بهترین برند ایمپلنت در دنیا

کدام ایمپلنت بهتر است؟

کدام ایمپلنت بهتر است؟ این سوالی است که خیلی از بیماران می پرسند.در پاسخ به این پرسش می توان گفت : براى داشتن یک درمان ایمپلنت موفق سه فاکتور مهم است.

  1. اولین ومهمترین فاکتور تخصص و تجربه دندانپزشک
  2. مراقبت ها و بهداشت بیمار
  3. انتخاب یک سیستم ایمپلنت معتبر و مناسب

درمورد انتخاب ایمپلنت بهترین تصمیم را دندانپزشک می تواند با توجه به شرایط دهان و دندان و وضعیت بیمار بگیرد چیزی که مهم است مشورت با دندانپزشک و اعتماد و اطمینان به وی است.

جنس و انواع ایمپلنت

جنس ایمپلنت از تیتانیوم خالص و یا آلیاژ تیتانیوم هست و ساخت آن بسیار پیچیده است. هر چه قدر کیفیت تیتانیوم ایمپلنت و کیفیت ساخت و طراحی سطح ایمپلنت بهتر باشد ، ایمپلنت بهتری ساخته می شود و در نتیجه قیمت هم بالا تر می رود. شرکت های سازنده ایمپلنت ، ایمپلنت های دندانی مختلفی با توجه به شرایط استفاده کلینیک تولید می کنند. انواع ایمپلنت عبارت است از :

1.کاشت ایمپلنت و قراردهی تاج پروتز در همان جلسه

2. کاشت ایمپلنت و قرار دهی پروتز بعد از مدتزمان جوش خوردن پایه با استخوان

3. ایمپلنت های با قطر بسیار کم ، استفاده برای استخوانهایی که فضای بین ریشه های دندان آنها کم است

4. ایمپلنت های کوتاه تر و پهن تر ،بکارگیری برای کاشتن نزدیک حفرات سینوسی ( استخوان فک نازک)

انتخاب بهترین برند ایمپلنت دندان

تعیین اینکه کدام ایمپلنت دندان برای کاشت ایمپلنت در حال حاضر  بهتر است؛ کمی مشکل است. اما به عنوان یک قانون سرانگشتی می‌توان گفت سابقه شرکت در تولید ایمپلنت و میزان سرمایه گذاری روی بخش تحقیق و توسعه به منظور بهبود سیستم های تولید ایمپلنت های دندانی می توانند از مهمترین فاکتورهای انتخاب بهترین شرکت تولید کننده ایمپلنت دندان باشد. یکی از نشانه های ایمپلنت مرغوب اینست که ایمپلنت تولید شده در یک کارخانه، طول عمری بیشتر از ۱۰ سال پس از کاشت داشته باشد. همچنین در دسترس بودن اجزا و قطعات مختلف ایمپلنت در شرایطی که با ایجاد مشکل پس از کاشت ایمپلنت ها، دندانپزشک بتواند به راحتی ایمپلنت یا قطعات آن را تعویض کند . از دیگر ویژگی های برندهای مشهور جهان است شرکتهای قابل اطمینان تولید کننده ایمپلنت دندان را می توان با انجام تحقیقات مختصری نسبت به گارانتی و تضامینی که ارائه می دهند؛ شناخت.

مقایسه ایمپلنت ها

ایمپلنت های ارزان تر که توسط شرکت ‌های کوچکتر تولید می شوند؛ معمولاً از موادی با کیفیت پایین تر تولید شده و دوام و طول عمر زیادی ندارند. اما تمام ایمپلنت هایی که توسط برندهای مشهور جهان تولید می شوند الزامات FDA را رعایت کرده اند. این الزامات شامل داشتن کیفیت قابل قبول ، دوام و طول عمر مناسب است. تنها تفاوت این است که دندانپزشک ایمپلنت مناسب را متناسب با نیازهای بیمار از میان این برندهای دارای تاییدیه FDA انتخاب کند. برندهای مشهور تولید کننده ایمپلنت های دندانی از بروز ترین تکنولوژی های روز دنیا برای ساخت ایمپلنت استفاده می کنند. به همین علت دندانپزشکان نیز معمولا ترجیح می دهند از همین ایمپلنت های پیشرفته استفاده کنند.

