all on 4

مراقبت های ایمپلنت دندان شامل چه مواردی است؟مراقبت های بعد از ایمپلنت تا 72 ساعت بعد از جراحی، مراقبت های پس از ایمپلنت تا 3 روز بعد از عمل، بعد از ایمپلنت چی بخوریم؟بعد از ایمپلنت دندان چی نخوریم؟ راهنمای زیر مراقبت های کامل پس از ایمپلنت دندان، از جمله روز جراحی و هفته های بعد را بررسی می کند.

انجام جراحی ایمپلنت تنها اولین قدم است. مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان به همان اندازه مهم است. اگر به درستی از لبخند جدید خود مراقبت کنید، به راحتی می توانید از درد، ناراحتی و عوارض غیر ضروری بعد از کاشت ایمپلنت دندان جلوگیری کنید.

مراقبت های ایمپلنت دندان

مراقبت های ایمپلنت دندان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار میباشند. ایمپلنت دندان تا زمانی که به درستی از آنها نگهداری شود، می توانند به اندازه دندان های طبیعی دوام بیاورند. این شبیه به داشتن یک ماشین لوکس و گران قیمت است که نیاز به مراقبت و نگهداری منظم دارد. مراقبت های بعد از ایمپلنت شامل تمیز کردن دقیق، بررسی های منظم دندانپزشک ایمپلنت برای نظارت بر سلامت ایمپلنت دندان شما است. برای اطمینان از اینکه موفقیت آمیز بودن جراحی ایمپلنت دندان و اینکه بیشترین استفاده را از این دندان های جایگزین شده ببرید، به توصیه های زیر عمل کنید:

بلافاصله پس از جراحی مراقبت مناسب را شروع کنید

به محض پایان جراحی شما، فرآیند مراقبت از ایمپلنت دندان آغاز می شود. در راه خانه شروع به استراحت کنید. شخصی را همراه خود بیاورید که به جای شما را رانندگی کند. این زمانی است که اثرات بی حسی شروع به از بین رفتن می کند. مهمترین چیزهایی که باید در نظر داشته باشید این است که به ناحیه ایمپلنت دست نزنید و از شستشوی شدید دهان خودداری کنید. دستورالعمل های مراقبت از ایمپلنت دندان را بلافاصله پس از جراحی رعایت کنید و برای چند روز آینده ادامه دهید.

خونریزی را کنترل کنید

خونریزی از محل ایمپلنت یا قرمزی بزاق می تواند تا 72 ساعت پس از جراحی ایمپلنت دندان ادامه یابد. بهترین راه برای کنترل آن این است که گاز استریل را حدود یک ساعت گاز بزنید. پس از بازگشت به خانه هر 6 تا 10 ساعت در صورت لزوم این کار را تکرار کنید. اگر خونریزی بیش از حد است، به جای آن چای سیاه کیسه ای مرطوب شده را گاز بگیرید. اسید تانیک رگ های خونی را منقبض و تشکیل لخته های خونی را آسان تر میکند. برای جلوگیری از خونریزی غیرضروری سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید، صاف بنشینید و از ورزش بدنی خودداری کنید. خم نشوید یا چیز سنگینی بلند نکنید. تف کردن شدید، سیگار کشیدن و استفاده از نی نیز می تواند تشکیل لخته خون را پیچیده کند.

درد را مدیریت کنید

درد یکی از رایج ترین عوارض ایمپلنت دندان است که معمولا دندانپزشک متخصص برای تسکین آن قرص های مسکن تجویز میکند و معروف ترین آنها ایبوپروفن هستند. متخصص ایمپلنت دوز مصرفی و مقدار را به شما اعلام میکند، اما قانون کلی این است که بیشتر از هر 6 ساعت از مسکن استفاده نکنید.

