ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین- انواع و قیمت را در مقاله زیر بخوانید. ایمپلنت دندان یک درمان برای جایگزینی دندان از دست رفته است و این درمان در صورتی که شرایط مساعد باشد، وسیع ترین نوع بی دندانی نیز را درمان کند. ایمپلنت کامل یکی از انواع این درمان است که به کمک آن می توان به افرادی که تمام دندان های یک فک یا دو فک خود را از دست داده اند، درمان کرد. در این مقاله به بررسی ایمپلنت کامل فک بالا و پایین به همراه بررسی انواع آن می پردازیم.

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

از بین رفتن دندانهای فک بالا، همیشه با از دست دادن استخوان همراه است که این از دست دادن استخوان به معنی از بین رفتن ضخامت و اندازه طبیعی دندان هاست و از آنجایی که ایمپلنت های دندانی مستقیما به داخل فک قرار می گیرند، دیگر نمی توان آن ها را در محل مورد نظر ایمپلنت قرار داد.

توجه داشته باشید که از دست دادن دندان و استخوان دندان منجر به تغییر بافت های نرم به ویژه بافت لثه می شود. این تغییرات استخوان و بافت باید در برنامه درمانی لحاظ شود تا دندانپزشک بتواند ایمپلنت دندان را انجام دهد. ایمپلنت کامل فک بالا و پایین به معنای جایگزینی تمام دندان های فک است که توسط روش ایمپلنت دندان، همان زیبایی و عملکرد سابق دندان ها را مجددا ایجاد می کند.

تعداد ایمپلنت هایی که دندانپزشک می تواند در استخوان فک بیمار قرار دهد به سلامت فک، ضخامت استخوان و همچنین نوع دندان بستگی دارد. در ابتدا پایه های ایمپلنت در فک قرار می گیرد و سپس بعد از بهبودی کامل لثه و اتصال ایمپلنت در جای خود، روکش دندان ها روی پیچ ها قرار می گیرد که حکم تاج دندان را دارد.

دندان مصنوعی ثابت یا متحرک؟

در ادامه به بررسی انواع دندان مصنوعی خواهیم پرداخت .

در صورت کمبود توده استخوان چه باید کرد؟

همانطور که اشاره کردیم، انجام مراحل اولیه دندانپزشکی مانند تصویربرداری، گاهی اوقات اسکن های دندان و فک، از دست رفتن بیش از حد استخوان را نشان می دهد که متخصص باید در ابتدا عمل پیوند استخوان را انجام دهد.  معمولا یک دوره شش ماهه بین پیوند استخوان و نصب ایمپلنت ها زمان می برد.

ایمپلنت ثابت به چند پایه ایمپلنت نیاز دارد؟

در ایمپلنت فول موس تعداد پایه ها و نحوه قرار گیری آن بستگی به طرح درمان دارد . اگر پروتز ثابت باشد و نتوان آن را درآورد و دوباره گذاشت تعداد پایه ها در فک بین   ۶الی ۸ تاست و بین پایه ها روکش قرار می گیرد .

چنان چه پروتز متحرک باشد و بتوان آن را برداشت تعداد پایه ها در فک بین ۳ الی ۵ تا می شود . بعد از مدتی پروتز متحرک روی این پایه ها قرار می گیرد . بیمار باید روزی ۲ تا ۳ بار این پروتز ها را بردارد و تمیز کند . تفاوت پروتز متحرک با ثابت در این است که پروتز متحرک به دلیل قرار گرفتن روی ایمپلنت بهتر روی لثه قفل می شود و صحبت کردن و جویدن را برای فرد راحت تر می کند .

آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟ آیا باید نگران درد بعد از جراحی ایمپلنت باشید؟

شرایط استفاده از ایمپلنت

به طور کلی، اگر وضعیت دندان و فک شما به گونه ای باشد که بتواند ایمپلنت را در استخوان فک جایگذاری کرد، دندانپزشک این راه حل دائمی و مطمئن را به شما پیشنهاد می دهد، ولی در برخی موارد شما نیاز به رفع پوسیدگی، رفع عفونت لثه و یا پیوند استخوان دارید که بعد از یک دوره درمان، می توانید از برای ایمپلنت دندان اقدام کنید.

