ایمپلنت بهترین جایگزین دندان های از دست رفته است. آیا دندان خود را از دست داده‌اید؟ کاشت دندان به یک راه حل محبوب برای افرادی که دندان خود را از دست داده اند تبدیل شده است. این مقاله با توجه به تجربیات دکتر روشن طلب در رشت بر آن است تا مروری جامع بر فواید ایمپلنت های دندانی ارائه دهد و توضیح دهد که چرا بهترین راه حل برای دندان های از دست رفته هستند.

از طریق تجزیه و تحلیل دقیق گزینه های مختلف جایگزینی دندان ، از جمله پروتز و بریج،در این مقاله می خوانید که چرا ایمپلنت های دندانی بهترین گزینه برای درمان همیشگی را ارائه می دهد، مانند دوام، بهبود سلامت دهان و ظاهر طبیعی تر.

از دست دادن دندان ها می تواند باعث ایجاد طیف وسیعی از مشکلات سلامت دهان و دندان از جمله بیماری لثه، مشکل در غذا خوردن و از دست دادن اعتماد به نفس شود. در حالی که گزینه‌های مختلفی برای جایگزینی دندان وجود دارد، ایمپلنت‌های دندانی به دلیل مزایای بی‌شماری که دارند به انتخابی ارجح برای بسیاری از افراد تبدیل شده‌اند.

کاشت دندان چیست؟

کاشت دندان یک پیچ تیتانیومی می‌باشد که همراه با تاج زیرکونیا یا سرامیکی برای جایگزینی دندان از دست رفته در فک قرار می‌گیرد. ایمپلنت به آرامی درون استخوان فک قرار می‌گیرد و باعث می‌شود فیکسچر در جای خود محکم شود. ایمپلنت که به عنوان کاشت دندان نیز شناخته می‌شود ساختاری را فراهم می‌کند که در آن می‌توان یک تاج یا بریج دارای پایه ایمپلنت را متصل کرد.

ایمپلنت دندان بهترین جایگزین برای دندان های از دست رفته:

در مقابل، ایمپلنت های دندانی مزایای متعددی را ارائه می دهند، از جمله:

دوام: ایمپلنت های دندانی از مواد باکیفیت ساخته شده اند و به گونه ای طراحی شده اند که سال ها دوام بیاورند. این بدان معنی است که افرادی که کاشت دندانی دارند می توانند از راه حل جایگزینی دندان پایدارتر و طولانی تر لذت ببرند.

ظاهر طبیعی: ایمپلنت‌های دندانی مانند دندان‌های طبیعی به نظر می‌رسند و به افراد اجازه می‌دهند لبخند بزنند، غذا بخورند و با اطمینان صحبت کنند.

تعمیر و نگهداری آسان: مراقبت و نگهداری از ایمپلنت های دندانی آسان است، با مسواک زدن منظم و نخ دندان کشیدن تمام مواردی که برای حفظ وضعیت خوب آنها لازم است.

ایمپلنت یک درمان مادامالعمر محسوب می شود: نگرانی معمول در ارتباط با کاشت دندان نسبت به سایر گزینه‌های درمانی قیمت آن است و این اختلاف از نظر هزینه اولیه وجود دارد. با این حال، این اخلاف قیمت تصویر کلی را ارائه نمی‌دهد. کاشت دندان طول عمر زیادی خواهد داشت، بنابراین متوسط هزینه سالانه کمتر از درمان‌های جایگزین می‌باشد. روش‌های درمانی دیگر ممکن است در سال‌های آینده نیاز به تعویض یا بازسازی داشته باشد.

ایمپلنت دندان می تواند از تحلیل رفتن استخوان فک جلوگیری کند: اگر دندان از دست رفته جایگزین نشود، ناگزیر منجر به از دست دادن استخوان فک می‌شود. بر خلاف سایر گزینه‌های درمانی، ایمپلنت دندان می‌تواند با جوش زدن و تثبیت استخوان فک به تحریک استخوان برای بازسازی و سالم ماندن آن کمک کند. ممکن است از خود بپرسید که چرا جلوگیری از تحلیل رفتن استخوان فک به‌وسیله‌ی ایمپلنت مهم است. ایمپلنت به تقویت فک و لثه کمک می‌کند، احتمال شکستگی و سایر مشکلات بهداشت دهان و دندان را کاهش می‌دهد.

