ایمپلنت فوری توسط دکتر روشن طلب

ایمپلنت فوری در رشت یا ایمپلنت یک روزه به جهت متد کاشت، با ایمپلنت دندان غیر فوری متفاوت است. به این صورت که اگر استخوان فک از استحکام مناسبی برخوردار باشد دیگر لازم نیست که برای کاشت ایمپلنت چندین ماه زمان بگذارید. در همان روز دندان کشیده می شود و پروتز موقت داخل استخوان فک جایگزین می شود و حدود 3 الی 4 روز ، نهایت 1 هفته بعد با پروتز دائمی تعویض می گردد. 

ایمپلنت دندان (کاشت دندان) توسط بهترین متخصص ایمپلنت در رشت جایگزینی عالی برای دندان از دست رفته است که امروزه محبوبیت آن به شدت رو به افزایش است و بهتر است توسط متخصص ایمپلنت خوب در رشت انجام شود.

قیمت ایمپلنت دندان فوری در کلینیک دکتر حسن روشن طلب به نسبت سایر مراکز دیگر مقرون به صرفه و مناسب می باشد. شما عزیزان می توانید برای انجام ایمپلنت فوری به کلینیک دکتر حسن روشن طلب مراجعه کرده و پس از دریافت ویزیت رایگان و اطلاع از مراحل عمل کاشت بهترین تجربه ی کاشت ایمپلنت فوری را کسب نمایید.

ایمپلنت های فوری یکی از بهترین انتخاب‌ هایی است که برای جایگزینی دندان های از دست رفته در زمانی کوتاه به شمار می رود.

ایمپلنت فوری دندان رشت و یا fresh socket

ایمپلنت فوری دندان و یا fresh socket از نامهای مرسوم برای عمل کارگذاری ایمپلنت به جای دندان در همان لحظه کشیدن ریشه دندانهستند. از مواد لازم برای انجام این پروسه استفاده از پودر استخوان و ممبران جهت پر کردن فضای خالی بین دندان کشیده شده و ایمپلنت دندان جهت کمک به ثابت شدن ایمپلنت در محل است.

البته این درمان، درمان ارجح محسوب می شود ولی در تمام موارد نیز این امکان وجود ندارد. واجدالشرایط بودن بیمار برای این نوع درمان توسط دکتر حسن روشن طلب مشخص می شود.

از عوامل بازدارنده می توان از عفونت دندان مورد نظر و گاهی از قطر و یا طول زیاد ریشه دندان و نزدیکی ریشه دندان مورد نظر به سینوس و یا کانال عصبی نام برد. عوامل متعددی در انتخاب درمان ایمپلنت فوری دخیلند.

ایمپلنت دیجیتال در رشت

یکی از بهترین روش های کاشت دندان ، ایمپلنت دیجیتال است که مزایای زیادی دارد. بیشتر بخوانید

ایمپلنت فوری یک روزه در رشت

در این روش ایمپلنت توسط دکتر روشن طلب بلافاصله پس از عمل جراحی خارج کردن دندان، داخل ساکت دندان جایگذاری می شود تا عمل جوش خوردن استخوان با ایمپلنت صورت بگیرد و در این روش  پس از جراحی ایمپلنت،در همان روز تاج موقت روی ایمپلنت  قرار داده می شود و در مدت جوش خوردن استخوان باقی می ماند که زیبایی لبخند با این روکش موقت از روز اول جراحی تامین میشود. سپس در پایان دوره التیام یا جوش خوردن، دندان موقتی با تاج دائمی جایگزین می شود.در این روش ( ایمپلنت فوری) بیمار هیچ روزی بدون دندان نمی ماند.

تفاوت کاشت ایمپلنت فوری با ایمپلنت ثابت

همانطور که گفته شد ایمپلنت یک روش بسیار آسان برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته است. قبل از انجام ایمپلنت ، اشعه ایکس CT اسکن و عکسبرداری از فک دندان های شما انجام می دهد. نتایج این آزمایشات و عکس برداری ها به دندانپزشک این امکان را می دهد که کاشت ایمپلنت را متناسب با شرایط شما انجام دهد. برای جوش خوردن کامل معمولا 3 تا 4 ماه زمان می برد.

