لمینیت سرامیکی ایمکس

لمینیت سرامیکی Emax با نام لیتیوم دی سیلیکات شناخته می شود . لمینیت های E.max از جنس پرسلن با استحکام بالا و سرامیک فشرده شده هستند. فوق العاده قوی و در برابر شکستگی مقاوم هستند. این ویژگی ها باعث می شود که تولید آن ها در لایه های بسیار نازک انجام شود و امکان آماده سازی کمی (بدون حفره) بر سطح دندان فراهم شود. ضخامت آن فقط 0.3 میلی متر ، تقریباً به اندازه متوسط ​​لنزهای تماسی نازک است!به علت ضخامت بسیار کم ایمکس تقریباً نیازی به تراشیدن مینای دندان برای نصب این نوع و نیر دندان نمی باشد.

روکش e.max به طور سفارشی ساخته می شود که به دندان های شما ظاهری طبیعی می دهد.

لمینیت سرامیکی Emax  دارای ویژگی های متمایز است که باعث می شود در دندانپزشکی ترمیمی بسیار مؤثر باشد. برای ساخت تاج های کامل، برای ترمیم دندان های شکسته یا آسیب دیده استفاده می شود. لمینیت های ایمکس از نظر ظاهری شفاف هستند . کیفیتی که به آنها این امکان را می دهد تا ظاهر طبیعی تری به دندان های شما ارائه دهند. ونیرها روشی عالی برای بهبود ظاهر لبخند شما هستند. لمینت سرامیکی ایمکس بدون تراشیدن مینای دندان روی دندان ها نصب می شود و برداشتن آن نیز بسیار راحت است به طوریکه با کمی حرارت می توان پیوند آن ها را با مینای دندان از بین برد؛ بدون اینکه آسیبی به رشته های عصبی یا دندان ها زیر لمینیت وارد شود.  این یک روش حداقل تهاجمی است و وقتی مراجعه کننده از کلینیک خارج می شود ، مراقبت از آن بسیار آسان است ، دقیقاً مانند دندانهای عادی شما!

چرا از لمینیت سرامیکی Emax استفاده می کنید؟

Emax نوعی سرامیک فشرده است که به دلیل استحکام ، دوام و این واقعیت که می توان از روکش های بسیار نازک برای بدست آوردن نتایج بسیار طبیعی استفاده کرد ، درخشان است. این ماده بسیار مقاوم است (360-400 مگاپاسکال) ، استفاده از آن بسیار آسان است و به مرور زمان در برابر سایش مقاوم است و منجر به نتایج طولانی مدت بسیار عالی می شود. همچنین ماده ای است که کاملاً با آناتومی لثه سازگار است ، که برای بیماران استفاده از آن را بسیار ایمن می کند.از نظر ظاهر زیبایی ، لیتیوم دی سیلیکات شفاف است ، شباهت بی نظیری به مینای دندان طبیعی دارد بنابراین بسیار طبیعی به نظر می رسد و با دندان های دیگر بسیار خوب هماهنگ است. به طور کلی ، ما آن را یک ماده بسیار متنوع می دانیم که فکر می کنیم نتایج بسیار خوبی را برای بیماران ما ارائه می دهد.

مزایای لمینیت سرامیکی Emax چیست؟

بیماران طیف وسیعی از مزایای استفاده از ونیرهای Emax را تجربه می کنند:

  • طراحی ونیرهای نازک با استحکام و دوام بیشتر برای نتایج ماندگار
  • در تماس با دندان ها در قوس مخالف ، احتمال تراشه کمتر است.
  • حداقل زمان آماده سازی لازم است تا بیماران سریع تر ونیرهای خود را دریافت کنند.
  • نیازی به تراشیدن مینای دندان یا سوراخ کردن دندان نیست ، که می تواند ساختار دندان را تضعیف کند.
  • عدم نیاز به تراش بنابراین سالم ماندن دندان های زیرین
  • پیوند به مینای دندان؛ پیوندی قوی تر و ایمن تر از پیوند عاج.
  • شفافیت بالاتر و کیفیت زیبایی  سایه دندان طبیعی را ارائه می دهد.
  • برای زیبایی شناسی ممکن است با پرسلن فلدسپاتی ترکیب شود.