سلامت دندان های دیگر را به خطر نیندازید: ایمپلنت دندان هیچ تأثیری بر سلامت دندان‌های طبیعی همسایه ندارند. با این حال، سایر گزینه‌های جایگزینی دندان می‌توانند دندان‌های مجاور را تحت تأثیر قرار داده و آنها را مستعد پوسیدگی کنند.

ایمپلنت دندان اعتماد به نفس شما را افزایش خواهد داد: دندان از دست رفته و کمبود دندان می‌تواند باعث از بین رفتن اعتماد به نفس شود و برخی از درمان‌های ترمیم دندان، مانند پل‌ها یا پروتزها، این مشکل را به طور کامل حل نمی‌کنند. کاشت دندان روش درمانی متفاوتی می‌باشد. نتیجه ایمپلنت، دندانی است که کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد، بنابراین لبخندی طبیعی به وجود می‌آورد که زیبایی شما را بازیابی می‌کند و اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد. از دست دادن دندان می‌تواند با گذشت زمان ساختار صورت را تغییر داده و ظاهری فرو رفته و پیر ایجاد کند.

روش درمانی که برای هزاران بیمار اجرا شده است: ما کاشت دندان را برای هزاران بیمار در کلینیک دندانپزشکی پاسارگاد انجام داده‌ایم. در کلینیک دندانپزشکی پاسارگاد، تیمی متشکل از متخصصین با تجربه باعث می‌شود تا نتایج دائمی و طولانی مدتی را در ایمپلنت دندان ایجاد شود. کاشت دندان یک روش رایج می‌باشد که برای بهبود سلامت و رفع مشکلات زیبایی دندان‌های از دست رفته استفاده می‌شود.

بر اساس تجربیات دکتر موفق روشن طلب؛ فلوشیپ ایمپلنت در رشت، ایمپلنت دندان بهترین راه حل برای دندان های از دست رفته است. ایمپلنت های دندانی با مزایای متعدد از جمله دوام، بهبود سلامت دهان و ظاهر طبیعی تر، راه حلی بادوام، پایدار و راحت را به افرادی که دندان های از دست داده اند ارائه می دهد. اگر به دنبال راهی برای جای خالی دندانتان هستید، ایمپلنت دندان راهی برای رهایی از جای خالی دندان هایتان است!

پیوند استخوان برای کاشت ایمپلنت دندان

عمل ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته یکی از بهترین انتخاب ها برای این دسته از بیماران است.

ایمپلنت دندان با دندان واقعی ما چه فرقی دارد؟

یک دندان واقعی از نظر ظاهری به 3 بخش تقسیم می شود. ریشه، طوق دندان و تاج دندان 3 بخش اصلی و ظاهری هر دندان واقعی هستند.

ریشه توسط رباط پریودنتال به استخوان فک متصل می شود، طوق دندان در حد فاصل بین ریشه و تاج دندان است. این بخش در خط لثه قرار دارد. و تاج دندان آن چیزی است که بیرون از لثه ها مشاهده می شود.

یک کاشت دندان که با روش جراحی در داخل استخوان فک کاشته می شود نیز تقریبا چنین ظاهری دارد. تنها تفاوت اصلی آن ها در زنده بودنشان است. دندان در مرکز و ریشه خود بافت زنده دارد اما ایمپلنت صرفا یک قطعه کوچک و فلزی است که وارد فک شده.

با این وجود، هم دندان واقعی و هم ایمپلنت هر دو عملکرد و ظاهر مشابهی دارند و هر دو برای بهبود گفتار و قدرت جویدن در نظر گفته می شوند.

آیا من کاندید مناسبی برای جراحی کاشت ایمپلنت هستم؟

برای پاسخ دادن به این سوال تنها باید به یک کلینیک دندانپزشکی خوب که خدمات ایمپلنت ارائه می دهند مراجعه کنید. طی یک جلسه ارزیابی و مشاوره، جراح یا متخصص ایمپلنت با شما درباره این موضوع صحبت خواهد کرد.

طی این جلسه از فک شما و مخصوصا از بخشی که قصد دارید دندان بکارید با کمک اشعه ایکس تصاویری گرفته می شود. در این تصاویر کیفیت استخوان فک شما بررسی می شود. اگر استخوان فک شما تراکم کافی و مستحکمی داشت احتمالا می توانید جراحی کنید.