ایمپلنت فوری در مقایسه با ایمپلنت معمولی درد و التهاب بسیار کمتری دارد. در ایمپلنت معمولی جای دندان تا زمانی که تاج و روکش آماده شوند خالی می ماند ولی در ایمپلنت فوری به طور موقت از پروتز استفاده می شود و پس از چند روز پروتز اصلی نصب می شود.

در ایمپلنت فوری از از یک پروتز که از پلاستیک بسیار سبک ساخته شده استفاده می کنند تا وقتی فرایند جوش خوردن صورت بگیرد بر روی ریشه ها فشاری وارد نشود. به همین دلیل فرد در طول درمان هیچ‌ گونه اذیت نمی شود و قادر است مانند قبل به کارهای روزمره خود بپردازد.

بعد از ایمپلنت چند روز درد داریم؟

بعد از ایمپلنت چند روز درد داریم و درد ایمپلنت چند روز است؟

ایمپلنت فوری توسط متخصص ایمپلنت در رشت در چه مواردی استفاده می شود؟

به طور کلی این روش بیشتر برای جای گذاری دندان های جلویی  برای ترمیم لبخند زیبا صورت می گیرد.و عملا برای دندان های عقبی کاربردی ندارد.

این دندان جایگزین موقتی معمولا به دقت شکل داده میشود به طوری که در تماس با دندان سمت مقابل قرار نمی گیرد و صرفا برای زیبایی لبخند است تا زمانی که تاج دائمی جایگزین شود. دلیل این کار به خاطر این است که در این دوره فشاری به ایمپلنت وارد نشود.

ایمپلنت های فوری می توانند عملکردی نیز باشند به این معنی که در تماس با دندان مقابل قرار گرفته و برای خوردن نیز مورد استفاده قرار میگیرند. این ایمپلنت های فوری عملکردی، زمانی استفاده می شوند که چند دندان وابسته به ایمپلنت در یک ردیف در جلوی دهان قرار دارند و توسط متصل کننده سختی مانند دندان مصنوعی به هم متصل میشوند. یک نمونه متداول از این حالت دندان مصنوعی 4 تایی قوس پایین است. این تکنیک همه ایمپلنت ها را به یکدیگر متصل و قفل می کند تا در دوران جوش خوردن، در استخوان فک محکم قرار گیرند. به این شیوه هر نیرویی که اعمال آن ممکن است باعث شود یک ایمپلنت تنها را با شکست مواجه کند را حذف میکند، و در این حالت نیروی وارده بین چند ایمپلنت تقسیم می شود و مشکلی ایجاد نمی کند.

جنس روکش دندان برای ایمپلنت فوری در رشت

برای انتخاب روکش دندان ایمپلنت، باید موارد مختلفی در نظر گرفته شود. تیم متخصص پروتز گروه دندانپزشکی دکتر روشن طلب نکاتی را از قبل پیش بینی می کند و بر اساس آن، پروتز را آماده میکند:

 • پیش بینی فشاری که بر دندان قرار است وارد شود و عملکردی که دندان قرار است داشته باشد
 • شرایط بیولوژی فردی که ایمپلنت میگذارد
 • جنبه های زیبایی مورد نیاز ایمپلنت برای بیمار مثلا این که ایمپلنت هنگام لبخند زدن دیده میشود یا نه
 • ثبات مورد انتظار از اباتمنت
 • زاویه ایمپلنت
 • عمق ایمپلنت
 • فضای بین دندان ها

جنس روکش دندان ایمپلنت چیست؟

در حال حاضر برای ایمپلنت دندان تکی، از انواع زیر ممکن است استفاده شود:

 • روکش های پی اف ام (PFM) که اسکلت فلزی با رویه سرامیکی دارند
 • روکش زیرکونیای لایه لایه
 • روکش زیرکونیای یک تکه
 • کامپوزیت پر شده با سرامیک
 • طلا

روکشهای پی اف ام برای ایمپلنت مطمئن و قابل اعتماد هستند. استحکام آنها خوب بوده و قدرتشان به چسب متکی نیست بنابراین حتی با چسب موقتی هم میتوان از آن به خوبی استفاده کرد.

