ایمپلنت کل دهان در رشت

ایمپلنت کل دهان در رشت در کلینیک تخصصی ایمپلنت و پروتز دندانی پاسارگاد براساس جدیدترین روش‌ها و تکنیک‌های متداول، زیر نظر بهترین متخصصان ایمپلنت و جراحان فک و صورت انجام می‌شود.

ایمپلنت دندان چیست

ایمپلنت جایگزین مصنوعی دندان است که امروزه به عنوان درمان استاندارد برای پر کردن جای خالی دندانها در نظر گرفته میشود. ایمپلنت دندان یک میله کوچک پیچی شکل است که طی یک عمل جراحی در داخل استخوان فک فرو میرود تا به استخوان اطراف جوش خورده و آماده نگه داشتن تاج مصنوعی دندان شود. در واقع پایه ایمپلنت به عنوان ریشه دندان عمل میکند و روکش دندان به عنوان تاج دندان. بنابراین ایمپلنت نیازی به تکیه بر دندانهای اطراف ندارد و در داخل استخوان فک ثابت می ماند. فرایند جوش خوردن استخوان به ایمپلنت را یکپارچگی استخوان (osseointegration) میگویند.

چرا ایمپلنت دندان در کلینیک تخصصی ایمپلنت و پروتز دندانی پاسارگاد را انتخاب کنیم؟

کاشت ایمپلنت بدون درد در 3 دقیقهمشاوره آنلاین و پشتیبانیهزینه مناسب ایمپلنت از کاشت تا تحویل روکش
بهره مندی از دانش علمی و تجربه بالای موسس و متخصصاناستفاده از بهترین و مدرن‌ترین تجهیزات دندانپزشکی
ایمنی و بهداشت محیطی

ایمپلنت رشت دکتر روشن طلب

کاشت ایمپلنت دندان، امروزه به یکی از بهترین روش‌ها برای حل معضل بی دندانی، تبدیل شده است. استفاده از ایمپلنت دندان علاوه بر جبران دندان ازدست‌رفته به زیبایی لبخند، بهبود جویدن غذا و همچنین به اصلاح تکلم نیز کمک می‌کند. ایمپلنت دندان دکتر روشن طلب بهترین انتخاب برای کاشت دندان جدید است زیرا:

 • استفاده از مشاوره آنلاین و رایگان ایمپلنت دندان
 • پاسخ‌گویی به سوالات شما توسط متخصص جراح فک و صورت
 • کاشت ایمپلنت دندان توسط بهترین جراح فک و صورت و متخصصان ایمپلنت
 • هزینه مناسب ایمپلنت دندان در کلینیک تخصصی دکتر روشن طلب
 • کاشت تخصصی ایمپلنت در 3دقیقه و به کار بردن بهترین برندهای ایمپلنت در دنیا

ایمپلنت اقساطی در کلینیک تخصصی پاسارگاد

از آن جا که کاشت ایمپلنت دندان نوعی جراحی محسوب می‌شود قطعا هزینه بالایی دارد و پرداخت هزینه ایمپلنت دندان مشکل است مخصوصا اگر تعداد ایمپلنت دندان زیاد باشد. بهترین روش پرداخت هزینه در این شرایط از طریق ایمپلنت اقساطی است. ایمپلنت دندان اقساطی این فرصت را برای شما فراهم می‌کند تا به تدریج هزینه ایمپلنت را پرداخت کنید و به‌ سادگی بتوانید دندان‌های از دست رفته خود را جبران کنید.

آنچه که اهمیت دارد شرایط ایمپلنت قسطی است. کلینیک تخصصی ایمپلنت و پروتز دندانی پاسارگاد با فراهم کردن بهترین شرایط برای ایمپلنت اقساطی این معضل را مرتفع کرده است. برای اطلاع از شرایط ایمپلنت اقساطی با کلینیک تماس حاصل فرمایید.