درد ایمپلنت دندان باید حدود 4 روز پس از جراحی کاهش یابد. همچنین ممکن است سفتی گلو و مشکل در بلعیدن غذا را تجربه کنید. اگر این علائم برای مدت طولانی تری ادامه یافت، با دندانپزشک خود تماس بگیرید. او ممکن است داروی قوی تری تجویز کند.هرگز خودتان سر خود آنتی بیوتیک مصرف نکنید. اگر پزشک شما مشکوک به عفونت باشد، دوره ای را تجویز می کند.​

چرا رعایت بهداشت بعد از ایمپلنت مهم است؟

انجام جراحی ایمپلنت تنها اولین قدم است. مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان به همان اندازه مهم است.

تورم و کبودی را به حداقل برسانید

تورم و کبودی روی صورت و لثه ها اغلب در روز بعد از جراحی ظاهر می شود. لیفت سینوس ممکن است باعث کبودی اطراف بینی و چشم شما شود. تغییر رنگ 2-3 روز پس از بازگشت به خانه به اوج خود می رسد و خود به خود ناپدید می شود. اگر تورم دندان شما را آزار می دهد، می توانید یک کیسه یخ را روی صورت خود قرار دهید، نزدیک ترین ناحیه ای که بیشترین آسیب را دارد و آن را هر بار 15 تا 20 دقیقه نگه دارید، استراحت کنید و تا 48 ساعت بعد از جراحی تکرار کنید. سایر مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان که می توانید انجام دهید شامل پرهیز از خوردن نمک، هیدراته ماندن و خوابیدن در حالت نشسته است. اگر هم میخواهید به حالت خوابیده بخوابید، ۲ تا ۳ بالش زیر سر خود قرار دهید.

مراقبت های ایمپلنت دندان
مراقبت های ایمپلنت دندان

استراحت کافی داشته باشید

بیشتر بیماران روز بعد به سر کار باز می گردند. با این حال، اگر شغل شما به فعالیت شدید نیاز دارد، چند روز مرخصی بگیرید. برای حدود یک هفته باید از فعالیت بدنی و ورزش شدید اجتناب شود. حتماً هر شب 8 ساعت بخوابید. بخش بزرگی از روند بهبودی زمانی اتفاق می افتد که شما در رختخواب هستید.

بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید

مراقبت های ایمپلنت شامل رعایت بهداشت دهان و دندان در طول دوره بهبودی است. بافت های نرم اطراف ایمپلنت نیاز به محیطی تمیز برای بهبودی دارند. عفونت ها علت شماره یک شکست ایمپلنت هستند. دندان های خود را طبق معمول شب بعد از جراحی مسواک بزنید، اما از تماس با ایمپلنت خودداری کنید. بعد از هر وعده غذایی دهان خود را با یک لیوان آب گرم و یک قاشق چایخوری نمک بشویید تا بقایای غذا از بین برود. این کار را تا یک هفته بعد از عمل ادامه دهید. پس از آن، از شستشوی کلرهگزیدین استفاده کنید.
حداقل برای چند روز از نخ دندان یا مسواک برقی استفاده نکنید. بهترین راه حل یک مسواک سنتی یا یک برس تمیز کننده ایمپلنت دندان است اگر از متخصص ایمپلنت خود دریافت کرده اید. در دراز مدت، مطمئن شوید که مراقبت های پس از ایمپلنت دندان را به خوبی انجام دهید. منظور از مراقبت های بعد از ایمپلنت، مسواک زدن، شستشوی دهان و نخ دندان کشیدن هر روز است. ایمپلنت ها ممکن است حفره ایجاد نکنند، اما بافت های نرم اطراف آن ممکن است عفونی شوند. معاینات منظم دندانپزشکی نیز یکی از توصیه های کلیدی بعد از عمل است. مراجعه منظم به دندانپزشک، به تشخیص عفونت ها قبل از تبدیل شدن به یک مشکل کمک می کنند.