تحویل روکش فوری در رشت در گروه دندانپزشکی روشن طلب

روکشی که در همان جلسه کاشت ایمپلنت بر روی ایمپلنت سوار می شود ، روکش موقت می باشد و پس از 3 تا 4 ماه با روکش اصلی تعویض خواهد شد . در مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر روشن طلب برای بیمارانی که مقیم خارج از کشور هستند برای همه نواحی دهان و همه دندان ها از ایمپلنت فوری که روکش نهایی بر روی آن نصب شده است ، در مدت 3 هفته تحویل داده می شود و به بیمار توصیه می شود که به مدت دو ماه در آن ناحیه غذاهای سفت نخورد و فشار زیادی به ایمپلنت فوری وارد نکند، یعنی در 3 هفته کل مراحل درمان ایمپلنت تمام شده است .

ایمپلنت بدون درد و جراحی

کاشت ایمپلنت دندان روشی مناسب جهت جبران دندان از دست رفته می باشد.

مزایای استفاده از ایمپلنت فوری در رشت توسط دکتر روشن طلب

کوتاه شدن دوره درمان ایمپلنت

کل مراحل کاشت ایمپلنت دندان در این روش  نسبت به روش عادی ایمپلنت  با فاصله زمانی اندکی صورت میگیرد. در روش عادی زمان لازم برای قرار دادن تاج بر روی ایمپلنت گاها 6 ماه است.

کاهش تعداد جراحی های لازم برای ایمپلنت

ایمپلنت و تاج همه با یک عمل جراحی در جای خود قرار میگیرند و مانند روش عادی احتیاجی به جراحی مجدد بعد از چند ماه برای قرار دادن تاج روی ایمپلنتنیست.

هماهنگی بهتر تاج و لثه

در روش مرسوم ایمپلنت، هیلینگ کپ استوانه ای بر روی ایمپلنتی که تازه کاشته شده است قرار میگیرد تا بافت لثه را شکل دهد. در ایمپلنت فوری بافت لثه را با تاج موقتی می توان شکل داد که از نظر شکل بیشتر به تاج دائمی شباهت دارد بنابراین بافت لثه با تاج دائمی هماهنگی بیشتری دارد و نتیجه کار از نظر زیبایی بهتر خواهد بود.

نگهداری ارتفاع و ضخامت استخوان

نگهداری ارتفاع و ضخامت استخوان بعد از خروج دندان از نظر زیبایی و موفقیت درمان ایمپلنت اهمیت دارد.

افزایش اعتماد به نفس بیمار با ایمپلنت فوری یک روزه در رشت

از دست دادن دندان در نواحی قدامی برای بسیاری از افراد واقعه ای ناگوار است. با ایمپلنت فوری یک روزه امکان جایگذاری دندان از دست رفته بلافاصله بعد از، از دست دادن دندان وجود دارد.

درد و تورم کمتر

در روش ایمپلنت فوری تعداد جراحی کاهش می یابد و به تناسب درد و ناراحتی بیمار کمتر است.

زیبایی بیشتر

در روش ایمپلنت فوری تحلیل استخوان و لثه کمتر است و به همین دلیل زیبایی این روش بیشتر میباشد.

موارد منع نصب ایمپلنت یک روزه

 • فرد سیگار بکشد.
 • در صورتیکه لثه دارای عفونت باشد.
 • در صورتی که عرض لثه کم باشد.
 • کیست پری اپیکال وجود داشته باشد.
 • در مواردی که تراکم استخوان فک کم باشد.
 • مراجعه کننده دارای بیماری هایی از‌‌ جمله دیابت و… باشد.

آیا ایمپلنت و روکش فوری یک روزه کارایی لازم را دارد؟

قطعا ایمپلنت و روکش فوری یک روزه اگر به درستی و توسط دکتر حسن روشن طلب کار شود کاملاً مطمئن و تضمین شده است و حتی موفقیت بیشتری نسبت به روش سنتی دارد. جراحی کاشت ایمپلنت مشابه هر جراحی دیگر، خطرات بالقوه خاص خود را دارد. خوشبختانه عوارض احتمالی در کاشت ایمپلنت دندان بسیار کم و بعید می‌باشد.