انواع سرویس‌های جراحی و ایمپلنت دندان چیست؟

 • ایمپلنت تک دندان
 • ایمپلنت دندان فوری
 • ایمپلنت کل دهان
 • ایمپلنت دندان بر مبنای پونتیک
 • جراحی‌های لیفت سینوس
 • جراحی بازسازی استخوان فک در ایمپلنت دندان

آیا برای کاشت ایمپلنت دندان حتما باید عکس cbct داشته باشیم؟

عکس cbct نوعی عکس سه بعدی از فک و دهان است که معمولا متخصص ایمپلنت یا جراح فک و صورت جهت تشخیص بهتر برای کاشت ایمپلنت دندان تجویز می‌کند. در همه موارد نیاز به عکس سی بی سی تی نیست اما در افرادی که متخصص ایمپلنت پس از معاینه احساس کند نیاز به سینوس لیفت یا پودر استخوان و یا جراحی‌های جانبی است برای تشخیص بهتر، وجود این عکس را ضروری اعلام می‌کند. 

ایمپلنت دندان برای بیماران دارای فشارخون

ایمپلنت دندان برای بیماران دارای فشارخون امکان پذیر است؟

ساختار ایمپلنت دندان

در کاشت دندان ایمپلنت، پایه‌های فلزی پیچ‌مانند با ریشه دندان جایگزین می‌شوند. ایمپلنت دندانی جدید، مانند دندان‌های واقعی به نظر می‌رسد و جایگزین دندان‌های آسیب‌دیده یا ازدست‌رفته می‌شود. اما ساختار اصلی ایمپلنت دندان چیست؟ یک ایمپلنت دندانی نرمال شامل موارد زیر است:

 • (فیکسچر، قطعه پیچ مانند)
 • اباتمنت (پایه متصل کننده فیکسچر با تاج)
 • تاج (پروتز ایمپلنت دندان)

در ادامه هر یک از قطعات ایمپلنت دندان را توضیح می‌دهیم.

فیکسچر

عنصر اصلی ایمپلنت دندان، پایه آن است که از جنس تیتانیوم طراحی شده است و مهمترین قسمت کاشت ایمپلنت محسوب می‌شود. پایه یا فیکسچر، با انجام عمل جراحی توسط متخصصین ایمپلنت در استخوان فک قرار می‌گیرد. برای انجام این کار، دندانپزشک متخصص، لثه بیمار را برش زده و بعد به وسیله دریل مخصوص، استخوان فک را سوراخ کرده و فیکسچر را در داخل استخوان قرار می‌دهد.

بعد از مدت زمانی که گذشت، عملیات استخوان‌سازی در اطراف پایه صورت می‌گیرد و به این شکل، سبب چسبندگی و پیوند قوی پایه ایمپلنت به استخوان فک می‌شود و استخوانی کاملا شبیه به استخوان ریشه دندان تشکیل می‌شود.

♦ اباتمنت

اباتمنت همان رابط متصل کننده پایه به تاج دندان است. این قسمت برای نگه‌داری از پروتز است و بعد از اینکه تنه اصلی بر روی ایمپلنت کار گذاشته شد، این وسیله اتصال‌دهنده به عنوان یک لنگر محکم بین تاج و پایه در عمل کاشت ایمپلنت دندان قرار می‌گیرد.

اباتمنت در انواع مختلفی تولید می‌شود:

 1. پیچ شونده
 2. سمان شونده
 3. اتصالات اوردنچری که برای یک فک کامل و یا پارسیل‌هایی که با ایمپلنت محکم شده‌اند به کار می‌رود.