8 نکته که باید قبل از کاشت ایمپلنت دندانی بدانید

8 نکته که باید قبل از کاشت ایمپلنت دندانی بدانید را بررسی می کنیم. با ما همراه باشید.

ایده آل ترین شرایط ایمپلنت دندان چیست؟

خبر خوب این است که بیشتر افراد کاندیداهای خوبی برای کاشت ایمپلنت هستند. با این حال یک کاندید ایده آل باید حتما 4 شرط زیر را داشته باشد تا نتایج عمل به درستی رقم بخورد:

بافت لثه حتما باید سالم و مقاوم باشد

داشتن لثه کاملا سالم از اولین شرایط جراحی کاشت دندان است. لثه ها باید به اندازه کافی سالم باشند تا بتوانند به خوبی اطراف ایمپلنت را احاطه کنند تا هم از آن حمایت کنند و هم زیبایی طبیعی به دندان کاشته شد ببخشند.

با این حال اگر لثه شما مشکلی دارد (برای مثال بیماری لثه دارید) همچنان می توانید ایمپلنت بکارید. هر نوع بیماری و عارضه مرتبط با لثه را قبل از کاشت می توانید در یک کلینیک دندانپزشکی مجهز درمان کنید و پس از سلامتی کامل برای جراحی به متخصص کاشت ایمپلنت مراجعه کنید.

اندازه، تراکم و ساختمان استخوان فک مناسب باشد

از آنجا که فیکسچر در داخل استخوان فک کاشته می شود، باید به اندازه کافی بافت استخوانی با تراکم بالا وجود داشته باشد. سالم بودن بافت استخوان باعث می شود که استخوان بتواند بهتر فیکسچر را احاطه کند.

حتی اگر به اندازه کافی بافت استخوانی نداشته باشید باز هم می توانید کاشت دندان با ایمپلنت را در نظر بگیرید. عمل پیوند و بازسازی استخوان می تواند هر مقدار بافت استخوانی که ما نیاز داریم را تامین کرده و ما را آماده انجام عمل کنید.

حتی الامکان سیگار و سایر دخانیات مصرف نشود

زمانی که بافت لثه، دندان یا استخوان آسیب می بیند و یا تحت عمل جراحی دچار تهاجم می شود، مدتی زمان لازم است تا این بافت ها ترمیم شوند. طی این مدت هر عامل داخلی یا خارجی که باعث کاهش جریان خونرسانی و تغذیه به این بافت ها می شود، می تواند روند ترمیمی را با مشکل مواجه کند.

و از آنجا که عمل کاشت دندان یک نوع جراحی تهاجمی در نظر گرفته می شود که هم لثه و هم استخوان درگیر هستند، استعمال هرگونه دخانیات شامل سیگار روند بهبود را به شدت با مشکل مواجه می کند. بنابراین یک کاندید ایده آل بهتر است که سیگار نکشد.

شخص باید متعهد به رعایت بیشتر بهداشت دهان و دندان باشد

ایمپلنت کاشته شده به همان میزان که یک دندان واقعی و طبیعی نیاز دارد، باید مراقبت و نگهداری شود. بنابراین افرادی که به بهداشت دهان و دندان خود رسیدگی می کنند کاندید خوبی هستند و افرادی که اصول بهداشتی را رعایت نمی کنند و توجه کمتری به دستورالعمل ها و توصیه های متخصص ایمپلنت دارند کاندید خوبی برای انجام این عمل نیستند.

ایمپلنت رشت

ایمپلنت رشت در کلینیک تخصصی ایمپلنت و پروتز دندانی پاسارگاد براساس جدیدترین روش‌ها و تکنیک‌های متداول، زیر نظر بهترین متخصصان ایمپلنت و جراحان فک و صورت انجام می‌شود.

