ترس از ایمپلنت و راه های مقابله با آن چیست؟ علت ترس چیست؟ چه راه‌کارهایی برای مقابله با این ترس‌های شایع وجود دارد؟ یک ترس شایع که در میان افراد می‌توان مشاهده کرد، ترس از ایمپلنت و دندانپزشکی است. این ترس چه شدید باشد چه خفیف، تبعاتی را همراه خود خواهد داشت و نتایج آن خوب نخواهد بود.

اولین ترس از ایمپلنت

ترس و نگرانی در مورد جراحی ایمپلنت بسیار بیشتر و بیشتر از سایر درمان های دندانپزشکی است. همانطور که از نام آن مشخص است ، یک روش جراحی انجام می شود و یک جسم خارجی مانند یک پیچ در بدن قرار می گیرد. شما 100٪ حق دارید نگران باشید. کاشت یک روش جراحی مهم است ، ترس از کاشت طبیعی است ، اما نیازی به ترس نیست. میزان موفقیت در کلینیک های مجهز و دستان باتجربه بیش از 95٪ و حتی 98٪ است. اگر کسی نوید موفقیت 100 درصدی را می دهد ، توصیه می کنیم محتاط باشید.

کاشت موثرترین و متداول ترین روش توصیه شده برای بی دندانی در سراسر جهان است. این روش با موفقیت برای میلیون ها نفر اعمال شده و موفقیت بالایی را به همراه دارد. با توجه به مزایای کاشت ، خطر بسیار کم باقی می ماند. شما می توانید مزایای کاشت را در صفحه درمان ایمپلنت ما بخوانید. تصمیم با شماست.

دومین ترس از ایمپلنت

دومین ترس بزرگ در درمان ایمپلنت ، درد و رنجی است که می تواند تجربه شود. یک پیچ تیتانیوم در استخوان فک شما قرار می گیرد. ممکن است فکر کنید که ناخن بسیار بزرگی در هر قسمت از بدن شما کوبیده شده است. این یک وضعیت چشمگیر است. نترس هنگامی که کاشت بعد از بی حسی موضعی قرار می گیرد ، احساس درد نخواهید کرد. این شامل لیفت سینوس و جراحی پیشرفته استخوان است که در بعضی موارد لازم است. شما ممکن است صداهای سوزن سوزن شدن را بشنوید اما احساس درد نکنید. ما در این مورد بسیار راحت صحبت می کنیم زیرا برای هزاران بیمار ایمپلنت زده ایم. برخی از بیماران ما حتی زمان کاشتن را نمی دانند. فکرش را بکنید ، ما بیمارانی داریم که سالهاست به دندانپزشک مراجعه نکرده اند ، حتی از داشتن یک ماده سیر کننده می ترسند و بنابراین از روی ناچاری ، هرچند با ترس زیاد ، به ما مراجعه کرده اند. پس از درمان ، تقریباً همه این بیماران تاکنون بیهوده رنج برده اند و اظهار داشتند که هنگام قرار دادن ایمپلنت مشکلی ندارند.

تصورات اشتباه درمورد ایمپلنت دندان

خیلی از مردم به دلیل تصورات اشتباه در مورد ایمپلنت دندان به سراغ روش های دیگر جایگزین کردن دندان می روند که گاهی دردناک و یا غیر قابل انجام است.

آیا ایمپلنت درد دارد؟

اشت ایمپلنت دندان از دسته روش های درمانی است که بسته به روش انتخابی برای درمان می توان دوران متفاوتی را برای بهبودی طی نمود. در روش معمول کاشت ایمپلنت دندان به خاطر بخیه زدن، وجود درد تا مدت زمان محدود امری غیر طبیعی نیست و نبایستی بیماران دچار نگرانی های مربوط به این موارد شوند. به طور معمول طی دو یا سه روز یا نهایتا یک هفته بعد از کاشت دندان دردها نیز برطرف می شود که در این مدت می توان با مصرف آنتی بیوتیک ها و مسکن های تجویزی دندانپزشک درد را از بین برد. در جواب این سوال که بعد از ایمپلنت چند روز درد داریم بایستی گفت که با کاشت دقیق و اصولی ایمپلنت تعداد روزهای درد بعد از کاشت بسیار ناچیز و حتی بدون درد خواهد شد.

