کامپوزیت دندان در رشت

کامپوزیت دندان در رشت، یکی از روش های لمینت دندان و روشی موثر و پرطرفدار در درمان زیبایی دندان ها است. آیا شما هم جزء افرادی می‌باشید که کامپوزیت را برای اصلاح طرح لبخند و سفیدتر شدن دندان‌های خود انتخاب کرده‌اید؟
پس حتماً یکی از دغدغه‌های مهم شما این است که باید به چه متخصصی مراجعه داشته باشید؟

برای انتخاب درست بهترین دندانپزشک کامپوزیت دندان باید بدانید که کدام دکتر برای شما گزینه درستی است و ویژگی‌های دندانپزشک متخصص در این زمینه را بشناسید.
پس در این مطلب مختصر و مفید با ما همراه باشید تا به شما در یک انتخاب درست و مطمئن کمک کنیم.

آشنایی با کامپوزیت دندان در رشت

کامپوزیت دندان که یکی از روش های لمینت دندان و روشی موثر و پرطرفدار در درمان زیبایی دندان ها است، به یک ماده زمینه ای و خمیر مانند گفته می شود که برای ترمیم  و زیبا سازی دندان های شکسته، پوسیده، ترک خورده و یا سیاه شده و به طور کلی برطرف کردن عیوب دندان مورد استفاده قرار می گیرد. گفتنی است این مواد همان موادی است که برای پر کردن دندان ها از آن استفاده می شود.

کامپوزیت دندان با ترمیم دندان ها به وسیله مواد مخصوص عیوب دندان ها را برطرف می کند و به  آنها ظاهری زیبا، ظریف و مرتب می بخشد.

کامپوزیت ها دوام و ماندگاری خوبی دارند و به وسیله آنها می توان با هزینه و مدت زمان اندک به راحتی ایرادات ظاهری دندان ها را برطرف کرد.

یکی از مزایا و نکات مثبت خیلی مهم کامپوزیت دندان این است که دندان ها را تراش نمی دهد و در نتیجه به آنها آسیب نمی رساند.

چه کسانی کاندید استفاده از کامپوزیت دندان هستند؟

به گفته دکتر حسن روشن طلب ،  کامپوزیت  نوعی روش درمان زیبایی است و در وهله اول مخصوص افرادی است که می خواهند عیوب ظاهری دندان هایشان را برطرف کنند. بنابراین کامپوزیت دندان یکی از کارآمد ترین روش ها برای افرادی است که در پی اصلاح، ترمیم و بازسازی و نوسازی طرح لبخند خود هستند.

در ادامه این مطلب به طور دقیق تر به این موضوع پرداخته می شود که کامپوزیت برای چی کسانی  مورد استفاده قرار بگیرد، یا چه کسانی نمی توانند کامپوزیت دندان را انجم دهند.

به طور کلی تمام افرادی که با شکل ظاهری دندان های خود مشکل دارند می توانند این درمان زیبایی را انجام دهند.اما اگر ویژگی های زیر را دارید می توانید به کامپوزیت دندان به عنوان یک گزینه فکر کنید:

 • افراد دارای دندان های شکسته یا ترک خورده
 • افراد جوانی که دندان های نه چندان زیبا دارند
 • وجود فاصله بیش از حد در بین دندان ها
 • دندان های خیلی زرد و بد رنگ در حالتی که بلیچینگ پاسخگو نباشد
 • عدم تناسب و ناهماهنگی در دندان ها شامل اندازه و فرم دندان ها
 • نیاز بیمار به اصلاح طرح لبخند
 • اصلاح کجی دندان ها

لمینت برای دندان‌های کج

آیا می توان به جای ارتودنسی از لمینت برای دندان های کج استفاده کرد؟

چه کسانی نمی توانند از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟

اما همه نمی توانند از این روش دندانپزشکی استفاده کنند. کسانی که شرایط زیررا دارند کامپوزیت دندان در آن ها ممنوع است.

 • افراد مبتلا به بیمارهای دهان و دندان از قبیل بیماری عفونت لثه یا پوسیدگی دندان ها
 • افرادی که نکات بهداشتی در جهت مراقبت از دندان ها را رعایت نمی کنند
 • افرادی که عادت به دندان قروچه دچار دارند
 • افرادی که دندان های نامرتب و روی هم افتاده دارند
 • افرادی که مینای دندان آنها از بین رفته و مینای کافی ندارند
 • افرادی که از قبل روی دندان های خود روکش دارند

تاثیر سیگار و قلیان بر دندان کامپوزیت شده

یکی از سوالات مهم افراد سیگاری است که قصد دارند دندان های خود را ونیر کامپوزیت کنند.