لمینیت سرامیکی Emax
لمینیت سرامیکی Emax

چه زمانی استفاده از لمینیت سرامیکی Emax مناسب است؟

بیمارانی که به دنبال بهبود ظاهر خود از طریق بهبود ساختار و کیفیت زیبایی دندان ها در هنگام لبخند زدن هستند می توانند از لمینیت سرامیکی Emax بهره مند شوند. بزرگسالانی که دارای دندان های نادرست ، اشتباه یا کج هستند نیز کاندیدای خوبی هستند ، مانند دندان های تراشیده شده و دندان های دارای فاصله و شکافهای متناقض. یک جایگزین برای سفید کردن دندان ها ، لمینیت سرامیکی Emax همچنین نه تنها باعث شکل گیری مجدد بلکه باعث رنگ آمیزی دندان ها می شود. بیماران می توانند با دانستن اینکه دندان هایی با هم تراز و سفید دارند ، احساس اطمینان کنند. روکش های E.max برای جایگزینی روکش های ضخیم 1 میلی متر برای کسانی که دندان هایشان کج ، بد شکل و متناسب است ، در اینجا هستند.

همچنین برای افرادی که مبتلا به دیاستم یا شکاف بین دندان ها هستند ، یا افرادی که دندان های شیری 6-7 سایه دارند سفیدتر عمل می کنند. ونیرها ابزاری فوق العاده برای دندانپزشکان هستند زیرا می توانند به طیف وسیعی از مشکلات مانند بستن شکاف بین دندان ها ، دندان های تغییر رنگ داده شده که به سفید شدن و سایش پاسخ نمی دهند کمک کنند.

روش های درمان دیاستم یا فاصله بین دندان

طول عمر لمینت سرامیکی ایمکس چقدر است؟

با مراقبت های مناسب و معاینات منظم ، لمینیت های ایمکس می توانند در برابر تراشه ها و ترک ها مقاومت کنند و 15 تا 20 سال عمر کنند. مهمترین عامل افزایش طول عمر لمینت سرامیکی EMAX نحوه مراقبت از دندان هاست.

لمینیت ایمکس سازگاری بالایی با لثه دارند و استفاده از ونیرها ایمن است.

ما می توانیم از سرامیک Emax به روش های زیر استفاده کنیم

 این لایه ها و لایه های مینیمال تهاجمی ، که در هنگام وجود حفره های بسیار بزرگ در دندان ها برای پوشاندن ناحیه و بازگرداندن استحکام و ساختار آن به دندان استفاده می کنیم.

  •     برای ساختن روکش
  •  برای ساخت تاج و پل

لمینیت سرامیکی یا ونیر کامپوزیت! کدام بهتر است؟

ونیر Emax چگونه نصب می شود؟

هنگامی که دندانپزشک ساختار دندان و ویژگی های صورت بیمار را ارزیابی کرد. توصیه های مناسبی ارائه می شود. وقتی لمینیت سرامیکی Emax انتخاب شوند ، سپس قالبی از دندان های بیمار تهیه کرده و برای طراحی و تولید ونیرهای لمینت ایمکس به ازمایشگاه ارسال می کند. در مرحله تشخیص و آماده سازی دندان ها، نظر و سلیقه بیمار نیز مهم است. در جلسه مشاوره دندانپزشک باید مطمئن شود ونیر لمینت با نیازها و سلیقه بیمار هم‌خوانی داشته باشد.ساخت این ونیرها بین یک تا دو هفته طول می‌کشد.

بعد از گذشت این مدت، می‌توانید دوباره به کلینیک بروید .دندانپزشک ونیر آماده شده را به دندان‌هایتان می چسباند.

اتصالات به سادگی شامل پیوند دادن فنرهای . Emax به سطح جلوی دندان ها با سیمان رزین دندان است. زمانی که لمینت سرامیکی EMAX توسط دندانپزشک در محل مناسب روی دندان ها قرار گرفت؛ از نور لیزر مخصوص استفاده می شود تا مواد شیمیایی موجود در چسب ها فعال شده و پیوند مناسب با مینای دندان برقرار شود. در نهایت هر گونه چسب اضافه باقی مانده از روی دندان ها برداشته شده و نحوه جویدن و گاز زدن بیمار ارزیابی می‌شود .

در صورت نیاز تغییرات لازم روی ونیر دندان اعمال می شود.

گزینه های دیگر چیست؟

ونیرها را نیز می توان با سرامیک فلدسپاتی انجام داد ، که ظاهری بسیار طبیعی را به بیماران ارائه می دهد ، اما به اندازه انواع Emax قوی نیستند. گزینه دیگر روکش های کامپوزیت است که می تواند با ظاهری بسیار طبیعی با رنگ دندان های اصلی شما مطابقت داشته و بسیار قوی باشد. با این وجود ، رنگی که در این روکش ها استفاده می شود با گذشت زمان از بین می رود.

بنابراین ظاهر آن به اندازه لمینیت سرامیکی Emax ماندگار و سازگار نیست.