برنامه ‌ریزی درمانی با کمک تکنولوژی سه ‌بعدی پرتوی ایکس همراه با ویژگی‌های فردی دندانپزشک متخصص ایمپلنت  از جمله مجرب و ماهر بودن، باعث می‌شود نتایج درمان بسیاری قابل پیش ‌بینی بوده و عمل به بهترین شکل انجام شود.

مراقبت‌های پس از عمل و رژیم غذایی در فرایند التیام تأثیر بسزایی دارند. از بیمار خواسته می‌شود در مدت سه تا چهار ماه اول، از دندان ایمپلنتی خود استفاده نکنند. علت این است که در این مدت هیچ نیرویی نباید به ایمپلنت وارد شود چرا که فرآیند جوش خوردن ایمپلنت به استخوان فک در حال انجام است. این فرایند چیزی نیست که ظرف یکی دو روز انجام شود بلکه چندین ماه طول می‌کشد. در واقع در شش هفته اول، اتصال ایمپلنت به استخوان تضعیف شده و سپس روز به روز قوی‌تر می‌شود.

مراقبت های لازم بعد از ایمپلنت دندان

نکات مهم بعد از کاشت ایمپلنت چیست؟

جراحی کاشت ایمپلنت فوری و روکش یک روزه در کلینیک دندانپزشکی پاسارگاد

ایمپلنت و روکش فوری یک روزه  معمولاً به علت شکستگی، پوسیدگی عمیق و یا آسیب ‌دیدگی‌های شدید دندان ضرورت پیدا می‌کند. درمان ایمپلنت با معاینه فیزیکی و سپس عکس پرتو ایکس دو بعدی یا سه ‌بعدی انجام می‌شود.

پیش از جراحی کاشت ایمپلنت فوری در کلینیک پاسارگاد در جلسه پیش از جراحی، وضعیت سلامتی بیمار همچنین تمام داروهایی که مصرف می‌کند و یا باید مصرف کند مدنظر قرار می‌گیرد. در صورت لزوم داروهای آنتی ‌بیوتیک برای او تجویز می‌شود. همچنین گاهی دهان‌شویه ضد التهاب و ضد میکروبی تجویز شده و دستورالعمل استفاده از آن به بیمار گفته می‌شود.

روز جراحی کاشت ایمپلنت فوری در رشت توسط دکتر حسن روشن طلب

همانند هر جراحی دیگری از بی حسی بدون درد توسط دکتر روشن طلب استفاده می‌شود. در صورت لزوم پیش از کشیدن دندان، از دهان قالب ‌گیری میشود. دندان شکسته یا آسیب ‌دیده به ‌دقت کشیده می‌شود تا میزان آسیب ‌دیدگی لثه و استخوان پیرامون آن به حداقل برسد. حفره دندان به دقت تمیز می‌شود تا اطمینان حاصل شود هیچ ‌گونه بافت عفونی باقی نمانده است.

محل کاشت ایمپلنت آماده سازی می‌شود و ایمپلنت  دندان در استخوان فک دریل میشود. اگر مقدار گشتاور مورد استفاده به اندازه کافی زیاد باشد، ممکن است بتوان روکش را بر روی ایمپلنت دندان نصب نمود. این بخشی از درمان است که نمیتوان از قبل مشخص نمود. در صورتی که مقدار گشتاور پایین باشد، هیلینگ اباتمنت بر روی ایمپلنت نصب شده و نقشه ب اجرا می‌شود.

نقشه ب به این معنی است که نوعی بریج یا دندان مصنوعی موقتی فعلا برای جایگزینی تاج دندان استفاده می‌شود. پیش از چسباندن روکش، ممکن است برای پر کردن منافذ بین ایمپلنت و بقیه حفره دندان نیاز به پیوند استخوان وجود داشته باشد. به علاوه از یک پیوند بافت نرم، پیوند کام یا غشا ممکن است برای محافظت از پیوند استخوان استفاده شود.

