشن طلب بهترین انتخاب برای کاشت دندان جدید است زیرا:

 • استفاده از مشاوره آنلاین و رایگان ایمپلنت دندان
 • پاسخ‌گویی به سوالات شما توسط متخصص جراح فک و صورت
 • کاشت ایمپلنت دندان توسط بهترین جراح فک و صورت و متخصصان ایمپلنت
 • هزینه مناسب ایمپلنت دندان در کلینیک تخصصی دکتر روشن طلب
 • کاشت تخصصی ایمپلنت در 3دقیقه و به کار بردن بهترین برندهای ایمپلنت در دنیا

ایمپلنت اقساطی در کلینیک تخصصی پاسارگاد

از آن جا که کاشت ایمپلنت دندان نوعی جراحی محسوب می‌شود قطعا هزینه بالایی دارد و پرداخت هزینه ایمپلنت دندان مشکل است مخصوصا اگر تعداد ایمپلنت دندان زیاد باشد. بهترین روش پرداخت هزینه در این شرایط از طریق ایمپلنت اقساطی است. ایمپلنت دندان اقساطی این فرصت را برای شما فراهم می‌کند تا به تدریج هزینه ایمپلنت را پرداخت کنید و به‌ سادگی بتوانید دندان‌های از دست رفته خود را جبران کنید.

آنچه که اهمیت دارد شرایط ایمپلنت قسطی است. کلینیک تخصصی ایمپلنت و پروتز دندانی پاسارگاد با فراهم کردن بهترین شرایط برای ایمپلنت اقساطی این معضل را مرتفع کرده است. برای اطلاع از شرایط ایمپلنت اقساطی با کلینیک تماس حاصل فرمایید.

درمان بی دندانی کامل فک ها چیست؟

برخی مراجعین فکر می کنند با از دست دادن تمام دندان هایشان تنها درمان ممکن و مقرون به صرفه برای آنها دندان مصنوعی است اما…

انواع سرویس‌های جراحی و ایمپلنت دندان چیست؟

 • ایمپلنت تک دندان
 • ایمپلنت دندان فوری
 • ایمپلنت دندان بر مبنای پونتیک
 • ایمپلنت دیجیتال و ساخت روکش دیجیتال
 • ایمپلنت بدون درد
 • ایمپلنت پانچ یا بدون جراحی و بخیه زیر سه دقیقه
 • جراحی‌های لیفت سینوس
 • جراحی بازسازی استخوان فک در ایمپلنت دندان

آیا برای کاشت ایمپلنت دندان حتما باید عکس cbct داشته باشیم؟

عکس cbct نوعی عکس سه بعدی از فک و دهان است که معمولا متخصص ایمپلنت یا جراح فک و صورت جهت تشخیص بهتر برای کاشت ایمپلنت دندان تجویز می‌کند. در همه موارد نیاز به عکس سی بی سی تی نیست اما در افرادی که متخصص ایمپلنت پس از معاینه احساس کند نیاز به سینوس لیفت یا پودر استخوان و یا جراحی‌های جانبی است برای تشخیص بهتر، وجود این عکس را ضروری اعلام می‌کند. 

ساختار ایمپلنت دندان

در کاشت دندان ایمپلنت، پایه‌های فلزی پیچ‌مانند با ریشه دندان جایگزین می‌شوند. ایمپلنت دندانی جدید، مانند دندان‌های واقعی به نظر می‌رسد و جایگزین دندان‌های آسیب‌دیده یا ازدست‌رفته می‌شود. اما ساختار اصلی ایمپلنت دندان چیست؟ یک ایمپلنت دندانی نرمال شامل موارد زیر است:

 • پست (فیکسچر، قطعه پیچ مانند)
 • اباتمنت (پایه متصل کننده پست با تاج)
 • تاج (پروتز ایمپلنت دندان)

در ادامه هر یک از قطعات ایمپلنت دندان را توضیح می‌دهیم.

پست(فیکسچر)

عنصر اصلی ایمپلنت دندان، پایه آن است که از جنس تیتانیوم طراحی شده است و مهمترین قسمت کاشت ایمپلنت محسوب می‌شود. پایه یا فیکسچر، با انجام عمل جراحی توسط متخصصین ایمپلنت در استخوان فک قرار می‌گیرد. برای انجام این کار، دندانپزشک متخصص، لثه بیمار را برش زده و بعد به وسیله دریل مخصوص، استخوان فک را سوراخ کرده و فیکسچر را در داخل استخوان قرار می‌دهد.

