ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان

ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان….

اهمیت ایمپلنت دندان زمانی مهم خواهد شد که شما یک یا چند دندان خود را کشیده یا در اثر عوامل مختلف از دست داده باشید. در صورتی که به فکر جایگزین کردن آن نباشید ظاهر چهره و سلامت دهان و دندان شما دچار مشکل خواهد شد زیرا ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان یک گزینه بسیار مناسب برای چنین مواقعی است که شما می خواهید جای خالی دندان خود را پر کنید.

اگر جای خالی دندان پر نشود به مرور زمان دندان های دیگر از جای خود تکان خورده و یا به حالت کج در خواهد آمد. علاوه براین نبود دندان بر نحوه گاز زدن و جویدن شما نیز تاثیرگذار است. دکتر روشن طلب در کلینیک پاسارگاد با ارائه انواع کاشت ایمپلنت دندان همزمان با کشیدن دندان و یا در دوره های طولانی پس از کشیدن دندان توانسته است نام خود را در ذهن بیشتر بیماران خود نگه دارد.

ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان چیست؟

همیشه این سوال پیش خواهد امد که بهترین زمان برای کاشت ایمپلنت دندان و انجام مراحل پیوند استخوان چه وقتی است؟ شاید مناسب ترین جواب را از زبان یک ایمپلنتولوژیست بشنوید. باید خاطرنشان کرد که برنامه ریزی برای درمان با روش کاشت ایمپلنت دندان در شرایطی بیمار تمام گزینه های لازم برای کاشت را داشته باشد، توسط ایمپلنتولوژیست تعیین می گردد.

وقتی صحبت از شرایط به میان می آید باید عوامل زیادی مانند میزان تراکم، ارتفاع و پهنای استخوان فک را در ذهن تداعی کرد. این موارد با کمک عکس اشعه ایکس قابل بررسی است و با استفاده از سی تی اسکن مشخص می شود. برای کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان نیز باید تمامی این موارد مورد بررسی قرار گیرد. تمامی این بررسی ها و ارزیابی ها دید خوبی نسبت به تراکم استخوان به متخصص ایمپلنت خواهد داد که در نهایت باعث می شود که متخصص با توجه به سنجیدن شرایط محل کاشت بهتر تصمیم گیری کند.

در بیشتر مواقع دندانپزشک تمایل دارد که عمل کاشت ایمپلنت دندان را همزمان با کشیدن دندان های بیمار انجام دهد. در مواردی که دندان بیمار دارای عفونت نباشد و استخوان فک سالم باشد عمل کاشت را نباید به تاخیر انداخت.

عدم کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن برخی دندان ها

در موارد خاص مانند کاشت ایمپلنت دندان های خلفی که دارای چند ریشه هستند بخصوص دندان هایی که دارای دو یا سه ریشه هستند، بهتر است عمل کاشت ایمپلنت دندان حدود 6 هفته به تاخیر انداخت. به طور معمول پس از کشیدن دندان عمل تحلیل لثه ها به مرور اتفاق می افتد که هزینه کاشت ایمپلنت دندان را برای بیمار چند برابر خواهد کرد. از این متخصص ایمپلنت تمام تلاش خود را انجام خواهد داد که در بهترین زمان ممکن کاشت ایمپلنت دندان را انجام دهد.

متخصص ایمپلنت تمام تلاش خود را انجام خواهد داد که بلافاصله پس از کشیدن دندان عمل کاشت را انجام دهد. با بررسی شرایط کاشت و مهیا بودن عمل جایگزینی دندان انجام شده و همچنین باعث افزایش طول عمر روکش ایمپلنت می شود.

نحوه کاشت ایمپلنت دندان

برای کاشت ایمپلنت دندان نیاز است که ابتدا وضعیت دندان ها مورد بررسی قرار گیرد. در شرایطی که تشخیص داده شود که امکان کاشت ایمپلنت وجود دارد همزمان با کشیدن دندان ها و با کمک بی حسی موضعی عمل کاشت انجام می شود. برای کشیدن دندان متخصص ابتدا لثه اطراف دندان های خراب را کنار می زند و پس از آن دندان پوسیده را بیرون می کشد. چنانچه دندان دارای چندین ریشه باشد بهتر است که این ریشه ها از هم تفکیک شده و به صورت تک تک آن را بیرون کشید.

پس از آن متخصص برای کاشت و محل مناسب قرارگیری وضعیت مناسب محل کاشت را مورد بررسی قرار می دهد در صورت تایید عمل کاشت انجام خواهد شد. فراموش نکنید که در برخی موارد نیاز است که اندکی از استخوان مورد بازسازی قرار گیرد.

آیا بیماران دیابتی می توانند ایمپلنت کنند؟

اقدامات پیش از کشیدن دندان به چه صورت است؟

برای افرادی که تمایل به کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان دارند نیاز است که اقدامات خاصی را انجام دهند. برای نمونه پیش از کشیدن دندان واجب است که مراحلی را طی کنند. در این مراحل متخصص دندانپزشکی ابتدای امر عکس پرتوی ایکس از دهان و دندان تهیه کرده و براساس موقعیت دندانی و میزان خرابی دندان بهترین روش را برای کشیدن دندان انتخاب می کند. در نظر داشته باشید که متخصص ها شیوه ای را انتخاب می کنند که سریعترین راه التیام و بهبودی را داشته باشد. البته بهتر است بدانید که کشیدن دندان عقل با کشیدن دندان های دیگر اندکی تفاوت دارد زیرا انواع دندان عقل را داریم.