مراحل کاشت ایمپلنت دندان چیست؟

بسته به اینکه چه نوع ایمپلنت و چه تکنیک جراحی برای شما در نظر گرفته می شود، مراحل و مدت زمان کلی جراحی و بهبودی متفاوت است. با این حال همه جراحان و متخصصان ایمپلنت مراحل مشترک زیر را در نظر می گیرند:

  1. مشاوره و ارزیابی
  2. کشیدن دندان
  3. پیوند استخوان در صورت نیاز
  4. بهبودی پس از کشیدن دندان و یا جراحی پیوند استخوان
  5. قرار دادن پایه ایمپلنت در استخوان فک
  6. فرآیند جوش خوردن ایمپلنت به استخوان فک
  7. اسکن و قرار دادن روکش دندان بر روی ایمپلنت

بهترین متخصص ایمپلنت در رشت

کلینیک تخصصی دندانپزشکی پاسارگاد با مدیریت دکتر حسن روشن طلب و تیم متشکل از متخصص و جراح ایمپلنت و بیماری های لثه و متخصص پروتز دندانی قادر به انجام تمامی روش‌های دندانپزشکی زیبایی از جمله ایمپلنت دندان، لمینت سرامیکی، ونیر کامپوزیت و عمل لیفت لثه، جراحی لیفت سینوس، جراحی پیوند استخوان و پروتزهای دندانی هستند.

سوالات رایج

آیا کاشت ایمپلنت دندان درد دارد؟

هرچند که برای انجام این عمل لثه ها برش خورده و استخوان فک سوراخ می شود، اما از انجا که بیحسی و یا درصورت نیاز بیهوشی در نظر گرفته می شود، دردی احساس نخواهید کرد. با این حال بعد از عمل و طی چند روز اول ممکن است کمی درد تجربه کنید.

آیا برای جایگزین کردن هر دندان از دست رفته باید ایمپلنت بکاریم؟

خیر قرار نیست لزوما برای پر کردن جای خالی هر دندان ایمپلنت کاشت. روش های دیگری مانند دندان مصنوعی و بریج دندان وجود دارند که با هزینه کمتر می توانند جایگزین دندان از دست رفته باشند. اما هیچکدام از این موارد قابل مقایسه با ایمپلنت ها نیستند.

ایمپلنت فوری و یک روزه چیست؟ آیا چنین چیزی امکان پذیر است؟

بله چنین چیزی حقیقت دارد و با توجه به پیشرفت های دندانپزشکی برخی از کلینیک ها در شرایط خاصی قادرند در طول یک جلسه ایمپلنت بکارند.

طول عمر و میزان ماندگاری ایمپلنت چقدر است؟

اگر به درستی از آن مراقبت شود به صورت دائمی و تا پایان عمر می توانید ایمپلنت داشته باشید.

چرا قیمت ایمپلنت دندان زیاد است؟

شاید در نگاه اول تصور کنید که قیمت ایمپلنت دندان زیاد است اما اگر به ماندگاری و مادام العمری آن فکر کنید می بینید که هزینه آن آنقدرها هم زیاد نیست. زیر تقریبا هیچ روش دندانپزشکی به اندازه ایمپلنت ها ماندگار و مفید نیست.

آیا افراد دیابتی می توانند ایمپلنت بکارند؟

بله مادامی که بیماری دیابت به خوبی کنترل شود افراد دیابتی به راحتی می توانند ایمپلنت بکارند.

سخن آخر

اگر به دنبال یک راه مطمئن برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته هستید، ما به شما کاشت ایمپلنت های دندان را توصیه می کنیم زیرا از نظر عملکرد و ظاهر کاملا مشابه به دندان های طبیعی عمل می کنند.

درمان ایمپلنت دندان یکی از موفق ترین روش ها در زمینه پزشکی/دندانپزشکی است که میزان موفقیت آن بیش از 95 درصد است. ایمپلنت های دندانی بیش از 30 سال است که روی کار آمده اند و تحقیقات بالینی را از نزدیک متعددی داشته اند که نشان می دهد ایمپلنت های دندانی در طول عمر بیمار موفق خواهند بود. در مقایسه، تحقیقات نشان می‌دهد که بریج دندان بین 7 تا 10 سال دوام می‌آورد و پروتزهای جزئی و دندان مصنوعی قبل از تعویض تقریباً 5 سال کار می‌کنند.

اگر در مورد ایمپلنت دندان سوالی دارید و قصد گرفتن وقت برای مشاوره دارید، تیم دندانپزشکی ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. اگر می خواهید برای مشاوره ایمپلنت دندان برنامه ریزی کنید، همین امروز با ما تماس بگیرید.

01332123208-9

1 دیدگاه در ”ایمپلنت بهترین جایگزین دندان های از دست رفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X