بعد از مدت زمانی که گذشت، عملیات استخوان‌سازی در اطراف پایه صورت می‌گیرد و به این شکل، سبب چسبندگی و پیوند قوی پایه ایمپلنت به استخوان فک می‌شود و استخوانی کاملا شبیه به استخوان ریشه دندان تشکیل می‌شود.

♦ اباتمنت

اباتمنت همان رابط متصل کننده پایه به تاج دندان است. این قسمت برای نگه‌داری از پروتز است و بعد از اینکه تنه اصلی بر روی ایمپلنت کار گذاشته شد، این وسیله اتصال‌دهنده به عنوان یک لنگر محکم بین تاج و پایه در عمل کاشت ایمپلنت دندان قرار می‌گیرد.

اباتمنت در انواع مختلفی تولید می‌شود:

 1. پیچ شونده
 2. سمان شونده
 3. اتصالات اوردنچری که برای یک فک کامل و یا پارسیل‌هایی که با ایمپلنت محکم شده‌اند به کار می‌رود.

♦ تاج ایمپلنت دندان

تاج یک قسمت دیگر از ایمپلنت دندان است که بعد از قالب‌گیری از لثه و جایی که قرار است دندان ایمپلنت قرار بگیرد، در لابراتوار مخصوص ساخته می‌شود.این قسمت، معمولا از جنس سرامیک ساخته می‌شود بنابراین تحت تاثیر هیچ‌گونه پوسیدگی، باکتری و مواردی از این قبیل قرار نمی‌گیرد و ماندگاری بسیار بالایی دارد. تا اینجای مطلب، در مورد قطعات ایمپلنت دندان گفته شد. در ادامه به انواع کاشت  دندان ایمپلنت پرداخته می‌شود.

تفاوت ایمپلنت با بریج

تفاوت ایمپلنت با بریج در چیست؟

انواع ایمپلنت دندان چیست؟

برای کامل کردن توضیحات در مورد اینکه ایمپلنت چیست؟ باید بدانید که ایمپلنت دندان نوعی پروتز کاشتنی تیتانیومی است که در استخوان فک قرار گرفته و نقش ریشه دندان را ایفا می‌کند. دندان ایمپلنت حدود ۳ تا ۶ ماه بعد از کاشت به استخوان فک جوش می‌خورد و پس از آن می‌تواند روکش را در جای خود نگه دارد.

امروزه بیش از صد نوع ایمپلنت در بازار وجود دارد که پزشکان متخصص براساس نوع انتخابی و سلیقه‌ مختلف بیماران از آنها استفاده می‌کنند اما معیار خوب بودن و کیفیت ایمپلنت، براساس پاسخی که بافت‌های فک بیمار به آن می‌دهند اندازه‌گیری می‌شود.

♦ ایمپلنت معمولی

در این نوع ایمپلنت، در اصل از دندان طبیعی تقلید می‌شود. برای انجام آن یک پروسه زمانی باید طی شود. ابتدا، دندان پوسیده باید کشیده شود، مدت زمانی صبر می‌کنند تا جای زخم آن به طور کامل، بهبود یابد؛ بعد با عمل جراحی پایه دندان در استخوان فک قرار می‌دهند و بعد حدود ۳ تا ۶ ماه باید منتظر ماند تا ‌پایه به صورت کامل با استخوان جوش بخورد و بستر مناسبی برای قرار گرفتن تاج دندان بر روی پایه مهیا شود. بعد از آن تاجی که از سرامیک ساخته شده است را بر روی پایه قرار می‌دهند.

♦ ایمپلنت بدون جراحی

ایمپلنت بدون جراحی نوع دیگری از ایمپلنت است که به دو دسته اصلی ایمپلنت فوری و ایمپلنت دیجیتال تقسیم می‌شو. این نوع ایمپلنت حداقل میزان برش و درد و خونریزی را دارد.

♦ ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری نیز یک نمونه جایگزین برای دندان است که با نوع معمولی تفاوت دارد. در این نوع کاشت ایمپلنت دندان، لازم است که تراکم و طول و عرض استخوان فک برای انجام کار آزمایش شود. در روش ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یک روزه ، وقتی که عمل جراحی و پایه‌گذاری، از پروتز موقت که از جنس پلاستیک ساخته شده‌اند، استفاده می‌شود و بعد از گذشت۳ تا ۵ ماه، پروتز نهایی جایگزین، پروتز موقت می‌شود.