به طور معمول کشیدن دندان به دو صورت امکان پذیر است:

 • کشیدن ساده دندان: در این نوع و روش کشیدن دندان پس از مشاهده عکس های تهیه شده موقعیت دندانی مشخص شده و به صورت ساده و با کمک ابزاری به نام الواتور دندان بیمار لق می شود و پس از آن از فورسپس استفاده کرده تا آن را خارج کند.
 • کشیدن دندان با کمک جراحی: کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان کار را برای بیمار راحت تر خواهد کرد اما در این میان جراحی خود به تنهایی یک فرایند پیچیده است. جراحی را زمانی انجام می دهند که دندان از سطح لثه شکسته باشد یا از آن بیرونن نزده باشد. روند کار به این صورت است که متخصص یک برش کوچک بر روی لثه ایجاد کند. در برخی شرایط مورد نیاز است متخصص بخشی از استخوان پیرامون دندان نیز خارج شود و یا دندان به چند تکه تقسیم شود تا بتوان آن را خارج کند.

مزایای کاشت ایمپلنت دندان

تا به اینجای مقاله می دانیم که کاشت ایمپلنت دندان یک مزیت محسوب شده و هر شخصی می تواند برای جبران دندان از دست رفته به سراغ کاشت ایمپلنت دندان حتی همزمان با کشیدن دندان برود. از جمله مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • راحتی بهتر
 • بهبود تکلم
 • بالا رفتن اعتماد به نفس
 • ماندگاری
 • راحت غذا خوردن
 • سلامت بهداشت دهان و دندان
 • بازیایی حس چشایی

آیا دندان قروچه علت خرابی ایمپلنت است؟

ایمپلنت در افرادی که دندان قروچه دارند چگونه است؟

طول عمر ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان

تخمین طول عمر ایمپلنت دندان به نحوه نگهداری بیمار بستگی دارد. اما از نظر متخصص طول عمر آن شبیه به طول عمر یک دندان معمولی است. یک دندان معمولی را نگهداری صحیح و مراقبت های روزانه می توان تا آخر عمر داشت. ایمپلنت پس از کشیدن دندان نیز چنین شرایطی را دارد. در صورتی که فرد بتواند بهداشت دهان و دهان را رعایت کند و از جویدن مواد بسیار سخت با دندان خودداری کند می تواند برای 15 تا 20 و یا حتی بیشتر ایمپلنت را به همراه داشته باشد.

در برخی موارد شاید نیاز باشد که فرد تنها تاج دندان را تعویض کند و دیگر نیاز به کاشت دوباره ایمپلنت نباشد. در این موارد دیگر هزینه های تعویض تاج همانند هزینه کاشت برای فرد زیاد نخواهد بود.

بریج بهتر است یا ایمپلنت؟

اگر شما هم به تازگی دندان خود را از دست داده اید ممکن است با این چالش مواجه شده باشید که برای جایگزین کردن دندان طبیعی خود روش بریج بهتر است یا ایمپلنت دندان؟

کاندیدهای کاشت ایمپلنت بعد از کشیدن دندان

همه افرادی که مایل به کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان هستند، کاندید مناسبی برای این جراحی نیستند. کاندیدهای مناسب برای کاشت ایمپلنت دندان پس از کشیدن دندان عبارتند از:

 • افرادی که دارای بیماری های دهان و دندان نیستند.
 • آن دسته از افراد که اهل مصرف دخانیات و سیگار نیستند.
 • کسانی که به بیماری های خودایمنی نیز مبتلا نشده اند.
 • افرادی که به سلامت دهان و دندان خود اهمیت زیادی می دهند.
 • کسانی که مشکل دندان قروچه ندارند.

ایمپلنت در افراد سیگاری چگونه است؟

آیا انجام ایمپلنت برای افراد سیگاری امکان پذیر است؟ استعمال سیگار و دخانیات چه تاثیری روی ایمپلت دندان دارد؟

هزینه کاشت ایمپلنت بعد از کشیدن دندان

همزمان با کشیدن دندان می توانید پروسه کاشت ایمپلنت را انجام دهید. بنابراین، برای کشیدن و کاشت دندان باید همزمان هزینه پرداخت کنید. اما این کار ارزش هزینه کردن را دارد. پروسه کاشت ایمپلنت بعد از کشیدن دندان می تواند مزایایی به همراه داشته باشد. در صورتی که قصد کاشت ایمپلنت فوری بعد از کشیدن دندان را دارید به کلینیک پاسارگاد مراجعه کنید. در کلینیک پاسارگاد، خدمات مربوط به کاشت ایمپلنت فوری بعد از کشیدن دندان ارائه می شود. شما می توانید جهت اطلاع از هزینه کاشت ایمپلنت بعد از کشیدن دندان با کلینیک تماس بگیرید. در کلینیک دندانپزشکی پاسارگاد، خدمات کاشت ایمپلنت با قیمتی مناسب به بیماران ارائه می شود.

سخن آخر

کاشت ایمپلنت فوری طی مراحل مختلف انجام می شود. دندان خارج شده و با ایمپلنت و تاج دندان جایگزین می شود. شما حتی متوجه نمی شوید که دندان خود را از دست داده اید. ایمپلنت دقیقاً شبیه دندان طبیعی یا بهتر به نظر می رسد و درد ندارد. کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان از خدمات کلینیک دندانپزشکی پاسارگاد است. کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان در این کلینیک دندانپزشکی به بهترین نحو با بهره گیری از تخصص جراحان مجرب و دستگاه های پیشرفته صورت می گیرد. شما می توانید پروسه کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان را به تیم متخصص پاسارگاد واگذار کنید.

اگر در مورد ایمپلنت دندان سوالی دارید و قصد گرفتن وقت برای مشاوره دارید، تیم دندانپزشکی ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. اگر می خواهید برای مشاوره ایمپلنت دندان برنامه ریزی کنید، همین امروز با ما تماس بگیرید.

01332123208-9

1 دیدگاه در ”ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X