اگر شما برخی از موارد زیر را دارا هستید، یک کاندید و فرد مناسب برای انجام ایمپلنت دندان هستید:

 • یک یا چند دندان خود را از دست داده باشید.
 • اگر دندان هایتان آسیب دیده باشد و به گونه ای باشند که از نظر عملکرد و استحکام ضعیف شده باشند، شما نیازمند ایمپلنت دندان هستید.
 • اگر به دنبال زیبایی دندان و عملکرد بهترشان هستید، ایمپلنت گزینه خوبی است.
 • اگر تراکم استخوان کافی در ناحیه کاشت داشته باشید.
 • بافت دهان سالمی داشته باشید.
 • به دنبال نتیجه ای باشید که برایتان یک عمر ماندگاری و دوام داشته باشد.
 • برخی عادات دهانی مانند دندان قروچه نداشته باشید.

چندین عامل وجود دارد که ممکن است دندان شما، نیاز به درمان داشته باشد و بتوانید کاندید مناسبی برای کاشت دندان شناخته شوید. به عنوان مثال، اگر تراکم استخوان کافی در فک خود ندارید متخصص دندانپزشک، پیوند استخوان برای حمایت از ایمپلنت دندان را توصیه می کند. اگر به بیماری لثه یا سایر مشکلات بهداشت دهان و دندان مبتلا هستید، واجد شرایط  این روش نبستید و باید قبل از کاشت دندان، درمان شوید.

اگر در حال حاضر با تشخیص متخصصین کاشت ایمپلنت، یک کاندید مناسب برای این روش نیستید؛ اصلا نگران ظاهر و وضعیت دندان های خود نباشید، کلینیک تخصصی پاسارگاد با یک تیم حرفه ای دندانپزشکی، روش های دیگری را به شما پیشنهاد می کنند که بتوانید در سریع ترین زمان به اهداف خود برسید.

قیمت ایمپلنت فول موس

روی لینک بزنید

انواع ایمپلنت کامل

ایمپلنت کامل می تواند انواع بسیاری دارد که می توان از منظر های مختلفی اعم از میزان بی دندانی، تعداد پایه و نوع روکش طبقه بندی کرد.

انواع ایمپلنت کامل از نظر میزان بی دندانی
 1. ایمپلنت کامل فک بالا
 2. ایمپلنت کامل فک پایین
 3. ایمپلنت کامل کل دهان ( فول موس )
انواع ایمپلنت کامل از نظر تعداد پایه
 1. پایه 4
 2. پایه 6
 3. پایه 8
ایمپلنت کامل از نظر نوع اتصال روکش
 1. ثابت
 2. متحرک

ایمپلنت بهتر است یا دندان مصنوعی؟

در این مقاله به مقایسه کامل این دو روش می‌پردازیم تا بتوانید مناسب‌ترین انتخاب را داشته باشید.

مراحل ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

انتخاب متخصص ایمپلنت با تجربه

انتخاب متخصص را می توان گفت مهمترین مرحله ایمپلنت نامید. متخصص ایمپلنت می تواند به طرح درمانی که به شما ارائه می دهد ، نتیجه نهایی درمان شما را تضمین کند.

طرح درمان ایمپلنت کامل

پس انتخاب متخصص ایمپلنت نوبت به انجام معاینه و برنامه ریزی برای انجام ایمپلنت کامل می شود. متخصص ایمپلنت به شما درمان هایی که نیاز دارید را توضیح داده و برای شروع درمان آماده می شوید.

انجام پیوند استخوان

قبل از قرار دادن پایه های ایمپلنت ، باید استخوان های شما برای قرار دادن پایه ها آماده شود. در صورتی فرد دچار تحلیل استخوان باشد ، قبل از قرار دادن پایه پیوند استخوان انجام می شود.

انجام جراحی ایمپلنت و قرار دادن پایه ایمپلنت

بعد آماده شدن استخوان ها ، نوبت به انجام جراحی ایمپلنت کامل می رسد. متخصص ایمپلنت پایه های ایمپلنت را در درون استخوان قرار می دهد.