مزیتی که پروتز موقت دارد این است که کمک می‌کند تا ایمپلنت، به طور دقیق و مناسب، با استخوان فک جوش بخورد. برای انجام این نوع ایمپلنت دندان، استخوان فک باید تراکم کافی را داشته باشد.

♦ ایمپلنت دیجیتال

با پیشرفت علم و تکنولوژی ایمپلنت دیجیتال و یا تک مرحله‌ای جایگزین نوع معمولی و عادی شده است. این نوع کاشت دندان ایمپلنت، با استفاده از ابزارهای مدرن و نرم‌افزارهای سه بعدی انجام می‌گیرد و در طی آن، کمترین برش در لثه و استخوان فک فرد ایجاد می‌شود به همین خاطر نسبت به دو نوع قبل درد کمتری دارد.

در این روش، پزشکان متخصص، با استفاده از نرم‌افزار شبیه‌سازی، وضعیت استخوان و عصب فک فرد را بررسی می‌کنند و با اطلاعاتی که از آن به دست می‌آورند، تشخیص می‌دهند که برش‌های جراحی ایمپلنت دندان باید در کدام قسمت صورت گیرد.

♦ اوردنچر

یکی دیگر از انواع کاشت ایمپلنت دندان اوردنچر است. روش اوردنچر یک روش با قیمت مناسب و دوام بالا است. در این روش که به صورت فک کامل صورت می‌گیرد، پروتز بر روی تعدادی پایه که در لثه کاشته می‌شوند، قرار می‌گیرد و بعد از آن روکشی از دندان بر روی پروتز قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که در این روش، هر چقدر پایه بیشتری در لثه بکارند، میزان لقی دندان کمتر می‌شود.

لازم به ذکر است که تعداد پایه‌های موردنیاز برای کاشت اوردنچر، توسط متخصص ایمپلنت و بنا بر شرایط فک و لثه شما تشخیص داده می‌شود. نکته مهمی که باید بدانیم این است که اوردنچر روی دندان اصلی نیز قابل اجرا است اما اگر بر روی پایه ایمپلنت انجام شود استحکام بیشتری دارد.

♦ مینی ایمپلنت

مینی ایمپلنت نیز نوعی دیگر از ایمپلنت دندان است. این روش خاص، به ایمپلنت معمولی شباهت دارد اما نسبت به آن سایز کوچکتری دارد و برای انجام آن از تکنیک‌ها و فن‌های جدیدتری استفاده می‌شود. این نوع ایمپلنت دندان، درد کمتری دارد و اگر به خوبی و به طور دقیق و مرتب انجام گیرد، عمر بسیار طولانی دارد.

کاشت ایمپلنت پانچ در رشت

کاشت ایمپلنت پانچ در رشت توسط دکتر حسن روشن طلب انجام می شود.

مراحل کاشت ایمپلنت دندان چیست؟

همانطور که گفته شد، ایمپلنت دندان جایگزین بسیار مناسبی برای ترمیم دندان‌های پوسیده و آسیب‌دیده است؛ چرا که پایه ایمپلنت، بعد از کاشته شدن در استخوان فک، با آن ادغام می‌شود و به این ترتیب، وقتی که تاج دندان بر روی آن قرار گیرد، هیچ‌گونه لغزش و سر و صدایی در دهان ایجاد نمی‌کند.
به‌طور کلی کاشت دندان ایمپلنت، برای بیماران مختلف، مراحل متفاوتی دارد. در صورتی‌که بیمار دارای شرایط استخوانی مناسب و فاقد بیماری‌های خاص باشد فرآیند ایمپلنت دندان، طی ۵ مرحله صورت می‌گیرد. برخی از بیماران در طی مراحل ایمپلنت دندان نیاز به جراحی‌های اضافه‌ دارند، از جمله جراحی لیفت سینوس و در برخی موارد نیز استفاده از پودر استخوان و یا جراحی‌های پیشرفته‌تر مانند اسپلیت یا گرفت استخوانی ضرورت دارد.
کاشت ایمپلنت به صورت مرحله به مرحله انجام می‌گیرد. مراحل کاشت ایمپلنت دندان در شرایط نرمال به ترتیب زیر است:
⦁ کشیدن دندان
⦁ کاشت فیکسچر یا پست
⦁ پیوند استخوان و فیکسچر
⦁ قالب‌گیری اباتمنت
⦁ نهایی کردن پروتز