معروف ترین برندهای ایمپلنت دندان در جهان

در سراسر جهان بیش از ۱۵۰ کشور اجزاء ایمپلنت دندان را تولید می کنند. معروف ترین برندهای ایمپلنت این 5 کارخانه هستند که معروفترین و پرفروش ترین آنها استرومن و نوبل بیوکر است. دیگر شرکت های تولید کننده ایمپلنت دندان در درجه دوم قرار دارند. به این نکته توجه کنید که سیستم های ایمپلنت دندان برای شرایط کلینیکی مختلف طراحی شده است و انتخاب بهترین سیستم ایمپلنت دندان باید توسط متخصص انجام گیرد. مهمترین و با کیفیت ترین شرکت های تولید کننده ایمپلنت های دندانی را به ترتیب عبارتند از:

  • Straumann
  • Nobel Biocare (Danaher)
  • Dentsply Sirona (Previously Astra Tech)
  • Zimmer Biomet
  • BioHorizons

تمام این پنج شرکت بیش از ۳۰ سال سابقه در تولید ایمپلنت های دندانی دارند .کارهای انجام شده در این شرکت ها: 1.تحقیقات بر روی افزایش دوام، طول عمر ایمپلنت ها با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته 2.توزیع به سراسرجهان 3. دسترسی آسان تمام دندانپزشکان جهان برای خرید قطعات و اجزای مختلف ایمپلنت ها

شرکت اشترومن (Straumann )

شرکت استرومن سوئیسی ایمپلنت های دندانی مبتکرانه، دقیق و متنوع را برای کاربردهای دندانپزشکی تولید می کند.

شرکت نوبل بیوکر Nobel Biocare  یا Danaher

شرکت نوبل بیوکر سوئیسی محصولات و خدمات خود را در بیش از 80 کشور جهان عرضه می کند.

دنتس پلای سیرونا  Dentsply Sirona یا  سابق Astra Tech

ایمپلنت های دنتس پلی سیرونا به بیش از 120 کشور جهان صادر می شود.

زیمر بایومت Zimmer Biomet

شرکت زیمر بایومت جزو بهترین تولید کننده ایمپلنت های دندانی در امریکا و جهان است .

بیوهوریزونز  BioHorizons 

شرکت بیوهوریزون بروزترین و پیشرفته ترین انواع ایمپلنت های دندانی را تولید می کند. از سال 1997 با تاسیس این شرکت در آمریکا توانست با تولید ایمپلنت های مخروطی شکل نام خود را در میان شرکت های سازنده ایمپلنت دندان مشهور در جهان جا بیندازد.

کدام کشور بهترین ایمپلنت دندان را تولید میکند؟

بهترین کشورهای خارجی که ایمپلنت های دندانی را تولید می کنند آمریکا و سوئیس هستند که محصولاتی با کیفیت بالا به بازارهای جهانی عرضه می کنند.

کدام ایمپلنت بهتر است؟ سرامیکی یا تیتانیومی؟

ایمپلنت های تیتانیومی، متداول ترین نوع ایمپلنت دندان هستند که توسط شرکت های مشهور جهان تولید می شوند اما در صورتی که بیمار نسبت به ایمپلنت های تیتانیومی واکنش های آلرژیک نشان دهد از ایمپلنت های سرامیکی برای این کاشت ایمپلنت استفاده می شود. ایمپلنت های دندانی زیرکونیا نوعی ایمپلنت دندانی سرامیکی هستند که جنس آنها فلزی نمی باشد. به همین علت امکان ترک خوردگی یا شکستن آنها بیشتر است.

مشهورترین شرکت های سازنده ایمپلنت های تیتانیومی کدامند؟

معروف ترین برند های ایمپلنت دندان تیتانیومی در جهان استرومن و نوبل بیوکر هستند. از دیگر شرکت های تولید کننده ایمپلنت های دندان می توان به زیمر بیومت، دنتس پلی سیرونا و بیوهوریزون اشاره کرد.

آیا برند ایمپلنت روی موفقیت کاشت آن تاثیر دارد؟

موفقیت کاشت ایمپلنت بیشتر به مهارت دندانپزشک هنگام عمل جراحی بستگی دارد تا برند آن. در حقیقت می توان گفت حدود ۸۰ درصد از عامل موفقیت کاشت ایمپلنت های دندانی به مهارت دندانپزشک هنگام جراحی کاشت ایمپلنت و پروتز دندانی هنگام طراحی پروتز دندان بستگی دارد. بنابراین کاشت هر نوع ایمپلنت دندانی توسط جراح دهان و دندان با تجربه و حرفه ای نتیجه قابل قبول و موفقی خواهد داشت. اما اگر بهترین کیفیت ایمپلنت‌های دندانی انتخاب شود اما جراح مهارت کافی در کاشت ایمپلنت نداشته باشد؛ هیچ تضمینی برای موفقیت آمیز بودن عمل کاشت ایمپلنت نخواهد بود.