مراقبت های ایمپلنت دندان
مراقبت های ایمپلنت دندان

اهمیت بهداشت دندان در طول عمر ایمپلنت

ایمپلنت دندان و نحوه تمیز کردن و بهداشت آنها چگونه است؟

رژیم غذایی مناسب را دنبال کنید

اگر کل دندان های شما کاشته نشده اند، سعی کنید با سمتی که دندان طبیعی شما قرار دارد مواد غذایی را بجوید. حداقل یک هفته پس از جراحی از خوردن و نوشیدنی گرم خودداری کنید. سعی کنید مایعات را روی محل جراحی نریزید اما آن را مرطوب (هیدراته) نگه دارید. در حالت ایده آل، 170 تا 220 گرم آب بنوشید. برای خوردن نوشیدنی ها از نی استفاده نکنید. مهمترین نکته ای که در مراقبت های ایمپلنت باید رعایت کنید این است که از مصرف غذاهای سفت و ترد خودداری کنید. تا زمانی که علائم بعد از عمل را احساس کردید، از غذاهای نرم استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که برنامه غذایی خود را پر از مواد مغذی نگه دارید تا بدن خود را تا حد ممکن در طول دوره بهبودی قوی نگه دارید.

سیگار و الکل را کنار بگذارید

استعمال دخانیات به شدت بر بهبود ایمپلنت دندان تاثیر می گذارد. به هیچ وجه نباید حداقل 2 ماه پس از جراحی سیگار بکشید. این مقدمه ای برای ترک همیشگی سیگار میباشد. نیکوتین منجر به منقبض کردن رگ‌های خونی شده که می‌تواند باعث ایجاد اختلال در استخوان‌سازی و عفونت یا شکست ایمپلنت شود. همچنین باید حداقل 72 ساعت پس از عمل از مصرف الکل خودداری کنید. بهترین راه حل این است که حداقل یک هفته نوشیدن الکل را کنار بگذارید. این می تواند باعث کند شدن تشکیل رگ های خونی شود، بنابراین ممکن است ایمپلنت به اندازه کافی با استخوان ترکیب نشود.

مراقبت های ایمپلنت دندان
مراقبت های ایمپلنت دندان

به طور منظم به دندانپزشک خود مراجعه کنید

ممکن است مجبور شوید 14 روز پس از جراحی برای کشیدن بخیه به متخصص ایمپلنت دندان مراجعه کنید. برخی از عوارض و مشکلات بعد از کاشت دندان به خودی خود حل می شوند، اما این بدان معنا نیست که شما نباید برای آزمایشات منظم شرکت کنید. دندانپزشک باید بتواند ارزیابی کند که آیا روند بهبودی همانطور که باید در حال پیشرفت است یا خیر و آیا او توصیه دیگری برای شما دارد؟
پس از آن، باید به طور مکرر لثه های خود را توسط یک جراح دهان و دندان معاینه کنید. عفونت ها از بافت های نرم شروع می شوند و می توانند به سمت استخوان شما پیشرفت کنند و خطر از بین رفتن ایمپلنت را ایجاد کنند. علاوه بر این، ایمپلنت ها ضربه گیر نیستند، یعنی اگر عادت به دندان قروچه یا فشردن دندان های خود دارید، باید این موضوع را پیش از جراحی به دندانپزشک اطلاع دهید تا به فکر راه حل مناسب باشد.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینوس

در این مطلب در رابطه با مراقبت های بعد از جراحی سینوس لیفت توضیحاتی ارائه می شود.

مراقبت های بعد از ایمپلنت تا 72 ساعت بعد از جراحی

پس از 24 ساعت از جراحی، دهان خود را صبح، بعد از هر وعده غذایی و قبل از خواب با آب نمک شستشو دهید. ممکن است در 72 ساعت اول مقداری تورم یا کبودی در ناحیه اطراف ایمپلنت ایجاد شود. این اتفاق کاملا طبیعی است و می توان با قرار دادن یک کیسه یخ کوچک روی ناحیه به مدت 10 تا 15 دقیقه آن را به حداقل رساند. به یاد داشته باشید که از دهانشویه ای که دندانپزشک شما توصیه کرده است سه تا چهار بار در روز استفاده کنید که به روند بهبودی کمک کند. اگر دندانپزشک به شما آنتی بیوتیک داده است، باید سر ساعت طبق برنامه ریزی، آن را مصرف کنید.