کامپوزیت ونیر و مزایای آن

آیا لمینیت سرامیکی EMax تغییر رنگ می دهد؟

روکش پرسلن در برابر لکه های قهوه ، چای و سیگار کشیدن مقاوم است. از آنجا که انعطاف پذیری بیشتری دارند ، لمینیت Emax نسبتاً طولانی تر از روکش های چینی معمولی یا کامپوزیت است. در حقیقت ، با مراقبت های مناسب و معاینه منظم ، روکش ایمکس می تواند در برابر تراشه ها و ترک ها مقاومت کند و پانزده تا بیست سال عمر کند.

چه موقع ونیرها برای بیماران مناسب نیستند؟

ونیر ها بیشتر اوقات مناسب هستند.

اما اگر بیماران قبلاً تاج داشته باشند ، ما نمی توانیم از آنها استفاده کنیم.

آیا خمیر دندان سفید کننده انتخاب مناسبی برای لمینیت های E-max است؟

برخلاف تصور رایج ، خمیر دندان  سفید کننده هنگام استفاده از لمینیت های E-max توصیه نمی شود. در حقیقت ، می تواند به روکش های شما آسیب برساند. این به دلیل مواد ساینده موجود در خمیر دندان سفید کننده است. با استفاده از آن به مرور زمان ، اجزای سازنده می توانند رنگدانه را به دام بیندازند و منجر به تغییر رنگ روکش های شما شوند. در نتیجه ، به دلیل استفاده مداوم از این نوع خمیر دندان ، می تواند آسیب بیشتری به روکش پرسلن شما وارد کند. از آنجا که روکشهای چینی به طور طبیعی مقاوم در برابر لکه هستند ، نیازی به استفاده از خمیر دندان ساینده نیست. در عوض ، یک خمیر دندان ملایم را انتخاب کنید که ضمن تمیز نگه داشتن آن ها ، روکش های شما خراشیده نشود.

بهترین خمیر دندان برای لمینیت سرامیکی (E-max) چیست؟

شما باید از ونیر ها به طور کامل مراقبت کنید تا آ ن ها را برای مدت طولانی در شرایط عالی نگه دارید. به همین دلیل مهم است که خمیردندان را برای تمیز نگه داشتن آنها هنگام مراقبت از آن ها و جلوگیری از صدمه زدن انتخاب کنید. وقتی صحبت از روکش های e-max است ، بهترین خمیر دندان باید ساینده نباشد. قبل از خرید مواد را با دقت بررسی کنید. ابتدا باید عاری از هیدروژن پراکسید و جوش شیرین باشد. این مواد از کیفیت ریز و درشتی برخوردار هستند که می تواند به روکش های شما آسیب برساند. یک خمیر دندان ژل که ساینده نیست بهترین انتخاب شماست.

این می تواند ونیرهای شما را بدون آسیب دیدگی به مرور زمان پاک کند.

جمع بندی

لمینیت سرامیکیEmax جدیدترین فن آوری روکش است. یکی از بهترین انواع ونیر دندان است که برای اصلاح طرح لبخند و پوشاندن برخی از عیوب ظاهری دندان با کمترین آسیب رسانی به مینای دندان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ونیر سرامیکی بدون تراش به راحتی و حداکثر طی ۴۰ دقیقه روی دندانهای بیمار نصب میشود. از این نوع ونیر های دندانی بیشتر برای پوشاندن عیوب ظاهری جزئی استفاده می‌شود و اگر تصور شما از کاشت لمینت سرامیکی داشتن یک لبخند هالیوودی است؛ بهتر است از لمینیت سرامیکی استاندارد استفاده کنید. با این وجود جنس لمینت سرامیکی ایمکس جزو مقاوم ترین و مستحکم ترین ونیرهای دندانی موجود در بازار است که دوام و طول عمر بسیار زیادی دارد.

بیماران باید در مورد درمان با دندانپزشک خود مشورت کنند. دریابند که آیا روکش برای آنها مناسب است یا خیر. اگر اینگونه نباشد ، بسیاری از درمان های دیگر وجود دارد که می توانیم از آن ها استفاده کنیم تا لبخند خوبی به دست آوریم و از سالم بودن دندان اطمینان حاصل کنیم.

 برای دیدار با دکتر روشن طلب امروز یک قرار ملاقات بگذارید و سفر خود را به لبخندی زیبا آغاز کنید.

مشاوره رایگان

اینستاگرام

برای دیدن عکس های بیش تر به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید. با ما در ارتباط باشید.

1 دیدگاه در ”لمینیت سرامیکی Emax چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X