♦ تاج ایمپلنت دندان

تاج یک قسمت دیگر از ایمپلنت دندان است که بعد از قالب‌گیری از لثه و جایی که قرار است دندان ایمپلنت قرار بگیرد، در لابراتوار مخصوص ساخته می‌شود.این قسمت، معمولا از جنس سرامیک ساخته می‌شود بنابراین تحت تاثیر هیچ‌گونه پوسیدگی، باکتری و مواردی از این قبیل قرار نمی‌گیرد و ماندگاری بسیار بالایی دارد. تا اینجای مطلب، در مورد قطعات ایمپلنت دندان گفته شد. در ادامه به انواع کاشت  دندان ایمپلنت پرداخته می‌شود.

شرایط لازم برای ایمپلنت بدون برش و بخیه

مگر می شود بدون تیغ و برش لثه و درد و خونریزی، پایه ایمپلنت در دهان کاشته شود؟ باید بگویم که…

ایمپلنت کل دهان ( ایمپلنت ثابت فک بالا و پایین)

از دست دادن دندان به صورت تمام فک می تواند به طور مستقیم بر روی سلامتی و زیبایی اثر منفی بگذارد. در صورتی که بی دندانی در سطح گسترده یک فک و یا دو فک باشد ، فرد می تواند از درمان ایمپلنت کامل استفاده کند. ایمپلنت های کامل نسبت  به درمان های سنتی مانند دندان مصنوعی دارای مزایای بسیار زیادی است . تعداد ایمپلنت هایی که دندانپزشک می تواند در استخوان فک بیمار قرار دهد به سلامت فک، ضخامت استخوان و همچنین نوع بی دندانی بستگی دارد ، گاهی اوقات ممکن است میزان حجم استخوان فک برای کاشت ایمپلنت کافی نباشد و بیمار به پیوند استخوان فک احتیاج داشته باشد .در موارد جزئی  تحلیل استخوان ، بازسازی استخوان با کاشت ایمپلنت هم زمان انجام می شود و در موارد شدیدتر ابتدا بازسازی استخوان انجام می شود سپس ایمپلنت کاشته می شود.

انواع ایمپلنت کل دهان

همچنین ایمپلنت کامل دهان را به دو دسته زیر می‌توان تقسیم بندی کرد:


پروتز ثابت یا روکش مبتنی بر ایمپلنت
این نوع ایمپلنت بر پایه‌ی 8 تا 10 پایه در فک بالا و 6 تا 8 پایه فک پایین نصب می‌شود.بعد از اتمام مرحله نصب پایه‌ها نوبت به نصب تاج دندان می‌رسد.


پروتز کامل دهان بصورت اوردنچر مبتنی بر ایمپلنت
می‌توانیم این نوع ایمپلنت را برای افراد مسن‌ مناسب‌تر بدانیم.این روش که نسبت به روش پروتز ثابت یا روکش مبتنی بر ایمپلنت اقتصادی‌تر معسوب می شود .

ایمپلنت کل دهان برای چه افرادی مناسب است؟

 • افرادی که تمام دندان های خود را از دسته داده اند. ( مناسب برای ایمپلنت کل دهان)
 • کسانی که نمیتوانند از دندانهای مصنوعی و متحرک استفاده کنند.
 • افرادی که میزان استخوان و لثه مورد نیاز برای ایمپلنت را داشته باشند.

مزایای ایمپلنت

 • حفظ ساختار استخوان فک و زیبایی صورت
 •  احساس راحتی
 • راه حلی دائمی برای جایگزینی دندان های از دست رفته
 • بهبود گفتار
 • بهبود چهره
 • حفظ ساختار استخوان فک
 • بهبود کیفیت زندگی

ایمپلنت دیجیتال برای چه کسانی مناسب است؟

ایمپلنت دیجیتال برای چه کسانی مناسب است؟

پروتزهای ثابت با پشتیبانی از ایمپلنت

پروتز ثابت با ایمپلنت قرار نیست هر روز درآورده شود و دوباره روی آن قرار گیرد، در عوض، این پروتزها به طور دائم به ایمپلنت های دندانی شما متصل می شوند. پروتزهای ثابت مبتنی بر ایمپلنت بیشتر شبیه دندان های واقعی هستند. برای مراقبت از آنها، به سادگی مسواک بزنید، نیازی نیست هر شب قبل از رفتن به رختخواب دندان های خود را بیرون بیاورید و از محلول های پاک کننده استفاده کنید. بسیاری از بیماران طرفدار این نوع ایپملنت هستند. زیرا به آنها اجازه می دهد فراموش کنند که پروتز دارند.

