ایمپلنت بیماران دیابتی

ایمپلنت بیماران دیابتی ، در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم. ایمپلنت بیماران دیابتی چگونه است؟ بر اساس مطالعات منع درمان برای بیماران دیابتی وجود ندارد . اما کدام نوع دیابت؟

چگونگی ایمپلنت بیماران دیابتی

مطالعات زیادی در حیوانات و انسان ها در ارتباط با دیابت به انجام رسیده است. داده های کلینیکی انسانی این نظریه را در برمی گیرد که منع درمان برای بیمارانی که با رژیم غذایی و از طریق خوراکی کنترل شده اند وجود ندارد. طبق نتایج محققان ایمپلنت معمولا در بیماران دیابتی تحت کنترل موفق است. دیابت در دوره ترمیم پس از جراحی ایمپلنت درمان شود و تحت کنترل درآید.

به کدام دیابت مبتلا هستید؟ نوع 1 یا 2؟

دیابت نوع 1

این نوع دیابت بیشتر کودکان را درگیر میکند. با این وجود شیوع آن در افراد مسن در حال افزایش است.

دیابت نوع 2

دیابت نوع 2 حدود 95% از موارد دیابت را تشکیل می دهد. این نوع دیابت تقریبا همیشه در بزرگسالان ایجاد می شود.

تاثیر دیابت بر سلامت دهان و دندان

ایمپلنت بی خطر بیماران دیابتی

بیماران با ریسک کم ابتلا به عوارض مربوط به دیابت کسانی هستند که بدون علامتند و کنترل خوبی بر سوخت و ساز خود دارند . میزان قند خون ناشتای آن ها کمتر از 150 mg/dl است. می توان این بیماران را در تمام جلسات درمانی غیر جراحی درمان کرد. برای درمان های جراحی ، این بیماران نیاز به مراقبت و توجه بیشتری دارند.

ایمپلنت با خطر متوسط بیماران دیابتی

بیماران در خطر متوسط به تعداد کمی عوارض دیابت دچار هستند. میزان قند خون آن ها حدود 200 mg/dl است. مراقبت ها در این گروه اهمیت بیشتری نسبت به گروه اول دارند. درمان های غیر جراحی به طور نرمال برای این بیماران انجام می شود. جراحی برای این بیمارانی که دیابت کنترل نشده دارند انجام می شود اما تمهیداتی برای درمان و بعد از درمان وجود دارد.

ایمپلنت با خطر زیاد بیماران ایمپلنتی

بیماران با ریسک بالا و دیابت کنترل نشده عوارض متعددی را گزارش می دهند. قند خون ناشتای آن ها بیش از 200mg/dl است. این بیماران می توانند همراه با کاهش استرس در حین هوشیاری ، تحت درمان دندانپزشکی قرار گیرند. تمام درمان ها چه جراحی چه غیر جراحی نیار به مشورت با پزشک دارد.

در صورت امکان هرگونه درمان باید تا ثبات وضعیت پزشکی به تعویق افتد.

چه افرادی نمی توانند ایمپلنت انجام دهند؟

تا چه میزان قند خون ناشتا مانع ایمپلنت نمی باشد؟

بیمارانی که قند خون ناشتای آن ها کمتر از 150 mg/dl باشد.

کنترل مطلوب قند خون در افراد مبتلا به دیابت نقش فراوانی در موفقیت درمان ایمپلنت دارد.

چرا بیماران دیابتی کنترل نشده نمی توانند ایمپلنت دندان انجام دهند؟

بیماران مبتلا به دیابت کنترل نشده با مشکلات متعددی پس از کاشت ایمپلنت مانند عدم جوش خوردن پایه ایمپلنت به استخوان فک، عدم بهبود بافت لثه و افزایش بیش از حد قند خون، ایجاد التهاب اطراف پایه ایمپلنت، عفوت لثه و طولانی شدن دوره بهبود و ریکاوری مواجه می‌شوند. اگر افراد مبتلا به دیابت، قند خون خود را تحت کنترل نگه دارند، احتمال موفقیت درمان ایمپلنت در آنها بسیار بالا است.

بیماران دیابتی چه نکاتی را در ایمپلنت دندان باید رعایت کنند؟

دریافت مشاوره با گروه دندانپزشکی دکتر روشن طلب

اینستاگرام ما

2 دیدگاه در ”ایمپلنت بیماران دیابتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X