دوره نقاهت ایمپلنت

بعد از قرار دادن پایه های ایمپلنت در درون استخوان ، مدت زمانی لازم است تا این پایه ها به خوبی به استخوان جوش بخورند.

قالب گیری و روکش موقت

بعد از جوش خوردن پایه های ایمپلنت ، قالب گیری انجام می شود و قالب ها به لابراتور ارسال می شود تا روکش های سفارشی شما آماده شود.

قرار دادن روکش دائمی

بعد از آماده شدن روکش ها توسط لابراتور ها ، آنها بر روی پایه ایمپلنت قرار داده می شوند و می تواند از ایمپلنت کامل خود استفاده نمایید.

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

تعداد ایمپلنت لازم برای بیماران کاملا بی دندان

تعداد ایمپلنت لازم برای بیماران کاملا بی دندان چه تعداد است؟

سوالات متداول

آیا میشود همه دندانها را ایمپلنت کرد ؟

بله . با استفاده از ایمپلنت کل دهان یا فول موس می توانید بدون داشتن حتی یک دندان، تمام آنها را بازیابی کنید.

ایمپلنت کامل بهتر است یا دندان مصنوعی ؟ 

ایمپلنت های کامل دارای استحکام، طول عمر، زیبایی، عدم لقی، جلوگیری از تحلیل استخوان و لثه هستند و تمام این موارد مزایایی هستند که ایمپلنت کامل به نسبت دندان های مصنوعی دارا می باشد.

کلام آخر

ایمپلنت فک بالا و پایین یکی از روش های ایده آل برای افرادیست که تعداد زیادی از دندان های خود را به دلیل ضربه یا علل دیگر از دست داده اند. با ایمپلنت کل دهان، میتوانید مواد غذایی را خیلی راحت بجوید، خیلی راحت صحبت کنید و با اعتماد به نفس کامل در جمع لبخند بزنید. انجام ایمپلنت دندان فک بالا و پایین نیاز به تخصص و تبحر بسیار زیادی دارد، بنابراین باید به کلینیک دندانپزشکی عالی و با تجربه مراجعه نمایید.

ویزیت آنلاین و رایگان

امکان طرح سوال و مشکل دندانپزشکی در واتس اپ و دریافت پاسخ

بسیاری از افراد برای حل این مسئله دندان مصنوعی را انتخاب می کنند اما غافل از اینکه حتی با پیشرفت دندانپزشکی در سال ‌های اخیر، دندان های مصنوعی یا انواع پروتزهای مصنوعی همچنان می ‌توانند به مرور زمان با کوچک شدن استخوان فک تناسب خود را از دست بدهند. این به این دلیل اتفاق می ‌افتد که استخوان دیگر محرک دندان ‌های طبیعی را ندارد و سلول‌ های پیرتر نمی ‌توانند با سرعت دوباره بازسازی شوند. کلینیک تخصصی پاسارگاد در راستای مسئولیت مدنی و پزشکی خود درباره ارتقا سلامت و بهداشت دهان و دندان اقدام به راه‌اندازی امکان ویزیت و مکالمه با پزشکان خود را در پیام‌رسان واتس‌اپ مهیا کرده است.

کلینیک دندانپزشکی پاسارگاد، به صورت آنلاین، اقدام به ویزیت رایگان مراجعانی می کند که نیازمند درمان ایمپلنت ثابت بوده ولی امکان مراجعه حضوری ندارند. این ویزیت آنلاین، از طریق تماس تصویری یا پیام متنی صورت می‌گیرد. تعدادی از متقاضیان به صورت تخصصی و در یک فضای کاملاً دوستانه توسط دکتر روشن طلب ویزیت و معاینه خواهند شد.

اگر در مورد ایمپلنت دندان سوالی دارید و قصد گرفتن وقت برای مشاوره دارید، تیم دندانپزشکی ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. اگر می خواهید برای مشاوره ایمپلنت دندان برنامه ریزی کنید، همین امروز با ما تماس بگیرید.

01332123208-9

2 دیدگاه در ”ایمپلنت کامل فک بالا و پایین- انواع و قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X