یکی از نکات منفی پروتزهای ثابت با ایمپلنت این است که نسبت به پروتزهای متحرک با ایمپلنت به حمایت بیشتری از استخوان و بافت نیاز دارند. اگر توده استخوانی مورد نیاز برای پروتزهای ثابت با ایمپلنت را ندارید، باید یا یک گزینه متحرک انتخاب کنید.

پروتزهای متحرک با پشتیبانی از ایمپلنت

پروتزهای متحرک با پشتیبانی از ایمپلنت (همچنین به عنوان پروتزهای ضربه ای شناخته می شوند) بیشتر شبیه دندان مصنوعی سنتی هستند. تفاوت اصلی این است که به جای استفاده از چسب برای نگه داشتن دندان مصنوعی در جای خود، از ایمپلنت های دندانی استفاده می شود.

پروتزهای متحرک با پشتیبانی از ایمپلنت نه تنها برای بیمارانی که توده استخوانی برای حمایت از پروتزهای ثابت ندارند گزینه بهتری هستند، بلکه برای بیمارانی که عادت به استفاده از پروتزهای مصنوعی سنتی دارند و بدشان نمی آید که پروتزهای مصنوعی خود را در پایان روز برای تمیز کردن همراه داشته باشند نیز مناسب است. برخی از بیماران حتی ممکن است این گزینه را ترجیح دهند زیرا تمیز کردن را آسان تر می دانند. پروتزهای متحرک با پشتیبانی از ایمپلنت نیز مقرون به صرفه تر هستند.

مزایای ایمپلنت کل دهان در رشت ( ایمپلنت ثابت فک بالا و پایین)

نتایج طولانی‌مدت:

 ایمپلنت‌های دندانی طوری طراحی شده‌اند که سال‌ها با مراقبت مناسب دوام می‌آورند و آنها را به یک راه‌حل دائمی‌تر و مطمئن‌تر از پروتزهای مصنوعی یا بریج‌های سنتی تبدیل می‌کند.

بهبود عملکرد دهان: 

ایمپلنت‌های دندانی مستقیماً به استخوان فک متصل می‌شوند و پایه‌ای پایدار برای دندان‌های مصنوعی فراهم می‌کنند که می‌تواند گفتار، جویدن و عملکرد کلی دهان را بهبود بخشد.

ظاهر طبیعی:

این ها به صورت سفارشی ساخته شده اند تا با دندان های طبیعی بیمار مطابقت داشته باشند و لبخندی طبیعی تر و زیباتر ارائه دهند.

بهبود سلامت دهان و دندان: 

ایمپلنت های دندانی می توانند به جلوگیری از تحلیل استخوان بیشتر در فک، حفظ تراز مناسب دندان ها و بهبود سلامت کلی دهان کمک کنند.

مهم است که با یک متخصص دندانپزشکی واجد شرایط مشورت کنید تا مناسب ترین برنامه درمانی را بر اساس نیازها و ترجیحات دندانپزشکی منحصر به فرد خود تعیین کنید. آن‌ها می‌توانند به ارزیابی گزینه‌های مختلف کمک کنند و توصیه‌ای را ارائه دهند که متناسب با مورد خاص شما باشد.

اهمیت بهداشت دندان در طول عمر ایمپلنت

ایمپلنت دندان و نحوه تمیز کردن و بهداشت آنها چگونه است؟

چه تعداد ایمپلنت برای فک بالا و پایین لازم است؟

تعداد ایمپلنت های دندانی مورد نیاز برای فک بالا و پایین بسته به عوامل مختلفی از جمله میزان از دست دادن دندان، وضعیت دندان ها و لثه های باقی مانده و سلامت کلی دهان بیمار می تواند متفاوت باشد.