درد ایمپلنت کردن از کشیدن دندان هم کمتر است و براحتی کاشت صورت می گیرد.

ایمپلنت بدون درد و جراحی

ایمپلنت بدون درد و جراحی حاصل پیشرفت علم دندانپزشکی بخصوص در زمینه کاشت دندان است.

راه‌های مقابله با ترس

فراموش کردن تجربه‌های قبلی: ممکن است این ترس ناشی از تجربه‌ای باشد که قبلا با مراجعه به یک دندانپزشکی به دست آورده‌اید. دراینجا به شما پیشنهاد می‌کنیم اول اطلاعات کافی از دندانپزشک خود به دست بیاورید؛ سپس با او صحبت کنید. یک دندانپزشک مجرب و متخصص می‌تواند این اطمینان را به شما بدهد که تجربه جدید با تجربه‌های قبلی شما بسیار متفاوت است.

اطلاع از پروسه درمان: بهتر است از پزشک خود بخواهید که پروسه‌ای که قرار است روی دهان و دندان خود انجام دهید را برای شما به طور کامل توضیح دهد. بنابراین شما از لحاظ ذهنی برای آنچه قرار است رخ بدهد آماده خواهید بود.  پس این آمادگی ذهنی می‌تواند از ترس شما بکاهد.

استفاده از تکنیک‌های آرامش: شما از این تکنیک برای کاهش ترس خود می‌توانید استفاده کنید. نگاه کردن به تصویرهای آرامش بخش و یا گوش کردن به موزیک‌های آرام، انجام تمرین‌های تنفسی و شل کردن عضلات، به بیمار برای کنترل این ترس کمک می‌کند.

مراجعه به روان‌پزشک: این روش نیز برای کنترل ترس موثر است. در این روش روان‌شناسان، برای کاهش اضطراب و ترس، بیمار را به تدریج با هراس خود روبرو می‌کنند. این ترس با گذشت زمان از بین خواهد رفت که به این حالت حساسیت زدایی سیستماتیک می‌گویند.

در کلینیک دکتر حسن روشن طلب، از راه‌کارهایی استفاده می‌شود تا احساس ترس شما به حداقل ممکن برسد. برای مثال:

  1. برقراری ارتباط کامل پزشک با بیمار
  2. توضیح جزبه‌جز و تمام مراحل برای بیمار
  3. استفاده از آیینه برای مشاهده و اطلاع بیمار در روند کار
  4. استفاده از دستگاه‌های خاص برای بی حسی‌های خاص (که این دستگاه‌ها بدون درد هستند).
  5. داشتن محیط آرام و آرامش‌بخش

روش های جایگزینی دندان از دست رفته

در ادامه مطلب به جزئیات هر درمان می پردازیم با ما همراه باشید.

درمان ترس توسط روش‌های فیزیولوژیکی

اگر میزان ترس شما غیر قابل کنترل و زیاد باشد، زیر نظر پزشک می‌توانید از داروهای آرامش بخش استفاده کنید. در بعضی مواقع ممکن است از روش بیهوشی نیز استفاده شود. داروهای آرامش بخش و بیهوشی مورد استفاده، متفاوت است. پزشک با صلاح دید خود و نیاز شما از آن‌ها استفاده خواهد کرد.

درکل بهتر است برای غلبه بر ترس از ایمپلنت هرچه زودتر اقدامات لازم را انجام دهید. شما باید برای دریافت خدمات بهتر دندانپزشکی و پیشگیری از افزایش مشکلات دندان‌هایتان هرچه زودتر با یک دندانپزشک متخصص مشورت و به او مراجعه کنید. در کلینیک دکتر حسن روشن طلب تلاشمان بر این است که ترس و نگرانی‌های شما را به کمترین حد ممکن برسانیم و بهترین و کم عارضه‌ترین خدمات را برای شما انجام بدهیم.

اگر در مورد ایمپلنت دندان سوالی دارید و قصد گرفتن وقت برای مشاوره دارید، تیم دندانپزشکی ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. اگر می خواهید برای مشاوره ایمپلنت دندان برنامه ریزی کنید، همین امروز با ما تماس بگیرید.

01332123208-9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X