مراقبت های ایمپلنت دندان تا 3 روز بعد از عمل

پس از سه روز، هر تورمی باید کاهش یافته باشد و ناحیه اطراف ایمپلنت باید به خوبی در مسیر بهبود قرار بگیرد. اگر بخیه‌هایی زده‌اید، متخصص ایمپلنت یک وقت ویزیت به شما میدهد تا حدود هفت تا ۱۰ روز پس از کاشت ایمپلنت، بخیه‌ها را بکشد.

مراقبت های ایمپلنت دندان
مراقبت های ایمپلنت دندان

مراقبت های ایمپلنت دندان بعد از چهار تا هشت ماه

بین 4 تا 8 ماه طول می کشد تا ایمپلنت به خوبی با استخوان فک جوش بخورد و بعد از بهبودی لثه نوبت به نصب روکش سرامیکی دندان میرسد تا دندان یا دندان های دائمی خود را نصب کنید. نکاتی که باید در این چند ماه رعایت کنید، شامل مسواک زدن منظم، نخ دندان کشیدن، استفاده از دهانشویه و سایر نکات مروبط به رزیم غذایی است که پیشتر گفته شد. اگر دندان های کاشته شده به خوبی تمیز نشوند، باکتری ها تجمع کرده و باعث التهاب می شوند. در صورت عدم درمان، التهاب می تواند باعث از بین رفتن استخوان اطراف ایمپلنت شود. در نهایت، ایمپلنت تکیه گاه خود را در استخوان از دست می دهد، شل می شود و احتمال افتادن آن وجود دارد.

دوره نقاهت ایمپلنت دندان و زمان بهبودی

دوره نقاهت ایمپلنت دندان چند روز طول می‌کشد؟

بعد از ایمپلنت چی بخوریم؟

پس از جراحی ایمپلنت دندان، به هر نوع غذای نرمی که نیاز به جویدن زیاد ندارد، بچسبید. در روز اول پس از کاشت ایمپلنت دندان، فقط باید غذاهای بسیار نرم یا مایع مصرف کنید. متخصصان ایمپلنت دندان بلافاصله پس از جراحی، خوردن اسموتی، ماست، بستنی، پودینگ، سس سیب، پوره سیب زمینی، سوپ خامه ای و آبگوشت و سایر غذاهای نرم و مایع را توصیه میکند.

سپس در یک هفته بعد از انجام جراحی ایمپلنت دندان، می توانید به سراغ غذاهایی بروید که به جویدن بیشتری نیاز دارند، مانند ماکارونی و پنیر، پنکیک، برنج، نان نرم، سبزیجات پخته شده، تخم مرغ و پاستا.

پس از 1 تا 2 هفته بعد از ایمپلنت دندان میتوانید دوباره غذاهای سفت و جویدنی مانند گوشت و سبزیجات خام فیبری را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. با این حال، این مسئله بستگی به سرعت بهبودی شما دارد. همچنین باید حداقل به مدت 2 هفته از جویدن غذا در سمتی که دندان ایمپلنت شده قرار دارد، جلوگیری کنید.

چند ساعت بعد از ایمپلنت دندان می توانم به طور معمول غذا بخورم؟

به طور معمول، حدود یک هفته طول می کشد تا بیماران پس از جراحی ایمپلنت دندان به عادات غذایی منظم خود برگردند، اما اگر شما یک درمانگر سریع هستید، ممکن است بتوانید 24 تا 48 ساعت پس از جراحی به غذاهای جامد (اما نه سفت یا ترد) برگردید. رژیم غذایی در دوران بهبودی اهمیت زیادی دارد و در روزهای اول بعد از عمل نباید غذاهای سفت مصرف کنید.

بعد از ایمپلنت دندان چی نخوریم؟

مصرف برخی از مواد غذایی تا مدتی بعد از جراحی ایمپلنت دندان ممنوع است زیرا به ساختار دندان و فک آسیب می رساند یا اینکه روند بهبودی را کند می کند. رژیم غذایی شما بعد از کاشت دندان با روش ایمپلنت نباید حاوی مواد زیر باشد:

  • غذاهای سفت مانند چیپس، آجیل یا سیب
  • غذاهای اسیدی مانند گوجه فرنگی، لیمو، لیموترش، آب پرتقال
  • ذرت بو داده
  • غذاهای تند زیرا ممکن است باعث ناراحتی شوند.

