روش کاشت ایمپلنت و جایگزین کردن دندان از دست رفته، با روشی بدون جراحی کردن و از طریق پانچ کردن فیکسچر ایمپلنت داخل لثه را، ایمپلنت به روش فلپ لس یا بدون جراحی می گویند.
البته باید گفت که فوق تخصص ایمپلنت شما قبل از انجام این روش باید فعالیت های لازم را انجام دهد تا این فرآیند با موفقیت کامل انجام شود. زیرا در این روش متخصص ایمپلنت باید اطلاعات لازم را از وضعیت آناتومیک استخوان های زیرین و اطراف محل مربوطه داشته باشد.
بنابراین برای کاشت ایمپلنت دندان به روش فلپ لس انجام رادیوگرافی CBCT ضروری می باشد، و در صورتی که وضع استخوان در نمای استخوان مناسب باشد و نیازی به پیوند استخوان و یا اکسپنشن استخوان نباشد و همچنین وضعیت عمومی سلامت دندان ها و دهان مناسب باشد می توان از ایمپلنت به روش فلپ لس استفاده کرد.

کاربرد ایمپلنت به روش فلپ لس

باید گفت در مواردی که نیاز به پیوند استخوان وجود دارد و چسبندگی لثه مناسب نباشد این روش توصیه نمی شود. در صورتی که تحت این شرایط روش فلپ لس انجام شود، عوارضی مانند التهاب لثه یا پرفوراسیون (سوراخ شدن) استخوان فک را به دنبال خواهد داشت.
دندان هایی که همزمان با کشیدن آنها ایمپلنت جای آنها قرار می گیرد در واقع همان روش فلپ لس می باشد. در جایگزینی یک دندان با روش ایمپلنت که تنها یک ریشه دارد و اگر عفونت و التهاب لثه وجود نداشته باشد همزمان با کشیدن دندان ایمپلنت با روش فلپ لس انجام می شود.
البته در جایگزینی دو یا چند ریشه بهتر است دو یا چند ماه بعد از کشیدن دندان ایمپلنت انجام شود هر چند در موارد خاص مانند داشتن استخوان مناسب در ناحیه فورکا (محل تقاطع ریشه ها) ممکن است متخصص ایمپلنت تصمیم بگیرد که همزمان با کشیدن دندان ها، ایمپلنت انجام دهد. درواقع برای جایگزینی همزمان دندان های از دست رفته، وضعیت استخوان فک بسیار تعیین‌ کننده است.
به هر حال در صد موفقیت روش کاشت ایمپلنت فلپ لس در صورت انجام صحیح و نزد متخصص ایمپلنت با تجربه خیلی زیاد است. در روش کاشت به روش فلپ لس یا بدون برش مزایای زیادی وجود دارد که در ادامه آن را بررسی می کنیم.

ایمپلنت بدون درد و جراحی

بیشتر بخوانید

مزایای کاشت ایمپلنت به روش فلپ لس

  • درد پس از جراحی وجود ندارد یا بسیار اندک است.
  • خونریزی حین جراحی کم است که این روش را مناسب افرادی که بیماری قلب و یا بیماری های مربوط به فشار خون دارند هست.
  •  تورم پس از جراحی وجود ندارد.
  • اکیموز یا کبودی پس از عمل رخ نمی دهد.
  • به لثه و استخوان آسیب وارد نمی شود.
  • نیازی به زدن بخیه نیست و مراجعه پس از جراحی برای کشیدن بخیه حذف می شود.
  •  درمان ایمپلنت را ساده و مثل پر کردن دندان می کند به نحوی که بیمار پس از قرار دادن ایمپلنت نیازی به استراحت نداشته و می تواند بر سر کار حاضر شود.
  •  در صورتیکه ایمپلنت داخل استخوان استحکام کافی داشته باشد وبیمار نیاز به داشتن روکش موقت در همان روز قرار دادن ایمپلنت داشته باشد با این روش امکانپذیر است.
  • مدت زمان قرار دادن ایمپلنت کوتاه تر است.
  • در این روش به دلیل اینکه آسیب به اطراف دهان کمتر است مدت زمان بهبودی بسیار کوتاه تر است و استخوان ها زودتر جوش می خورند.

ایمپلنت به روش پانچ برای چه کسانی مناسب است؟

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X