درمان کامپوزیت ونیر دندان برای اصلاح فاصله بین دندانی در کلینیک دندانپزشکی پاسارگاد

طول عمر کامپوزیت دندان 

پاسخ به این سوال که طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است کاملا به خود فرد وابسته است. با رعایت مراقبت های توصیه شده بعد از نصب ونیر کامپوزیت، طول عمر آن ها می تواند 5 تا 8 سال باشد.

عوامل تاثیر گذار  طول عمر کامپوزیت دندان 

عوامل مختلفی وجود دارد که می تواند بر طول عمر یک کامپوزیت و جرمگیری دندان تأثیر بگذارد. این عوامل عبارتند از:

 • محل پر کردن: اینکه کامپوزیت برای کدام دندان و در کدام قسمت از فک استفاده شده  بر دوام آن موثر خواهد بود.  هنگام جویدن غذا فشار وارده  به دندان های پشتی و قسمت خلفی فک بیشتر است. به همین خاطر کامپوزیت دندان های آسیا و انتهایی احتمال دارد سریع تر از بین بروند.
 • اندازه پر کردن: به طور کلی هرچه اندازه و وسعت پرکردگی کمتر باشد، احتمال آسیب دیدگی و صدمه به آن کمتر خواهد بود.لذا کامپوزیت هایی با اندازه کمتر، طول عمر بیشتری خواهند داشت.
 • دندان قروچه: به اعمال فشار مضاعف و سایش دندان ها به یکدیگر، دندان قروچه می گویند. دندان قروچه از عوامل آسیب زننده به دندان ها می باشد؛ در نتیجه موجب کاهش طول عمر کامپوزیت و پرشدگی دندان هایتان می گردد.
 • آنچه می خورید و می نوشید:  رژیم غذایی ما  بر سلامت دهان و دندان و همچنین طول عمر کامپوزیت ها تاثیر مستقیم دارد. غذاهای حاوی قند مثل انواع شیرینی، نان و… و همچنین غذاهای اسیدی مثل نوشابه یا فست فود، خطر فرسودگی و آسیب دندان را افزایش می دهند.
 • بهداشت دهان و دندان: رعایت کردن اصول بهداشت دهان و دندان برای حفظ سلامت دهان و افزایش طول عمر کامپوزیت امری حیاتی می باشد. داشتن عادات سالم بهداشتی سبب می شود تا خطر بروز پوسیدگی یا آسیب به کامپوزیت های شما کاهش یابد و در نتیجه، طول عمرشان افزایش یابد.
 • تکنیک های دندانپزشکی: مهارت دندانپزشک و تکنیکی که برای قرار دادن کامپوزیت دندان به کار می برد برای اطمینان از ماندگاری آنها ضروری است.

کامپوزیت دندان چقدر دوام دارد؟

چه راهکار هایی برای افزایش طول عمر و ماندگاری این روش زیبایی وجود دارد؟

چرا باید دندانپزشک زیبایی را برای کامپوزیت انتخاب کرد؟

اهمیت بسیاری زیادی دارد که شما حتماً این روند درمانی و زیبایی را نزد متخصص آن انجام دهید. در این صورت:

 1. اطمینان از مواد مورد استفاده در درمان
  در این صورت شما اطمینان خواهید داشت که از بهترین و مرغوب‌ترین مواد استفاده می‌شود.
 2. به دست آوردن نتیجه مطلوب
  نتیجه کار شما بسیار زیبا و همان که مد نظرتان بود، خواهد شد، زیرا ایشان از تخصص و تجربه بالایی برخوردار هستند.
 3. کاهش هزینه‌ها
  هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید، منصفانه بوده و به دلیل به دست آوردن بهترین نتیجه، این هزینه برای شما حفظ خواهد شد. همچنین لازم به ذکر است که دکتر خوب برای کامپوزیت دندان با راهنمایی‌های درست، انتخاب رنگ مناسب، انجام صحیح روند درمان و … از پرداخت هزینه‌های اضافی بعد از درمان نیز جلوگیری می‌کند.
 4. کاهش احتمال بروز عوارض بعد از درمان
  احتمال اینکه بعد از درمان با عوارض و مشکلاتی روبرو شوید، بسیار کاهش پیدا می‌کند.
 5. حفظ سلامت دهان و دندان
  با انتخاب یک دندانپزشک خوب و متخصص، سلامت دهان و دندان شما حفظ خواهد شد، زیرا ایشان قبل از شروع درمان با داشتن تجربه کافی به بررسی سلامت دهان و دندان می‌پردازند و اگر شما با پوسیدگی دندانی و یا بیماری لثه روبرو باشید، در ابتدا برای درمان آنها اقدام می‌کند. در غیر این صورت اگر با وجود بیماری‌های دهان کامپوزیت روی دندان‌ها نصب شود، بعد از مدت زمان کوتاهی عوارض و مشکلاتی را مشاهده خواهید کرد.
 6. کاهش مدت زمان نصب کامپوزیت
  یک دندانپزشک باتجربه و متخصص ترمیمی و زیبایی روند درمان را به درستی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام خواهد داد. اگر شما دکتر نامناسبی را برای این کار انتخاب نمایید، تجربه کم و سرعت کم دست دندانپزشک می‌تواند سبب طولانی‌تر شدن مدت زمان انجام کار باشد.