بهترین زمان ورزش بعد از کاشت ایمپلنت

اگر تازه کاشت ایمپلنت داشته باشید، مهم است که پیشنهادات پزشک خود را در خصوص ورزش بپذیرید.

ورم بعد از ایمپلنت دندان

ممکن است پس از این درمان مقداری تورم یا کبودی در اطراف ایمپلنت داشته باشید. این ورم صورت بعد از ایمپلنت معمولاً دو تا سه روز بعد به اوج خود می رسد که البته این یک عارضه کاملا طبیعی است و معمولا پس از چند روز فروکش می کنند. ورم بعد از ایمپلنت دندان به دلیل قرار دادن ایمپلنت درون لثه می باشد که بعد از انجام این کار دندانپزشک آن محل را بخیه می زند. همانطور که پیش تر گفته شد استفاده از کیسه آب یخ که درون یک حوله پیچیده شده سبب می شود این تورم و التهاب‌ کم تر گردد. هر بار حداکثر ده دقیقه با بیست دقیقه استراحت روی ناحیه گونه نگه دارید. بعد از بیست و چهار ساعت گرمای ملایم مفیدتر است. خوابیدن کمی روی دو تا سه بالش نیز ممکن است کمک کننده باشد.

مسواک و خمیر دندان مخصوص ایمپلنت دندان چیست؟

بعد از کاشت دندان باید مسواک مخصوص ایمپلنت دندان را بخرید. منظور از مسواک ایمپلنت، مسواکی با برس های بسیار نرم است که به طور ویژه برای تمیز کردن آرام، اما عمیق ایمپلنت های دندان طراحی شده است. وجود برس های نرم مسواک باعث می شود که لثه و دندان کاشته شده کمتر دچار تحریک ، زخم و آسیب شود. همچنین خمیر دندان مخصوص ایمپلنت دندان نباید حاوی مواد ساینده باشد. سعی کنید از خمیر دندان بدون فلوراید استفاده کنید. این نوع خمیردندان برای هر کسی که دندان های از دست رفته خود را با ایمپلنت دندان جایگزین کرده ایده آل است، زیرا تحقیقات نشان داده است که فلوراید و اجزای ساینده برای مراقبت روزانه ایمپلنت‌ها مناسب نیستند. همچنین باید طبق برنامه ریزی، نخ دندان بکشید و تمیز کردن و معاینات منظم دندان را انجام دهید.

آیا ورزش کردن بعد از ایمپلنت دندانی اشکال دارد؟

به گفته متخصصان ایمپلنت دندان، انجام ورزش و حرکات جسمی سنگین حداقل تا یک هفته بعد از عمل ممنوع است زیرا فعالیت شدید ضربان قلب را افزایش می دهد. وقتی قلب سریعتر پمپاژ کند، خون با سرعت بیشتری جریان پیدا میکند و در واقع خونریزی، تورم و ناراحتی بعد از ایمپلنت دندانی را افزایش می دهد. بازگشت زودهنگام به ورزش به خودی خود می تواند باعث درد و عوارض غیر ضروری شود و این یکی از مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان است.

حالا ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که تا چه زمانی بعد از ایمپلنت دندان می توانیم شروع به ورزش کنیم؟ پاسخ این سوال در بیماران مختلف متفاوت است و به میزان جوش خوردن استخوان فک با ایمپلنت و نوع ورزشی که میخواهید انجام دهید بستگی دارد. به طور کلی توصیه می شود که تا یک هفته ورزش کردن را تعطیل کنید تا لثه بهبود پیدا کند و عوارضی مانند تورم، خونریزی و درد ایمپلنت قطع شود. بعد از یک هفته به دندانپزشک خود مراجعه کنید و درصورتی که نظر او مساعد بود، با حرکات سبک شروع کنید. از جمله ورزش هایی که بعد از یک هفته میتوان انجام داد موارد زیر هستند:

