ایمپلنت

بهترین درمان برای کسانی که دندان خود را ازدست داده اند ایمپلنت است. همچنین ایمپلنت باعث حفظ تراکم استخوان می شود زیرا هر بار که غذا می خورید پایه ایمپلنت باعث تحریک و تقویت استخوان فک می شود.

آیا ایمپلنت ها پوسیده می شوند؟

تاکنون موردی مبنی بر پوسیدگی ایمپلنت وجود دنداشته اما بیماران باید بعد از انجام ایمپلنت بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت کنند.

پلاک ماده ای چسبنده است که از باکتری ها تشکیل شده و به راحتی به سطح دندان می چسبند. اگر این پلاک ها از سطح دندان خارج نشوند با عدم رعایت بهداشت. ان ها باعث ایجاد حفره هایی در دندان می کنند. باکتری ها با ازاد کردن فرآورده های اسیدی باعث نابودی مینای دندان می شود.  با از بین رفتن مینای دندان پوسیدگی دندان ایجاد می شود. پروتز ایمپلنت دندان از جنس سرامیک است نه مینای دندان. اسیدها توانایی از بین بردن سرامیک را ندارند. پس ایمپلنتها دچار پوسیدگی نمی شوند. آیا این به این معناست که ایمپلنت نیاز به مراقبت و بهداشت ندارد؟ خیر

طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

ایمپلنت

رعایت بهداشت ایمپلنت دندان چگونه است؟

بیماران ایمپلنتی که نکات بهداشتی را رعایت نمی کنند اغلب دچار تحلیل استخوان و التهابات لثه ای و بافت مخاطی می شوند. ایمپلنت از قطعات مختلفی تشکیل شده است . بهداشت هر کدام از این نواحی به شکل جداگانه حائز اهمیت می باشد. پس از کاشت ایمپلنت، رعایت بهداشت فردی شامل دو مرحله می شود که بخشی  از آن به عهده بیمار و بخشی دیگر به عهده پزشک است.  بیمار می بایست بهداشت روزانه دهان خود را رعایت کند که شامل مسواک زدن و نخ دندان کردن حداقل ۲ بار در روز می باشد.بیمارانی که به خوبی این مسائل را رعایت می کنند، کمتر به پزشک نیاز پیدا می کنند و معمولا معاینه آن ها ۲ سال یکبار توسط پزشک انجام می شود. در مواردی مثل اوردنچرهای ثابت که لثه ها از خود بیمار نیستند، بهداشت زیر لثه ها بسیار اهمیت دارد و از آنجایی که بیمار قادر به درآوردن آن ها نیست، این کار را پزشک انجام می دهد. در ایمپلنت های تکی یا چندتایی برخی نقاط حتی با مسواک و نخ دندان هم به سختی قابل دسترسی هستند و پزشک طی مراجعات مختلف آن نواحی را تمیز می کند. یکی از راه های صحیح رعایت بهداشت در پروتزهای ثابت، استفاده از واترجت می باشد؛ که از جریان آب با فشار زیاد برای از بین بردن ذرات به جای مانده در لابه لای ایمپلنت کاشته شده استفاده می شود

برای خرید آبفشان جت پیک مدل JP 200 کلیک نمایید

آبفشان جت پیک

دستگاهی است ایده آل به منظور بهداشت دهان و دندان که مورد تایید عموم دندانپزشکان و آخرین کتب و مراجع علمی دندانپزشکی قرارگرفته است. JeTPiK قادر به تمیز کردن دندان ها با فشار آب می باشد.

آیا ایمپلنت ها پوسیده می شوند؟

مطالب بیش تر در مورد پوسیدگی ایمپلنت را در اینستاگرام ما بخوانید

1 دیدگاه در ”آیا ایمپلنت ها پوسیده می شوند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X