چگونه از کامپوزیت دندان مراقبت کنیم؟

اگر می خواهید کامپوزیت دندانتان یک عمر سالم باقی بماند، کافی است….

مشاوره های لازم که توسط یک دکتر کامپوزیت دندان در رشت داده می شود

یکی از مهمترین اقداماتی که پیش از کامپوزیت کردن دندان ها باید به آن توجه داشت مشاوره توسط یک دکتر کامپوزیت دندان در رشت می باشد. در هنگام مشاوره به بیمار نکات مهم قبل و بعد از کامپوزیت دندان باید گفته شود. نکات مهمی که پیش از کامپوزیت دندان توسط دندانپزشک به بیمار داده می شود و پیش از کامپوزیت دندان، دندان های بیمار بررسی می شود در صورت نیاز ابتدا درمان و سپس کامپوزیت می شود.

اما اقدامات بعد از دندان بسیار حائز اهمیت می باشد، زیرا توجه به نکاتی که خواهیم گفت طول عمر کامپوزیت را بالا خواهد برد که شامل موارد زیر می باشد:

 • از شکستن پسته و تخمه با دندان های کامپوزیت شده به شدت خودداری کنید زیرا موجب لب پریدگی آن ها خواهد شد.
 • بهداشت دهانی را با مسواک زدن و نخ دندان کشیدن رعایت کنید.
 • پس از خوردن چای یا قهوه دندان های خود را مسواک بزنید تا از رنگ گرفتن آن ها جلوگیری کرده باشید
 • از مصرف نوشیدنی های الکلی و دخانیات به شدت خودداری کنید.
 • برای بررسی و چکاپ دندان‌های خود هر چند وقت یک بار به کلینیک دندانپزشکی مراجعه داشته باشید.

سوالات شما

کلینیک دندانپزشکی برای کامپوزیت باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟

با وجود اینکه مهم‌ترین نکته برای یک درمان موفق، انتخاب دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی می‌باشد، اما با این حال وجود آرامش در کلینیک نیز از موارد مهمی است که باید در نظر گرفته شود، زیرا اگر در مطب استرس، شلوغی و بی نظمی وجود داشته باشد، علاوه بر اینکه ممکن است شما با تأثیرات منفی و استرس در درمان خود روبرو شوید، احتمال از دست رفتن تمرکز دندانپزشک نیز وجود دارد.
همچنین این کلینیک باید از کارکنان مهربان، با انگیزه و باتجربه بهره‌مند باشد تا بیماران بتوانند بدون تردید و با آرامش تمام سؤالات خود را بپرسند.

برای کامپوزیت دندان در رشت به کجا مراجعه کنم؟

برای این کار شما باید کلینیک دندانپزشکی پاسارگاد که با وجود متخصصان به ارائه خدمات ترمیمی و زیبایی دندانپزشکی می‌پردازند، مراجعه داشته باشید.

در چه شرایطی به دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی مراجعه داشته باشم؟

در مواردی که نیاز به اصلاح طرح لبخند دارید و قصد دارید تا مواردی از جمله لب پر شدن دندان‌ها، ترک خوردگی، شکستگی، بد رنگی و دیگر نواقص ظاهری دندان‌های خود را رفع کنید، لازم است تا به یک دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی مراجعه داشته باشید.

اگر در مورد کامپوزیت دندان سوالی دارید و قصد گرفتن وقت برای مشاوره دارید، تیم دندانپزشکی ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. اگر می خواهید برای مشاوره کامپوزیت دندان برنامه ریزی کنید، همین امروز با ما تماس بگیرید.

01332123208-9

3 دیدگاه در ”کامپوزیت دندان در رشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X