دویدن و پیاده روی ایمپلنت

پیاده روی اساساً این یک ورزش غیر تماسی است، بنابراین احتمال بروز هرگونه خطر فیزیکی برای ایمپلنت شما را بسیار محدود میکند. البته حرف ما به این معنا نیست که ایمپلنت دندان خود را فراموش کنید. دویدن سخت که باعث تکان خوردن دندان ها شود و از پاهای شما به ناحیه سر منتقل شود، می تواند روی ایمپلنت شما تأثیر بگذارد و همچنین باعث افزایش درد شود. توصیه می کنیم قبل از دویدن، روی زمین های نرم تری مانند چمن، پیاده روی کنید.

شنا بعد از ایمپلنت دندان

شنا کردن یک راه خوب برای از سرگیری ورزش پس از جراحی ایمپلنت دندان است. آب به شما این امکان را می دهد که به آرامی ورزش کنید و هیچ فشاری به ایمپلنت شما وارد نمی کند. اگر از یک استخر عمومی استفاده می کنید، لطفاً هنگام شلوغ بودن آن مراقب باشید. فقط یک ضربه تصادفی به صورت می تواند برای ایمپلنت شما مشکل ایجاد کند.

بهتر است تا حدود 1 ماه از انجام ورزش هایی مانند فوتبال، بوکس، کاراته و از این قبیل اکیدا خودداری کنید، حتی اگر ورزشکار حرفه ای هستید یا از طریق آن کسب درآمد می کنید. سلامت ایمپلنت و دندان شما از همه چیز مهم تر است، پس شاید بهتر باشد که برای مدتی دور این حرکات جسمی سنگین را خط بکشید تا بعدا بدون هیچ پشیمانی به تفریحات مورد علاقه خود برسید.

مراقبت های ایمپلنت دندان
مراقبت های ایمپلنت دندان

مراقبت های بعد از روکش دندان

برای دانستن دقیق تر موارد و مراقبت های بعد از روکش دندان تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

عوارضی که در پی عدم رعایت مراقبت های ایمپلنت دندان به وجود می آیند

اگر‌ بیمار مراقبت هایی که متخصص ایمپلنت توصیه کرده است را رعایت نکند با یک سری عوارض و مشکلات روبرو می‌ گردد. ایجاد عفونت ایمپلنت یکی از عوارض ایمپلنت دندان است که احتمال به وجود آمدن آن زیاد می باشد. که اگر ‌این عفونت درمان نشود اتفاقات بدتری در پیش رو بیمار است. این مشکلات شامل:

  • بوی بد دهان و مزه آن که از بین هم‌ نمی رود
  • ایجاد چرک و خونریزی در ناحیه لثه
  • ایجاد درد شدید یا به وجود آمدن تب بالا
  • شل شدن ایمپلنت
  • قرمزی و تورم شدید در ناحیه لثه میباشد

این موارد عوارض جدی می‌ باشد که سبب می شود بیمار درگیر مشکلات زیادی شود و در صورت ایجاد هر یک از این موارد باید سریعا به پزشک معالج مراجعه کند.

نحوه مراقبت و تمیز کردن ایمپلنت دندان

اگر از ایمپلنت های دندانی خود مراقبت نکنید….

سوالات متداول

بعد از ایمپلنت دندان چه کارهایی را نمی توان انجام داد؟

مهمترین چیز این است که سیگار نکشید. سیگار برای بهبود مناسب ایمپلنت های دندانی مضر است. همچنین ایده خوبی است که از مصرف الکل خودداری کنید، به خصوص تا 3 روز پس از جراحی.
مایعات داغ ننوشید یا غذای سفت و ترد نخورید. به اندازه کافی استراحت کنید و به خودتان فشار نیاورید تا به بدنتان اجازه دهید کارش را انجام دهد.

