snap on smile

در مورد اسنپ آن اسمایل چه می دانید؟

Snap On Smile چیزی است که روی دندان های موجود قرار می گیرد و قابل جابجایی است. ابزار متحرک جدید دندانی است که ظاهر لبخند شما را ظرف چند ثانیه به نحو چشمگیری تغییر میدهد.

Snap On Smile چیست؟

Snap On Smile ابزار متحرک دندانی است که به دندانهای شما وصل میشود . اسنپ آن اسمایل از نظر ظاهر شبیه ریتینر است و خللی در عملکرد آرواره ها ایجاد نمی کند. پزشکتان نمایی از دندان هایتان درست می کند و اسنپ آن اسمایل را دقیقا برای دندان های شما طراحی می کند. اسنپ آن اسمایل، دندان های بد شکل، فاصله بین دندان ها و لکه های مینای دندان را می پوشاند. این ابزار دندانی ممکن است اهداف مختلفی داشته باشد و این هدف با توجه به نیاز شما مشخص می شود. این هدف می تواند ارتقای ظاهر دندان ها، استفاده از آن به عنوان دندان مصنوعی یا ایمپلنت موقت (فاصله ای قبل از انجام ایمپلنت دائم) باشد. با وجود اسنپ آن اسمایل در دهان، می توان غذا خورد و نوشید. اما زمانی برای جا افتادن آن نیاز است چون از دندان واقعی بزرگ تر است.

آیا برای Snap On Smile نیاز به مراجعه دندانپزشکی است؟

برای قرار دادن Snap On Smile به دو جلسه نیاز دارد.

در جلسه اول ، دندانپزشک دندان شما را معاینه می کند و مشخص می کند که آیا شما مناسب انجام این ابزار دندانپزشکی هستید یا نه. اگر دندان هایتان مناسب انجام اسنپ آن اسمایل بودند از دندان هایتان ایمپرشن تهیه می شود. اگر از ظاهر آینده دندان هایتان راضی بودید، دندانپزشک ایمپرشن را به آزمایشگاه می فرستد تا اسنپ آن اسمایلتان را تهیه کنند. چند روز بعد از فرستادن ایمپرشن به آزمایشگاه، این ابزار دندانپزشکی شما آماده است . در جلسه دوم دندانپزشک آزمایش می کند که آیا این ابزار دندانپزشکی به خوبی در دهانتان جا شده است و سپس تنظیمات جزئی آن را در صورت لزوم انجام می دهد.

نحوه مراقبت از Snap On Smile و دندان ها

برای طولانی کردن مدت دوام اسنپ آن اسمایل، بعد از هر دفعه جابجایی باید آن را تمیز کنید. معمولا در شب ها باید آن را در آورید و تمیز کنید. این محصول، محلول پاک کننده مخصوص به خود را دارد که باید آن را تهیه کنید. برای تمیز کردن اسنپ آن اسمایل، آن را در محلول شوینده به مدت 15 دقیقه غوطه ور کنید. میتوانید ذرات باقی مانده غذا را با مسواک نرمی از آن خارج کنید. از آن جایی که با قرار دادن این ابزار خرده های غذا و باکتری در بین دندان ها گیر می افتند باید برای جلوگیری از پوسیدگی، از دندان ها و لثه تان محافظت کنید. روزی دو بار دندان هایتان را با فلوراید بشویید، روزی یک بار نخ دندان بکشید، مصرف مواد غذایی و نوشیدنی های شکر دار را قطع کنید و مرتب به دندانپزشک مراجعه کنید.

اگر میخواهید بدانید Snap On Smile کدام مشکل دهانی را برطرف می کند به لینک زیر بروید.

کاربرد snap on smile

آیا با Snap On Smile می توان غذا خورد؟

با این که می توان با snap on smile غذا خورد و نوشید اما دندانپزشکان می گویند که با وجود آن در دهان آدامس نجوید و غذاهای چسبناک مصرف نکنید. به علاوه نوشیدن قهوه، نوشابه و برخی از نوشیدنی های از این قبیل می تواند سبب تیره شدن آن شود. برخی از دندانپزشکان توصیه می کنند که با وجود این ابزار دندانپزشکی در دهان از خوردن و نوشیدن بپرهیزید چون مواد غذایی سفت باعث آسیب رساندن به این ابزار می شود و سبب گیر افتادن غذا و پوسیدگی دندان می شود.

snap on smile

چه کسانی برای انجام اسنپ آن اسمایل گزینه مناسبی هستند؟

اسنپ آن اسمایل می تواند انتخاب مناسبی برای کسانی باشد که در حال حاضر قادر به انجام سایر اقدامات دندانپزشکی نیستند اما دوست دارند که لبخند زیبایی داشته باشند و اعتماد به نفسشان را بالا ببرند. این ابزار دندانپزشکی به عنوان یک ابزار موقت زیبایی شناخته می شود. بگذارید مثلا فرض کنید که به جشن عروسی دعوت شده اید یا قرار کاری مهمی دارید و وقت انجام هیچ یک از کارهای دندانپزشکی دیگر را ندارید، این ابزار دندانپزشکی راه حلی موقت و سریع است که به شما کمک می کند که لبخندی زیبا درعروسی داشته باشید.

این ابزار دندانپزشکی می تواند نقص هایی مثل نداشتن دندان از جمله دندان جلویی را برطرف کند. اگر چه اسنپ آن اسمایل از ماده ای ماندگار ساخته شده، این پروسه برای بیمارانی که دندان های ساییده دارند مناسب نیست چون می تواند سبب ترک خوردن و شکستگی گردد. باید به خاطر داشته باشید که با این که این ابزار دندانپزشکی مشکلات دندان را می پوشاند اما واقعا مشکلات را حل نمی کند.

مزایا

  •        Snap On Smile کاملا قابل بازگشت است و نیازی به آماده سازی یا تغییر دندان ندارد
  • در مقایسه با روشهای ارتودنسی، ایمپلنت یا ونیرهای دائمی هزینه بسیار کمتر و صرف زمان بسیار
  • کمتر نیاز داشته و غیر تهاجمی هستند
  •  مطلقا هیچ درد، دریل کاری یا تزریقی ندارد
  • ابزاری بسیار سبک و راحت است و به لثه پیچ نمیشود و سقف دهان را نمیپوشاند
  • میتوانید با وجود این پلاک زیبایی بر روی دندانها، بخورید و بیاشامید
  • در بیمارانی که دندان قروچه دارند، از آسیب و ساییدگی دندانها جلوگیری میکند

دوام Snap On Smile

Snap On Smile از دو تا 5 سال دوام دارد . مدت ماندگاری بستگی به مراقبت دارد.

اگر میخواهید بدون صرف زمان، روشهای تهاجمی صاحب لبخندی مسحور کننده و زیبا شوید

ویدیو و مطالب بیش تر در مورد اسنپ ان اسمایل رو در پیج اینستاگرام ما ببینید.

گروه دندانپزشکی دکتر روشن طلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *