چند ساعت بعد از کشیدن دندان گاز استریل را برداریم؟ یکی از پرسش های جامعی که هر کسی پس از کشیدن دندان با آن مواجه می شود، مدت زمان قرار گرفتن گاز استریل روی دندان است. پس از کشیدن یک یا چند دندان، باید اقداماتی برای بهبود سریع محل انجام دهید. برای بهبود باید یک لخته خون در محل ایجاد شود. لخته خون روی محل کشیدگی را پوشانده و باعث بهبود محل می‌شود.

دلیل استفاده از گاز استریل بعد از کشیدن دندان

این گاز استریل به نوعی یک بانداژ جزئی است، که دندانپزشک بلافاصله پس از اتمام کشیدن دندان روی آن قرار می دهد و همچنین بیشتر برای حفظ بهداشت و جلوگیری از بروز عفونت انجام می گیرد و این گاز استریل های بهداشتی راه نفوذ ویروس و هرگونه میکروبی را می بندد. اندازه این گاز استریل ها متفاوت می باشد و پزشک باتوجه به شرایط بیمار در اندازه مشخص آن را روی زخم باز لثه قرار می دهد.

این روش درمانی به راحتی فرآیند بهبودی شما را تسریع می بخشد و در سراسر دنیا توسط پزشکان متخصص همه روزه انجام می گیرد و از نفوذ هرگونه عامل بیماری زایی به قسمت های داخلی لثه به صورت ۱۰۰ درصدی جلوگیری می کند.

مراقبت های بعد از جراحی دندان عقل

چگونه درد و خونریزی پس از آن را کنترل کنیم؟در ادامه با ما همراه باشید

چند ساعت بعد از کشیدن دندان گاز استریل را برداریم؟

تكه گاز گذاشته شده بر محل دندان كشيده شده را به مدت حداقل نيم ساعت با فشار ملايم فك در دهان نگهداريد. گاز استریل در ناحیه جراحی شده را تا 4 ساعت محکم با دندانهایتان فشار دهید. بعد گاز را به آرامی برداشته ، دهان را با آب سرد بشوئید و آبمیوه خنک یا بستنی میل کنید. سعی کنید شب اول و مخصوصا در 4 ساعت اول بعداز جراحی و کشیدن دندان کمتر صحبت کنید.

بعد از کشیدن دندان از موارد زیر برای حداقل ٢۴ ساعت پرهیز کنید

  • استعمال دخانیات
  • نوشیدنی با نی
  • نوشیدن الکل
  • نوشیدنیهای گاز دار
  • نوشیدن مایعات داغ
  • تخلیه شدید محتویات دهان یا بینی (تف کردن شدید و …)

علت از بین رفتن دندان ها چیست؟

در این مقاله به بررسی علت از بین رفتن دندان ها و علت نیاز به ایمپلنت دندان می پردازیم.

جای دندان کشیده شده کی خوب می‌شود؟

در بیشتر موارد حدود 80 درصد موارد بسته شدن حفره دندان کشیده شده حدود دو هفته طول می‌کشد؛ گاهی تا یکماه و در موارد بسیار محدودی ممکن است تا 3 ماه هم طول بکشد.

سخن آخر

روزانه بسیاری از بیماران مجبور به کشیدن دندان خود می شوند، در نتیجه مراقبت های بعد از کشیدن دندان بسیار حائز اهمیت است. به شما کمک می‌کند تا بهتر از خود مراقبت کنید و زودتر به بهبودی برسید.

اگر در مورد ایمپلنت دندان سوالی دارید و قصد گرفتن وقت برای مشاوره دارید، تیم دندانپزشکی ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. اگر می خواهید برای مشاوره ایمپلنت دندان برنامه ریزی کنید، همین امروز با ما تماس بگیرید.

01332123208-9

2 دیدگاه در ”چند ساعت بعد از کشیدن دندان گاز استریل را برداریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X