آیا آب نمک بعد از ایمپلنت تاثیر مثبتی دارد؟

بله. بعد از 24 ساعت از عمل ایمپلنت دندان، می توانید حدود یک چهارم قاشق غذاخوردی، نمک داخل یک لیوان بریزید و آن را قرقره کنید تا جای زخم بهبود پیدا کرده و از عفونت جلوگیری شود.

بعد از ایمپلنت دندان چگونه بخوابم؟

اگر نگران تورم صورت یا دهان خود هستید، بهتر است با دو بالش در پشت سر خود بخوابید. چنین موقعیت تکیه‌ای باعث می‌شود که خون به راحتی به سمت پایین و دور از نواحی آسیب دیده جریان یابد. برخی از دندانپزشکان نیز توصیه می کنند که در شب جراحی حوله را روی بالش خود قرار دهید. خون در بزاق ممکن است هنوز در این زمان وجود داشته باشد.

آیا می توانم بعد از جراحی ایمپلنت قهوه بنوشم؟

برای مدتی از نوشیدنی های گرم دوری کنید. 2 یا 3 روز اول بسیار مهم است. بعد از آن شما موردی ندارد. به خاطر داشته باشید که بعد از آن مسواک بزنید، زیرا لکه های قهوه به سختی پاک می شوند.​

کلام پایانی

به طور کلی می توان نتیجه گرفت که بهداشت دهان و دندان نقشی حیاتی در موفقیت جراحی ایمپلنت دندان و طول عمر آن ایفا می کند. ایمپلنت دندان یک جراحی پر هزینه برای بازگرداندن زیبایی و عملکرد دندان ها محسوب می شود. بنابراین پس از نصب ایمپلنت، باید مراقبت های ویژه و منظمی از آن به عمل آید تا بتواند برای سالیان سال بدون هیچ مشکلی باقی بماند.

مسواک زدن روزانه، استفاده از نخ دندان، جلوگیری از تجمع پلاک و التهاب لثه، مراجعه منظم به دندانپزشک، پرهیز از سیگار و کنترل قندخون از جمله کلیدی ترین عواملی هستند که می توانند طول عمر ایمپلنت را تضمین کنند.


شما میتوانید برای انجام ایمپلنت دندان زیر نظر برترین متخصصان و با بهترین ابزار و متریال های دنیا به کلینیک دندانپزشکی تخصصی پاسارگاد مراجعه نمایید.

ویزیت آنلاین و رایگان

امکان طرح سوال و مشکل دندانپزشکی در واتس اپ و دریافت پاسخ

ایمپلنت دندان شباهت بسیار زیادی به دندان طبیعی دارد و ممکن این تصور اشتباه را در ذهن ایجاد کند که نیاز به مراقبت خاصی ندارد. ایمپلنت به عنوان یک جسم خارجی در دهان شما قرار می گیرد. اگر می خواهید بدون عوارض خاصی از مزایای فوق العاده درمان ایمپلنت بهره مند شوید لازم است مراقبت بعد از ایمپلنت را جدی بگیرید.

کلینیک تخصصی پاسارگاد در راستای مسئولیت مدنی و پزشکی خود درباره ارتقا سلامت و بهداشت دهان و دندان اقدام به راه‌اندازی امکان ویزیت و مکالمه با پزشکان خود را در پیام‌رسان واتس‌اپ مهیا کرده است.

کلینیک دندانپزشکی پاسارگاد، به صورت آنلاین، اقدام به ویزیت رایگان مراجعانی می کند که نیازمند درمان بوده ولی امکان مراجعه حضوری ندارند. این ویزیت آنلاین، از طریق تماس تصویری یا پیام متنی صورت می‌گیرد. تعدادی از متقاضیان به صورت تخصصی و در یک فضای کاملاً دوستانه توسط دکتر روشن طلب ویزیت و معاینه خواهند شد.

اگر در مورد ایمپلنت دندان سوالی دارید و قصد گرفتن وقت برای مشاوره دارید، تیم دندانپزشکی ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. اگر می خواهید برای مشاوره ایمپلنت دندان برنامه ریزی کنید، همین امروز با ما تماس بگیرید.

01332134831-6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X