در آخر روکش موقتی چسبانده شده و تنظیم می‌شود.روکش موقت به صورتی تنظیم شود که از عدم تماس آن با دندان مقابل در هنگام جویدن یا گار گرفتن، اطمینان حاصل شود. اکنون می‌توانید به منزل بروید.

مراقبت های بعد از تحویل پروتز ایمپلنت

چه کارهایی لازم است بعد از تحویل پروتز انجام دهیم؟

 ایمپلنت فوری یک روزه توسط چه کسی باید درمان شود؟

تکنیک دندانپزشک در کاشت ایمپلنت فوری خیلی مهم است و بهتر است ایمپلنت فوری یک روزه توسط  متخصص ایمپلنت خوب در رشت درمان شود که احتمال عدم موفقیت درمان کم باشد . در صورت عدم موفقیت ایمپلنت (نگرفتن ایمپلنت )آسیب جدی به بافت استخوان و بافت لثه در آن ناحیه وارد می شود که برای جبران این آسیب به پیوند استخوان و لثه بیشتری نیاز هست که یک سال نیاز دارد که به حالت اولیه برگردد .

مزایای ایمپلنت فوری دندان

کاشت ایمپلنت یک روزه مزایای فراوانی دارد که باعث شده است انتخاب اکثر افراد برای کاشت دندان باشد. برخی از مزایای آن عبارتند از:

 • طول درمان بسیار کمی دارد.
 • عوارضی ندارد.
 • نصب در یک جلسه انجام‌ می شود و معطلی ندارد.
 • به حفظ بافت لثه و استخوان های فک کمک می کند.
 • در طول درمان بیمار دردی را حس نمی کند.
 • پس از اینکه کاملا به استخوان فک جوش خورد ظاهر آن شبیه دندان طبیعی است.
 • در طول درمان با قرار گرفتن روکش موقت اعتماد به نفس بالایی پیدا می‌ کند.
 • بعد از انجام کار می توان به کارهای روزمره پرداخت و به راحتی غذا میل کرد.
 • قیمت ایمپلنت فوری با توجه به مزایای آن مناسب است.

معایب ایمپلنت فوری


•    ریسک بالاتر
امکان موفقیت درمان 10تا 15% کاهش می یابد.

•    خطر شکست درمان
روند ادغام استخوان به ایمپلنت 3 تا 6 ماه است.
رژیم غذایی خاص برای جلوگیری از جابجایی ایمپلنت لازمست 

•    جراح متخصص
نیاز به پزشک متخصص با مهارت بالا ، روند سخت و تخصصی است 
دکتر روشن طلب بیش از 10.000 مورد موفق تا کنون ثبت کرده است

•    برای همه ایده آل نیست
دندانپزشک ممکن است ایمپلنت فوری  را توصییه نکند.
ایمپلنت فوری فقط برای بیمارانی که استخوان فک قوی و محکم  دارند  مناسب است.

بهترین متخصص ایمپلنت در رشت

در کلینیک تخصصی ایمپلنت دکتر حسن روشن طلب سالانه صد ها درمان موفق ایمپلنت فوری یک روزه  انجام می گیرد. درمانهای تخصصی ایمپلنت از جمله ایمپلنت فوری توسط بهترین متخصص ایمپلنت در رشت(دکتر حسن روشن طلب ) با استفاده از بهترین برندهای ایمپلنت دنیا انجام می شود. در این کلینیک تخصصی از برند خاص ایمپلنت برای افراد خاص مثل دیابت و پوکی استخوان استفاده می شود که موفقیت درمان ایمپلنت را خیلی بیشتر می کند .

ایمپلنت هایی که در کلینیک تخصصی ایمپلنت دکتر روشن طلب در کلینیک دندانپزشکی دیجیتال پاسارگاد  کار گذاشته میشوند به مدت ده سال تضمین می شوند.

در صورتی که یک یا تعدادی از دندان هایتان را از دست داده اید و برای انجام ایمپلنت فوری نیاز به اطلاعات بیشتر دارید، برای تعیین وقت مشاوره حضوری با ما در ارتباط باشید.

6 دیدگاه در ”ایمپلنت فوری در رشت دکتر حسن روشن طلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X