ایمپلنت فول موس سرامیکی

ایمپلنت فول موس برای شخصی کلیه دندان‌های خود را ازدست‌داده و تصمیم به بازسازی دندان‌هایش با ایمپلنت داشته باشد به کار می رود. اگر فردی تمام دندان های خود را از دست داده باشد کاشت ایمپلنت فول موس فک بالا و پایین جایگزین خوبی برای دندان از دست رفته است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ایمپلنت فول موس با ما همراه باشید

فول موس دندان چیست؟

برخی افراد ممکن است در اثر حادثه ای تمام دندان های خود را از دست بدهند، در گذشته برای رفع این مشکل افراد از دندان مصنوعی استفاده می کردند ولی به دلیل معایبی که دندان مصنوعی ایجاد می کند، امروزه از روش ایمپلنت فول موس یا ایمپلنت کل دهان استفاده می شود که روشی بسیاری کاربردی می باشد و همانند دندان های طبیعی عمل می کند و همان زیبایی را هم دارد. در ادامه روش کاشت ایمپلنت فول موس دندان را توضیح خواهیم داد.

کاشت ایمپلنت فول موس دندان

در این روش پایه های ایمپلنت داخل استخوان فک قرار گرفته و سپس روکش موقت بر روی آن قرار میگیرد، پس از بهبودی پایه ها که معمولا چندماه (3 الی 6 ماه) زمان میبرد، روکش های پل مانند بر روی پایه های ایمپلنت توسط پیچ های مخصوصی محکم شده و فرد می تواند از آن ها همانند دندان های طبیعی خود تا آخر عمر استفاده کند و زیبایی خود را نیز بازیافته و حفظ کند.

ایمپلنت فول موس پروتز ثابت یا پروتز متحرک؟

چنانچه قصد استفاده از پروتزهای ثابت در ایمپلنت فول موس دندان را داشته باشید، حدود 6 الی 8 ایمپلنت در استخوان فک کاشته می شود؛ ولی اگر قصد استفاده از پروتر های متحرکی که قابل خارج شدن از دهان هستند را داشته باشید، 3 الی 5 پایه ایمپلنت داخل استخوان فک قرار می گیرد، لازم است که این گونه پروتزها 2 الی 3 بار در روز شسته و تمیز شوند و بعد از آن دوباره روی پایه ها قرار گیرند.

کاشت ایمپلنت در چند جلسه انجام می شود؟

قبل از کاشت پایه های ایمپلنت، متخصص ایمپلنت استخوان های فک را بررسی می کند، در صورتی که تحلیل نرفته باشند، در همان روز کاشت ایمپلنت انجام می شود ولی در صورتی که زمان زیادی از کشیدن دندان گذشته باشد و یا به هردلیلی استخوان تحلیل رفته باشد، ابتدا پیوند استخوان انجام می شود؛ پس از باز سازی لثه، پایه های ایمپلنت درون استخوان فک کاشته می شوند.البته در مواردی که تحلیل استخوان جرئی باشد، کاشت ایمپلنت و بازسازی در یک جلسه انجام می شوند، در مواقعی که تحلیل استخوان شدید باشد، معمولا چندماه پس از بهبودی بازسازی، پایه های ایمپلنت داخل استخوان فک قرار می گیرند و در مواقعی که تحلیل استخوان شدید تر باشد و نیاز به بازسازی بیشتری داشته باشد، فرد در بیمارستان بستری می شود و پس از انجام بازسازی و گذارندن دوران بهبودی، پایه های ایملنت کاشته می شوند.

اوردنچر متکی بر ایمپلنت چیست؟

مزایای کاشت ایمپلنت فول موس نسبت به دندان مصنوعی

  • استفاده از فول موس نسبت به دندان مصنوعی زیبایی طبیعی بیشتری دارد.
  • فول موس دندان طول عمر بیشتری نسبت به دندان مصنوعی دارد و میتواند حتی در صورت استفاده درست و مراقبت صحیح مادام العمر باشد.
  • در ایمپلنت فول موس دندان به دلیل قرار گرفتن پایه های ایمپلنت داخل استخوان فک و وارد شدن نیروی حاصل از جویدن به استخوان از تحلیل رفتن آن جلوگیری می شود.
  • جویدن غذا در این روش بسیار راحت می باشد و دیگر دندان در داخل دهان تکان نمیخورد.
  • بیمار هنگام صحبت کردن نگران تکان خوردن و بیرون آمدن دندان مصنوعی نمی باشد.
  • رعایت بهداشت و مراقبت از دندان ها در روش فول موس راحت تر از دندان مصنوعی می باشد.

ایمپلنت فول ماوس یا دندان مصنوعی کدام بهتر است؟

ایمپلنت کل دهان یا ایمپلنت فول موس مناسب چه کسانی است؟

متقاضیان این روش ایمپلنت تمام فک بیمارانی هستند که در حال حاضر از دندان مصنوعی استفاده می‌کنند و یا اینکه در آینده نیاز به استفاده از آن را دارند و امروزه این روش در تمام دنیا مورد استقبال همه‌ی بیمارانی که این طرح درمان برایشان قابل اجرا است وجود دارد. باید خدمتتان بگویم که این روش تمام فک با جراحی‌های مختلفی انجام می‌شود، می‌تواند به روش دیجیتالی، به روش ایمپلنت یک ‌روزه یا جراحی‌های نرمال باید زمان مخصوص به خودش را برای بهبودی بگذراند را دارد.

ایمپلنت ALL ON FOUR

کاشت ایمپلنت به روشALL ON FOUR نیز روشی مناسب برای کسانی است که همه دندان های خود را از دست داده اند. در این روش پایه ایمپلنت در قسمت هایی از فک پایین یا بالا که دارای بیشترین میزان ارتفاع و تراکم می باشند، قرار می گیرد، سپس پروتز دندان مصنوعی روی آن سوار می شود.

مزایای ایمپلنت all on 4

یکی از مزیت های این روش این است که لازم نیست برای هر دندان از دست رفته یک پایه ایمپلنت کاشته شود، 4 پایه ایمپلنت می تواند 12دندان مصنوعی که از طریق بریج به یکدیگر متصل شده اند را نگه دارد و بهترین مزیت استفاده از این روش این است که برای افرادی که تراکم استخوان کمی دارند، بسیار مناسب می باشد چرا که 4 پایه های ایمپلنت در قسمت های متراکم استخوان قرار میگیرند و نیازی به پیوند استخوان نیست.

هزینه بسیار مناسب ALL ON FOUR سبب شده است که طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کند چرا که نیازی به ایمپلنت کردن هر دندان در این روش نیست و کاشت 4 ایمپلنت کفایت می کند.

نتیجه گیری

فول موس دندان می تواند مطمئن ترین روش برای جایگزینی دندان های طبیعی باشد، این روش برای افرادی که به هر دلیلی مانند رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان، کهولت سن و یا هر دلیل دیگری دندان های خود را از دست داده اند، بسیار مناسب و کاربردی می باشد و طول عمری زیاد خواهد داشت.

3 دیدگاه در ”ایمپلنت فول موس یا ایمپلنت کل دهان چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X