ایمپلنت بهترین هدیه به مادر

بهترین هدیه ای که برای روز مادر به مادرت دادی چیست؟ یک جفت کفش، پول نقد، یا یک وسیله آشپزخانه؟ آیا به این فکر کرده اید که سلامتی را به مادرتان هدیه دهید؟ ارائه ایمپلنت های دندانی به مادرتان در این روز مادر ممکن است به حداقل چهار دلیل بهترین هدیه ای باشد که می توانید به او بدهید.

1.اگر مادر شما از دندان مصنوعی متحرک استفاده می کند، احتمالاً از آن متنفر است

از هر دندانپزشکی که پیشرفت های مدرن در دندانپزشکی را پذیرفته است، بپرسید: “به نظر شما کدام روش جایگزینی دندان برای بیماران کمتر موثر است؟” بدون تردید، دندانپزشک پاسخ می دهد: “یک پروتز متحرک!”

چطور؟ راضی کردن طولانی مدت بیمار با دندان مصنوعی دشوار است. صادقانه بگویم، بیماران پروتز را دوست ندارند. متفاوت از سایر روش‌های جایگزینی دندان، پروتز متحرک سنتی در دهان ثابت نمی‌شود.

از آنجایی که پروتزهای متحرک سنتی هیچ لنگری ندارند، زمانی که فردی سعی می کند با آن بجود، دندان مصنوعی مشکل ساز می شود. تصور کنید هر بار که سعی می کنید سیب را گاز بزنید، سالاد خام بخورید یا کباب را بجوید، دندان هایتان جابه جا می شوند. این چیزی است که مادر شما در هر وعده غذایی با آن روبرو می شود.

اگر پروتز در حین جویدن حرکت کند، جابجا شود و شل شود، می تواند تأثیر منفی بر رژیم غذایی مادرتان بگذارد. ایمپلنت های دندانی به مادر شما این امکان را می دهد که به درستی بجود و دوباره از غذاهای سالم لذت ببرد.

مطالعه‌ای در سال 2011 در دنیای اوقات فراغت روی بیش از 5600 سالمند نشان داد که «از دست دادن دندان ظرفیت [جویدن] را کاهش می‌دهد، که می‌تواند بر انتخاب غذا، وضعیت تغذیه و سلامت عمومی تأثیر بگذارد».

اساساً، این بدان معناست که وقتی بزرگسالان دندان های خود را از دست می دهند، جویدن موثر غذاهای سالم دشوار می شود. بنابراین بیماران دارای دندان مصنوعی به طور معمول از غذاهای سالم مانند سالاد، میوه های خام، سبزیجات خام، آجیل، غلات و مانند آن اجتناب می کنند.

اگر مادر شما از دندان مصنوعی استفاده می کند، غذاهای غنی از مواد مغذی مانند کرفس، هویج، سیب، آناناس، بادام و سایر گزینه های غذایی خوب به احتمال زیاد بدون انتخاب خودش از رژیم غذایی او حذف می شود. هنگامی که مادر شما می تواند از یک رژیم غذایی سالم با کمک ایمپلنت های دندانی لذت ببرد، یک رژیم غذایی سالم تر و سلامت کلی بهبود یافته می تواند به دنبال داشته باشد.

2. مادرتان از شما بابت هدیه دادن دندان های ثابت به او تشکر خواهد کرد

از طریق روش کاشت دندان کامل دهان، تنها به چند ساعت کوتاه نیاز دارد تا مجموعه کاملی از ایمپلنت ها کاشته شود. دندانپزشکی دیجیتال پاسارگاد می تواند این روش را با نتیجه ای بسیار قابل پیش بینی انجام دهد.

تصور کنید اگر بخواهید به مادرتان این هدیه را بدهید که توانایی جویدن صحیح و لذت بردن دوباره از غذاهای سالم با دندان های ثابت را به او هدیه دهید چقدر سپاسگزار خواهد بود.

به طور مثال یکی از بیماران کلینیک که 60 سال سن داشتند. درمان ایمپلنت فول ماوس انجام دادند.بیمار در مورد ایمپلنت خود چنین گفت: «روزی که دندان‌ها را تحویل گرفتم، پسرم مرا برای یک شام کباب بیرون برد. خیلی احساس خوبی داشتم که کباب بخورم و متوجه شوم که مشکلی ندارم! سال ها بود که نمی توانستم چنین غذاهایی را بجوم. من واقعا “ازش لذت بردم!”

هدیه دندان های ثابت احتمالا بهترین هدیه روز مادر است که تا به حال به او می دهید! تقریباً بلافاصله، محدودیت‌ها در مورد آنچه که او می‌تواند بخورد برداشته می‌شود. ناگهان مادرت از اینکه بار دیگر در جمع غذا بخورد و در اجتماع شرکت کند خوشحال می شود. مادر شما می تواند دوباره بدون تردید لبخند بزند و بخندد.