کاشت ایمپلنت دندان برای چه افرادی لازم است؟

افراد بزرگسالی که به دلایل مختلفی یک یا چند دندان خود را از دست داده‌اند، کاندید ایمپلنت دندان هستند. برخی افراد به دلیل پوسیدگی‌های عمیق، دندان خود را از دست می‌دهند. بعضی دندان‌ها به‌صورت مادرزادی رویش نمی‌کنند. طبق برخی مطالعات صورت گرفته، کاشت ایمپلنت دندان در ۹۰ تا ۹۵ درصد از مواقع موفقیت‌آمیز است.
برای بعضی از افراد این سؤال پیش می‌آید که کدام دندان‌ها را می‌توان ایمپلنت کرد؟ خوشبختانه امکان کاشت دندان ایمپلنت به جای همه دندان‌ها وجود دارد. اما گاهی شرایطی هم پیش می‌آید که  ایمپلنت دندان را ناممکن می‌کند.

نحوه مراقبت و تمیز کردن ایمپلنت دندان

نحوه مراقبت و تمیز کردن ایمپلنت دندان بسیار مهم و حیاتی است.

کاشت دندان ایمپلنت برای چه کسانی مناسب نیست؟

به‌طور ۱۰۰ درصد نمی‌توان گفت جراحی  ایمپلنت دندان برای همه موفق خواهد بود. همچنین به‌طور دقیق نمی‌توان گفت ایمپلنت دندان برای چه کسانی ممنوع است. بنابراین برای پیشگیری از جراحی ناموفق، حتما باید پزشک متخصص ایمپلنت این موارد را بررسی کند. افراد بسیاری که تا چندی قبل منع ایمپلنت دندان داشتند، با توجه به پیشرفت‌های علم پزشکی، امروزه می‎‌توانند ایمپلنت کنند.
در ادامه چند مورد از افرادی که باید در انجام ایمپلنت احتیاط کنند را نام می‌بریم.

 •  ایمپلنت دندان برای افراد سیگاری انجام نمی‌گیرد، چون سیگار کشیدن ریسک ناموفق بودن کاشت ایمپلنت دندان را افزایش می‌دهد.
 •  ایمپلنت برای افرادی که از عفونت‌های دهانی رنج می‌برند نیز انجام نمی‌شود. چون، عفونت ریسک لق شدن ایمپلنت دندان را افزایش می‌دهد.
 • ایمپلنت دندان برای بانوان باردار به خودی خود منع ندارد. اما کاشت ایمپلنت دندان جراحی دارد و بهتر است به دلیل احتمال بروز خطر حین جراحی، از آن پرهیز کنید.
 • انجام ایمپلنت دندان برای افرادی که در پروسه رادیوتراپی فک و صورت قرار دارند، ممنوعیت دارد.
 • اگر هنوز در سنی هستید که رشد استخوان فک شما متوقف نشده، نباید ایمپلنت دندان انجام دهید. در غیر این صورت امکان لق شدن ایمپلنت دندان وجود دارد.
 • برای کسانی که دندان قروچه می‌کنند ایمپلنت دندان در بلندمدت موفق نخواهد بود. زیرا به‌خاطر فشارهای وارده، امکان آسیب به ایمپلنت دندان و کاهش عمر آن وجود دارد.
  باید بدانید بسیاری از این موارد قابل حل هستند. پس اگر هر یک از این موارد شامل حال شما می‌شود ناامید نشوید، کافی است همین الان با متخصصان ما مشورت کنید.

طول عمر ایمپلنت دندانی چقدر است؟

ماندگاری و طول عمر ایمپلنت دندان به طور متوسط بین ۲۰-۲۵ سال است. هرچند ماندگاری ایمپلنت دندان برخی افراد با بیماری‌های خاص مانند دیابت و یا افراد سیگاری ممکن است کمتر از دیگران باشد. اما با چکاپ منظم توسط متخصص ایمپلنت حاذق و رعایت بهداشت دهان و دندان می‌توان عمر آن را افزایش داد.

ایمپلنت دندان برای بیماران دارای فشارخون

ایمپلنت دندان برای بیماران دارای فشارخون امکان پذیر است؟

هزینه و قیمت کاشت ایمپلنت دندان چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه کاشت ایمپلنت دندان بسیار متغیر است و عموما به عوامل زیر بستگی دارد:

 1. تخصص دندانپزشک
 2. موقعیت جغرافیایی مرکز دندانپزشکی
 3. تعداد واحد‌های مورد نیاز برای ایمپلنت دندان
 4. ضرورت انجام جراحی لیفت سینوس
 5. ضرورت انجام پیوند استخوان
 6. نوع ایمپلنت دندان مصرفی و برند آن
 7. نوع ایمپلنت(ثابت یا اوردنچر)

سوالات متداول

آیا کاشت ایمپلنت دندان درد دارد؟

اکثر بیماران از ساده بودن جراحی ایمپلنت دندان شگفت زده می شوند و آن را آسان تر از کشیدن دندان می دانند.