برای ایمپلنت های تمام دهان یا ایمپلنت های فک کامل ثابت، حداقل شش الی هشت ایمپلنت در هر قوس (فک بالا یا پایین) به طور معمول توصیه می شود که در بعضی موارد ممکن است تعداد ایمپلنت مورد نیاز برای فک پایین حتی هشت عدد باشد که وابسته به شرایط مراجعه کننده میباشد. با این حال، تعداد دقیق ایمپلنت های مورد نیاز بسته به نیازهای دندانی خاص بیمار و نوع ترمیم که روی ایمپلنت ها قرار می گیرد می تواند متفاوت باشد.

در برخی موارد، بیماران ممکن است به ایمپلنت های اضافی برای حمایت از ترمیم یا رفع مشکلات دندانی خاص مانند تحلیل استخوان یا بیماری لثه نیاز داشته باشند.

در نهایت، تعداد ایمپلنت های مورد نیاز توسط برنامه درمانی فردی بیمار تعیین می شود که پس از ارزیابی و مشاوره کامل توسط یک متخصص دندانپزشکی واجد شرایط تهیه می شود.

مراحل انجام درمان ایمپلنت کل دهان در رشت در کلینیک پاسارگاد به چه صورت است؟

ما یک مشاوره برای ارزیابی نیازهای شما انجام می دهیم. معاینه کامل دهان بیمار، با عکس opg یا رادیوگرافی و سیتی اسکن برای بررسی استخوان فک و سایر ساختارهای زیرین می باشد. ما همچنین در مورد سابقه پزشکی شما، مشکلات فعلی سلامتی و داروهای فعلی که مصرف می کنید صحبت خواهیم کرد تا مشخص کنیم آیا شما کاندیدای مناسبی برای این روش هستید یا خیر. اگر کاندیدای خوبی برای این روش هستید، ما روش قرار دادن شما را برنامه ریزی می کنیم که پس از عکس و اسکن سه بعدی یک راهنمای ایمپلنت مخصوص شما طراحی وساخته میشود وپس از آن  جراحی برای نصب ایمپلنت ها انجام میشود سپس قالبگیری برای ساخت پروتز دندان انجام می‌شود. 

به عنوان یک کلینیک تخصصی دندانپزشکی همواره شاهد بوده‌ایم که بیمارانی که از فقدان دندان رنج می‌برده‌اند، در انتهای درمان و با جایگزین کردن دندان از دست رفته خود اعتماد به نفسی شگرف پیدا کرده و با عزت نفس بیشتری در جوامع حاضر می‌شوند. توانایی جویدن و تکلم صحیح با بازسازی کامل دندان‌های دو فک بهبود پیدا کرده و معجزه در این شرایط معنا می‌شود.!

سوالات متداول

آیا کاشت ایمپلنت دندان درد دارد؟

اکثر بیماران از ساده بودن جراحی ایمپلنت دندان شگفت زده می شوند و آن را آسان تر از کشیدن دندان می دانند.

برای افزایش طول عمر ایمپلنت باید چه اقداماتی انجام داد؟

طول عمر ایمپلنت به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله رعایت رژیم غذایی مناسب بعد از کاشت دندان ایمپلنت، استفاده از نخ دندان و استفاده کردن از مسواک نرم و … .

عوامل موثر در افزایش طول عمر ایمپلنت دندان چیست؟

استفاده از متخصص ایمپلنت باتجربه، جنس ایمپلنت مورد استفاده، مراقبت‌های بعد از کاشت دندان، سطح سلامتی بیمار و … همه در افزایش طول عمر ایمپلنت موثر هستند.