3. ایمپلنت دندان به شکل گیری استخوان فک و صورت کمک می کند

اکنون که ما این واقعیت را ثابت کرده‌ایم که مادر شما احتمالاً از پروتزهای مصنوعی خود متنفر است و او کاملاً شما را به خاطر امکان‌پذیر کردن ایمپلنت‌های دندانی تحسین می‌کند، بیایید یک مزیت سوم را در نظر بگیریم – حفظ استخوان فک.

وقتی مادر شما هنوز دندان های طبیعی خود را داشت، هر بار که غذای خود را می جوید، یک فایده پنهان وجود داشت. ریشه دندان او (زیر لثه) استخوان فک او را تحریک می کرد. این تحریک بود که به حفظ استخوان فک و صورت او کمک کرد.

هنگامی که چندین یا تمام دندان های باقی مانده او برداشته شود و با دندان مصنوعی جایگزین شود، نه تنها دندان های خود را از دست می دهد، بلکه توانایی خود را برای تحریک استخوان فک نیز از دست می دهد. از آنجایی که استخوان فک برای حفظ فرم و عملکرد مناسب خود نیاز به تحریک دارد، ساختار استخوانی که از صورت او حمایت می کند شروع به کوچک شدن می کند.

استفاده طولانی مدت از دندان مصنوعی می تواند به از دست دادن استخوان فک کمک کند

ایمپلنت های دندانی در اصل جایگزین های مصنوعی ریشه دندان هستند. هنگامی که دندان های طبیعی فرد برداشته می شود، فقط ایمپلنت های دندانی می توانند تحریک کافی برای استخوان فک ایجاد کنند. این حفظ استخوان فک است که به جلوگیری از پیری زودرس ظاهر صورت مادر شما با افزایش سن کمک می کند. این امر با پروتز متحرک قابل دستیابی نیست.

مزایای جایگزین کردن دندان مصنوعی با ایمپلنت دندان

بیشتر بخوانید

4. ایمپلنت های دندانی انعطاف پذیر هستند و سرمایه گذاری بزرگی در سلامتی هستند

بیشتر ایمپلنت های دندانی از جنس تیتانیوم ساخته می شوند. تیتانیوم زیست سازگار است، به این معنی که بدن آن را به عنوان یک جسم خارجی رد نمی کند. در واقع، روش‌های پزشکی مانند تعویض مفصل ران و زانو اغلب از اجزای تیتانیوم استفاده می‌کنند، زیرا ایمپلنت دندان در مقایسه با دندان طبیعی، استحکام و انعطاف‌پذیری آنها را دارد.

شرایط هر بیمار ایمپلنت دندانی متفاوت است و بنابراین، هیچ دندانپزشکی نمی تواند تضمین کند که روش کاشت دندان مادر شما برای همیشه ماندگار خواهد بود. اما از آنجایی که بیشتر ایمپلنت‌های دندانی از مواد تیتانیوم ساخته می‌شوند، تا زمانی که بیمار مراقبت‌های خانگی مناسب و نگهداری حرفه‌ای دندان‌پزشکی را انجام دهد، ایمپلنت‌های دندانی احتمالاً تا پایان عمر برای فرد دوام خواهند داشت.

مادر شما ممکن است بیشتر عمرش را کار کرده باشد و – به روش خودش – به جامعه کمک هایی کرده است که به نفع بسیاری بوده است. اگر دندان‌های طبیعی او اکنون از کار افتاده است، او شایسته است بداند که راه‌حلی مناسب برای مشکل مراقبت‌های بهداشتی‌اش در دسترس است.

اگر دندان‌های مادرتان از کار بیفتد، سرمایه‌گذاری‌های اندکی روی سلامتی او مانند ایمپلنت‌های دندانی باعث بهبود فوری و قابل توجه کیفیت زندگی او می‌شود. ایمپلنت‌های دندانی باعث می‌شود که او بهتر بتواند رژیم غذایی سالم‌تری داشته باشد.

تخفیف 50% یک واحد ایمپلنت به مناسبت روز مادر

شما می توانید از این تخفیف برای هدیه به مادرتان استفاده کنید. لطفا برای اطلاعات بیشتر با کلینیک تماس بگیرید یا به اینستاگرام ما پیام دهید. مهلت استفاده از این تخفیف 22 دی سال 1401 است.

روز مادر سالی یک بار است. چرا هدیه روز مادر امسال را هدیه ای نکنید که مادرتان بیش از هر چیزی به آن نیاز دارد. با کلینیک پاسارگاد تماس بگیرید تا دریابید که ایمپلنت بهترین گزینه برای مادر شما است یا خیر؟

پروتزهای معمولی چه مشکلاتی را برای بیماران مسن ایجاد می کنند؟

در اینجا به همه نکات درباره ایمپلنت سالمندان میپردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X