برای افزایش طول عمر ایمپلنت باید چه اقداماتی انجام داد؟

طول عمر ایمپلنت به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله رعایت رژیم غذایی مناسب بعد از کاشت دندان ایمپلنت، استفاده از نخ دندان و استفاده کردن از مسواک نرم و … .

عوامل موثر در افزایش طول عمر ایمپلنت دندان چیست؟

استفاده از متخصص ایمپلنت باتجربه، جنس ایمپلنت مورد استفاده، مراقبت‌های بعد از کاشت دندان، سطح سلامتی بیمار و … همه در افزایش طول عمر ایمپلنت موثر هستند.

بخیه جراحی ایمپلنت دندان را چه موقع می‌کشد؟

به طور معمول در مواردی که از بخیه قابل جذب، استفاده نمی‌شود ۷ تا ۱۰ روز بعد از جراحی برای کشیدن بخیه باید به مطب مراجعه کنید.

ایمپلنت دندان چقدر طول می‌کشد؟

جراحی کاشت دندان ایمپلنت حدودا نیم‌ساعت به شرایط جراحی و بیمار به طول انجامد. کاشت ایمپلنت توسط دکتر حسن روشن طلب زیر سه دقیقه انجام می شود.

جوش خوردن دندان ایمپلنت چقدر طول می‌کشد؟

معمولاً ۳ تا ۶ ماه طول می‌کشد تا دندان ایمپلنت به استخوان فک کاملاً جوش بخورد. هر چه به توصیه جراحتان بهتر عمل کنید و از دندان ایمپلنت‌شده بهتر مراقبت کنید، روند جوش خوردن ایمپلنت دندان سریع‌تر انجام می‌شود.

کلام آخر

در چند سال اخیر ایمپلنت دندان(dental implant) یکی از موثرترین روش‌ها برای جایگزینی دندان‌های از‌دست‌رفته است. در کلینیک تخصصی پاسارگاد تمام مراحل کاشت ایمپلنت دندان از کاشت فیکسچر، هیلینگ، اباتمنت تا جراحی لیفت سینوس و گرفت استخوانی، براساس جدیدترین روش‌ها و تکنیک‌های متداول، زیر نظر بهترین متخصصان ایمپلنت و جراحان فک و صورت انجام می‌شود. برای دریافت مشاوره رایگان همین الان درخواست خود را ثبت کنید.

ویزیت آنلاین و رایگان

امکان طرح سوال و مشکل دندانپزشکی در واتس اپ و دریافت پاسخ

ایمپلنت دندان می تواند یک تصمیم برای تغییر زندگی شما باشد. این یک روش عالی برای کسانی است که از لبخند خود و یا غذا خوردن در عموم خجالت زده می شوند. اگر شما واقعا تمایل به یک لبخند زیبا متکی بر ایمپلنت دندان دارید این روش ارزش هزینه را دارد. در مقایسه دندان های متکی بر ایمپلنت با دندان مصنوعی سنتی، افرادی که ایمپلنت دندان را انتخاب می کنند، به مراتب بیشتر از خوردن و لبخند زدن در عموم خوشحال هستند.

کلینیک تخصصی پاسارگاد در راستای مسئولیت مدنی و پزشکی خود درباره ارتقا سلامت و بهداشت دهان و دندان اقدام به راه‌اندازی امکان ویزیت و مکالمه با پزشکان خود را در پیام‌رسان واتس‌اپ مهیا کرده است.

کلینیک دندانپزشکی پاسارگاد، به صورت آنلاین، اقدام به ویزیت رایگان مراجعانی می کند که نیازمند درمان بوده ولی امکان مراجعه حضوری ندارند. این ویزیت آنلاین، از طریق تماس تصویری یا پیام متنی صورت می‌گیرد. تعدادی از متقاضیان به صورت تخصصی و در یک فضای کاملاً دوستانه توسط دکتر روشن طلب ویزیت و معاینه خواهند شد.

اگر در مورد ایمپلنت دندان سوالی دارید و قصد گرفتن وقت برای مشاوره دارید، تیم دندانپزشکی ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. اگر می خواهید برای مشاوره ایمپلنت دندان برنامه ریزی کنید، همین امروز با ما تماس بگیرید.

01332134831-6

1 دیدگاه در ”قیمت ایمپلنت دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X