کاشت ایمپلنت برای بیماران قلبی چگونه است؟ اگر مشکل قلبی دارید و به کاشت ایمپلنت دندان فکر می کنید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا بیماران قلبی می توانند ایمپلنت دندانی داشته باشند؟ پاسخ کلی به اینکه آیا می توانید ایمپلنت دندان انجام دهید، بله است. با این حال، توصیه می کنیم با متخصص قلب خود صحبت کنید تا بر اساس شرایط خاص قلب شما بی خطر باشد. چندین نکته وجود دارد که باید قبل از کاشت ایمپلنت دندان در نظر بگیرید. ما در این مقاله قصد داریم به شرایط کاشت ایمپلنت دندانی در بیماران قلبی پرداخته و عوارض احتمالی آن را بررسی کنیم، لذا تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

خطر ایمپلنت دندان برای بیماران قلبی

دلیل دیگر عدم توانایی در کاشت ایمپلنت برای بیماران قلبی، به صورت موارد ذکر شده نمی باشد. چرا که این بار ممکن است ایمپلنت موجب بیماری قلبی شوند. به این منظور که در بیماری های پریودنتال (بیماری های لثه) می تواند روی قلب تاثیر بگذارد. به این دلیل که این بیماری موجب التهاب برخی سیستم های بدن از جمله قلب شود. این التهاب به این دلیل است که پس از شکافتن لثه و ایجاد حفره در بدن موجب جریان برخی پروتئین ها می شود. این پروتئین ها خود موجب التهاب می شوند. یکی از التهاب های خطرساز مربوط به قلب می شود.

مصرف داروهایی که پس از جراحی انجام می شوند و حتی لیدوکائین که برای بی حسی استفاده می شوند، می توانند در عملکرد و سلامتی قلب نیز اختلال ایجاد کنند.

چرا بیماری قلبی نمی تواند ایمپلنت کنند؟

از آنجا که عارضه قلبی یک بیماری سیستمی می باشد، عملکرد آن روی تمامی اعضای بدن تاثیر می گذارد. چرا که خون با اکسیژن به تمام اعضای بدن پمپاژ می شود. با این اوصاف تمام بافت های بدن از جمله لثه به جریان خون نیاز دارند.

اگر قلب دچار عارضه ای باشد که احتمالا در عملکرد و پمپاژ خون اختلال داشته باشد، جراحی یکی از اعضای بدن بر روی آن تاثیر می گذارد. جراحی ایمپلنت به این دلیل با جراحی لثه مداخله دارد که اگر لثه باز شود بخیه شود، خون رسانی به لثه دچار اختلال شده و پس از ایمپلنت توانایی دفاع در برابر باکتری های دهان را نداشته و ترمیم آن در طولانی مدت انجام می شود. باید توجه داشته باشید که برای انجام این کار بهتر است به یک متخصص ایمپلنت مراجعه کنید تا در حد امکان خطرات انجام این کار را کاهش دهید.

راه حل ایمپلنت دندان در بیماران قلبی

برطرف کردن عدم توانایی کاشت ایمپلنت در بیماران قلبی، تنها برای افرادی کاربرد دارد که بیماری قلبی و سیستمیک ندارند. در شرایط دیگر که فرد دارای عارضه بیماری قلبی است، می توان ایمپلنت دندانی را با روش و جنس متفاوت انجام داد. این دندان ایمپلنتی از جنس زیرکونیا است که ساختاری آنتی باکتریال دارد. به این معنا که باکتری های دهان نمی توانند به بافت داخلی لثه نفوذ کنند. در نتیجه لثه دچار عفونت نمی شود. این روش به این دلیل عمل می کند که به دلیل عدم نفوذ باکتری ها لثه عفونت نمی کند. عفونت برای قلب ضعیف بسیار خطرساز است.

روش دیگری که مانع کاشت ایمپلنت برای بیماران قلبی می شود، جراحی بدون فلپ می باشد. به این صورت که بدون برش دادن لثه می توان پیچ ایمپلنت حفره ای در لثه ایجاد کرده و پیچ را  استخوان فک رساند. در این راه حل دارد، خون ریزی و التهاب نیز کاهش می یابد.

کاشت دندان رشت

کاشت دندان رشت در کلینیک تخصصی ایمپلنت و پروتز دندانی پاسارگاد براساس جدیدترین روش‌ها و تکنیک‌های متداول، زیر نظر بهترین متخصصان ایمپلنت، متخصصان پروتز و جراحان فک و صورت انجام می‌شود.

جلوگیری از بروز مشکلات قلبی در ایمپلنت دندان

افرادی که بیماری های سیستمیک دارند و از طریق موارد ذکر شده نمی توانند ایمپلنت بگذارند، چگونه باید جراحی کنند؟ در این شرایط با احتمال کم و تحت نظر دندان پزشک متخصص، می توانید، با داروهای آرامبخش و کنترل اضطراب برای جراحی آماده شوید. البته این مورد برای کسانی می باشد که حداقل درصد عارضه های قلبی را داشته باشند.

طی جراحی ممکن است لخته خون در محل ایمپلنت ایجاد شود و با جریان خون به قلب برسد. این لخته خود موجب سکته قلبی می باشد. برای جلوگیری از این مورد می بایست پیش از جراحی قرص وارفارین مصرف کنید تا از انعقاد خون جلوگیری کند. البته این دارو را باید پزشک برای شما تجویز کند.

در صورتی که برای سلامتی خود نگران هستید. به پزشک مراجعه کنید تا کاملا از وضعیت سلامتی عروقی و قلبی خود مطلع شوید.

کلام آخر

اگر بیمار قلبی هستید و از طرفی با مشکلات دندان یا از دست دادن آن مواجه هستیئد، لطفا هیچ چیز را به شانس واگذار نکنید. با متخصص قلب خود صحبت کرده و حتما با جراح یا دندانپزشک خود مشورت کنید. اگر جراح و پزشک شرایط ایمپلنت در بیماران قلبی را توصیه نکنند، روش های جایگزین مانند بریج دندان پیشنهاد می شود. توجه داشته باشید که ایمپلنت در بیماران قلبی شرایط بسیار خاصی داشته و باید پیش از انجام آن در مورد داروهایی مصرفی و سبک زندگی خود به پزشک اطلاع دهید. در پایان توصیه می شود قبل از انجام کاشت ایمپلنت های دندانی با متخصص قلب خود مشورت کرده و برای کاهش عوارض احتمالی به بهترین جراح ایمپلنت در رشت مراجعه کنید.

اگر در مورد ایمپلنت دندان سوالی دارید و قصد گرفتن وقت برای مشاوره دارید، تیم دندانپزشکی ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. اگر می خواهید برای مشاوره ایمپلنت دندان برنامه ریزی کنید، همین امروز با ما تماس بگیرید.

01332123208-9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X