آیا میشود همه دندانها را ایمپلنت کرد ؟

بله . با استفاده از ایمپلنت کل دهان یا فول موس می توانید بدون داشتن حتی یک دندان، تمام آنها را بازیابی کنید.

آیا انجام ایمپلنت کامل دهان دردناک است؟

لازم به ذکر است که کاشت ایمپلنت با بی‌حسی کامل انجام می‌شود و بیماران در طی عمل دردی را متوجه نمی‌شوند.

آیا روکش دندان‌هایی که روی ایمپلنت قرار می‌گیرد حالت طبیعی دارد؟

بله. در صورتی که به یک دندانپزشک متبحر مراجعه کنید، نوع کاشت و همچنین قالبگیری دندان و حتی ساخت روکش با دقت کامل انجام می‌شود و بی‌شک بیمار از نتیجه عملیات کاشت رضایت کامل خواهد داشت.

کلام آخر

به طور قطع می‌توان گفت ایمپلنت کامل دندان‌ها یکی از بهترین روش‌ها برای بازیابی دندان‌های از دست رفته است. ایمپلنت تمام دهان معمولاً به مجموعه ای از ایمپلنت های دندانی اطلاق می شود که در هر دو استخوان فک بالا و پایین برای حمایت از مجموعه کاملی از پروتز دندان برای فک بالا یا پایین گفته می شود. این روش به عنوان ترمیم کامل قوس فک نیز شناخته می شود. ویژگی خوبی که این روش دارد این است که برای سال‌ها کمک می‌کند تا فرد بتواند به راحتی غذا میل نماید و بدون نگرانی از ظاهر بد دندان‌های خود، بخندد و صحبت کند. اما نکته مهمی که در این میان باید به آن توجه داشته باشید، این است که برای کاشت ایمپلنت بهتر است به مطب دندانپزشک‌هایی مراجعه کنید که از تبحر کافی در این حوزه برخوردار باشند. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و مطالب آن برایتان مفید واقع شده باشد.

ویزیت آنلاین و رایگان

امکان طرح سوال و مشکل دندانپزشکی در واتس اپ و دریافت پاسخ

ایمپلنت کل دهان در رشت می تواند یک تصمیم برای تغییر زندگی شما باشد. این یک روش عالی برای کسانی است که از لبخند خود و یا غذا خوردن در عموم خجالت زده می شوند. اگر شما واقعا تمایل به یک لبخند زیبا متکی بر ایمپلنت دندان دارید این روش ارزش هزینه را دارد. در مقایسه دندان های متکی بر ایمپلنت با دندان مصنوعی سنتی، افرادی که ایمپلنت دندان را انتخاب می کنند، به مراتب بیشتر از خوردن و لبخند زدن در عموم خوشحال هستند.

کلینیک تخصصی پاسارگاد در راستای مسئولیت مدنی و پزشکی خود درباره ارتقا سلامت و بهداشت دهان و دندان اقدام به راه‌اندازی امکان ویزیت و مکالمه با پزشکان خود را در پیام‌رسان واتس‌اپ مهیا کرده است.

کلینیک دندانپزشکی پاسارگاد، به صورت آنلاین، اقدام به ویزیت رایگان مراجعانی می کند که نیازمند درمان بوده ولی امکان مراجعه حضوری ندارند. این ویزیت آنلاین، از طریق تماس تصویری یا پیام متنی صورت می‌گیرد. تعدادی از متقاضیان به صورت تخصصی و در یک فضای کاملاً دوستانه توسط دکتر روشن طلب ویزیت و معاینه خواهند شد.

اگر در مورد ایمپلنت دندان سوالی دارید و قصد گرفتن وقت برای مشاوره دارید، تیم دندانپزشکی ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. اگر می خواهید برای مشاوره ایمپلنت دندان برنامه ریزی کنید، همین امروز با ما تماس بگیرید.

01332123208-9

2 دیدگاه در ”ایمپلنت کل دهان در رشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X