برند های استفاده شده در دندانپزشکی دکتر روشن طلب

گروه دندانپزشکی دکتر روشن طلب به منظور ارائه خدمات متنوع به مراجعین، از میان برندهای متنوع ایمپلنت، برندهایی را انتخاب کرده که بیماران با هر نوع سلیقه و بودجه مالی بتوانند بهترین انتخاب را داشته باشند. برندهای ایمپلنت مورد استفاده در این کلینیک از بین بهترین برندها با مرغوبترین کیفیت ها انتخاب شده اند:

ایمپلنت سوئیسی شرکت اشترومن   ( Strumann )

شرکت اشترومن از سال 1985 فعالیت خود را با تولید ایمپلنت های دندانی آغاز کرد و تا به امروز اعتبار و خوش نامی خود را در سایه تولید ایمپلنت های دندانی با طراحی منحصر به فرد و کیفیت بالا حفظ کرده است.ایمپلنت های دندانی شرکت اشترومن دارای سطحی کاملا سازگار با بدن انسان هستند به طوریکه به راحتی با استخوان فک جوش خورده و دوام و طول عمر بسیار بالایی دارند.هرچند که ایمپلنت اشترومن جزو ایمپلنت های دندانی گران قیمت محسوب می شود اما کیفیت بسیار بالای محصولات این شرکت، ارزش هزینه کردن را دارد.

با ایمپلنت اشترومن تا چه زمانی پروتز دندانی را تحویل می گیریم؟

ایمپلنت اس اى سى (SIC)

از برند های ایمپلنت ساخت کشور سوئیس است که قدمت زیادی ندارد ولی در ایران به نسبت فروش مناسبی دارد که قیمت پایین ان نسبت به برند های ایمپلنت اروپایی از دلایل فروش مناسب آن است.بسیاری برند های سوئیسی را به علت معروفیت برند اشترومن ، برند های برتر می دانند. نمایندگی این برند ایمپلنت در ایران شرکت بن تاژپارس می باشد.

ایمپلنت اس پى اى SPI

برند ایمپلنت اس پی ای یکی از برند ها و ایمپلنت های سوئیسی می باشد.این برند ایمپلنت ساخت کمپانی تومن مدیکال سوئیس است که قدمت زیادی در ساخت ایمپلنت دندان دارد و موفقیت قابل قبول در ایمپلنت سوئیسی دارد این برند به نسبت قیمت بالایی دارد ولی از اشترومن ارزانتر است نمایندگی این برند ایمپلنت در ایران شرکت بن تاژ پارس دارد.این ایمپلنت دندانی دارای انواع اکتیو نیز می باشد که می توان پروتز را در ۴۵ روز قرار داد.این برند با درجه A در وزارت بهداشت ثبت شده و استفاده از آن بعنوان یک برند خوب توصیه می شود

نکاتی برای انتخاب بهترین نوع ایمپلنت

قیمت ، پشتیبانی و کیفیت شرکت سازنده و خدمات پس از فروش، میزان استخوان در دسترس،میزان استحکام استخوان و زمان گذاشتن ایمپلنت اگر استخوان کافی برای گذاشتن ایمپلنت در دسترس نباشد می توان در شرایط خاص مقداری استخوان برگرفته از نقاط دیگر پیوند زد. همچنین بر حسب میزان سختی استخوان انواع پیچ دار و بدون پیچ ایمپلنت انتخاب می شود.همانطور که دیدید، تنها انتخاب بیمار مهم نیست و خیلی موارد دیگر از نظر وضعیت بیمار باید مد نظر گرفته شود تا بهترین ایمپلنت برای آنها انتخاب شود. اینکه یک نوع ایمپلنت برای همه ی بیماران استفاده شود، کاری بسیار غیر هوشمندانه و غیر تخصصی است.

اگر سوالی دارید زیر همین مطلب بپرسید یا می تونید به شبکه اجتماعی ما سر بزنید و با ما در ارتباط باشید . ایستاگرام ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X