ایمپلنت بدون درد

ایمپلنت بدون درد و جراحی حاصل پیشرفت علم دندانپزشکی بخصوص در زمینه کاشت دندان است. به طور کل کاشت ایمپلنت اگر به خوبی انجام شود، درد چندانی ندارد و حتی از کشیدن دندان نیز درد کمتری دارد. با این وجود روش هایی نظیر پانچ کردن لثه روشی مناسب برای ایمپلنت بدون درد محسوب می شود. با پانچ PUNCH کاشتی بدون درد و خونریزی کم را می توان انتظار داشت. کاشت ایمپلنت به روش پانچی در زمان کم انجام می پذیرد. خونریزی و میزان صدمه زدن به لثه به حداقل خود می رسد.

در ایران بیشترین نوع ایمپلنتی که انجام می‌گیرد، ایمپلنت سنتی می‌باشد.

در ایمپلنت سنتی، جراح متخصص لثه را برش می‌دهد تا پایه ایمپلنت را در فک قرار دهد.

روشی که با پیشرفت تکنولوژی روی کار آمد، ایمپلنت دیجیتال و بدون جراحی و خونریزی می‌باشد.

ایمپلنت بدون درد و جراحی

کاشت ایمپلنت دندان روشی مناسب جهت جبران دندان از دست رفته می باشد. برخی تصور می کنند که این روش درمانی دردناک است، در حالی که همانند سایر روش های درمانی ابتدا موضع کاشت دچار بی حسی می شود و سپس در زمان کوتاه کاشت انجام می شود. حال آن که در مدتی پس از کاشت نیز ممکن است اندک دردی وجود داشته باشد که با مصرف مسکن قابل حل شدن است. ولی نحوه درمان انتخابی توسط متخصص ایمپلنت می تواند در کاهش دردها و خونریزی ها و حتی مدت زمان بهبودی بسیار موثر باشد. با این وجود انتخاب روش درمانی توسط دندانپزشک از اهمیت خاصی برخوردار است. روش کاشت پانچی روشی مناسب جهت ایمپلنت بدون درد محسوب می شود. این روش درمانی در زمان کوتاه و حداقل خونریزی و درد انجام می شود. مدت زمان کاشت کوتاه بوده و در سریعترین زمان حدودا 3 دقیقه انجام می شود. به بافت لثه در این روش درمانی حداقل آسیب زده شده و به همین دلیل خونریزی و درد ناشی از کاشت ایمپلنت به حداقل زمان خود می رسد. عوارض جراحی های مرسوم در کاشت ایمپلنت در این روش درمانی از بین رفته است. کسانیکه مشکل های زمینه ای نظیر استفاده از داروهای ضد انعقاد خون مصرف می کنند، این روش درمانی را می توانند استفاده کنند. برآیند کاشت ایمپلنت بدون درد و خونریزی ایجاد حس رضایت و آرامش بیشتر در بیماران است.

ایمپلنت به روش پانچ چیست ؟

بیشتر بخوانید

روش انجام ایمپلنت بدون جراحی

گر فرد دارای تراکم و استحکام استخوان کافی باشد و بافت لثه سالمی داشته باشد، می‌تواند کاندیدای خوبی برای ایمپلنت دیجیتال باشد.

به دلیل این که در این روش برش کمی ایجام شده، جوش خوردن پایه به استخوان نیز سریع‌تر انجام خواهد گرفت.

پس با این تفاسیر، بیمار در این روش ایمپلنت، مدت طول درمان کوتاه‌تر و بهبود سریع‌تری خواهد داشت.

در این روش، به جای ایجاد برش عمیق برای شناسایی بافت استحکام استخوان، در ابتدا آزمایشات و اسکن‌های لازم روی فک بیمار انجام می‌شود.

سپس با شناخت تراکم استخوان بیمار و عصب‌های اطراف ناحیه، پایه ایمپلنت را قرار می‌دهند.

ایمپلنت پانچی، ایمپلنت بدون درد و جراحی است

با روش پانچ کردن لثه برش لثه حذف شده و میزان خونریزی و درد ایمپلنت به حداقل مقدار ممکن می رسد. در روش پانچی که کاشت ایمپلنت بدون درد محسوب می شود، تحلیل لثه و استخوان فک به حداقل مقدار ممکن می رسد که هم درد و هم زمان لازم برای بهبودی را به شکل قابل ملاحظه ای کاهش می دهد. در روش پانچ کردن ابتدا موضع جهت کاشت دچار بی حسی شده و پانچ را جهت کاشت متخصص ایمپلنت انتخاب می کند. حذف بخیه در روش پانچی از مزیت ها و مزایای این روش کاشت ایمپلنت دندان محسوب می شود. کاشت ایمپلنت پانچی بخصوص برای کسانیکه حجم استخوان فک لازم را ندارند بسیار توصیه می شود.

ایمپلنت دیجیتال ومزایای آن

بیشتر بخوانید

مزایای کاشت ایمپلنت بدون درد و خونریزی (پانچی) چیست؟

  • کاهش استرس و درد بیمار در هنگام کاشت دندان
  • کاهش زمان کاشت به حدودا 3 دقیقه
  • افزایش سرعت بهبودی بعد از کاشت در روش ایمپلنت بدون درد به دلیل عدم برش بافت لثه
  • کاهش مراحل درمانی کاشت دندان تنها به یک مرحله
  • امکان کاشت ایمپلنت و نصب روکش به صورت هم زمان بخصوص برای افرادی که به زیبایی توجه فراوانی دارد.

کاشت ایمپلنت بدون درد مناسب چه افرادی نمی باشد؟

  • بیماران با بیماری پوکی استخوان نمی توانند درمان و کاشت ایمپلنت بدون درد و جراحی انجام دهند. در این بیماران بایستی حتما بافت لثه کنار زده شده و درمان پیوند استخوان انجام شود.
  • بیماران با مشکلات سینوسی و کسانی که نیاز به درمان سینوس لیفت هستند، نمی توانند از این روش درمانی استفاده کنند.
  • این روش درمانی نیازمند تعیین محل کاشت دقیق بوده و تنها متخصصین مجرب ایمپلنت قادر به این نوع درمان هستند.
  • بایستی حجم استخوان کافی بیمار داشته باشد و بافت لثه برای پانچ مناسب باشد.

چه کسانی می توانند ایمپلنت دندان انجام دهند؟

بیشتر بخوانید

نتیجه

کاشت ایمپلنت نیاز به آرامش و همراهی بیمار را دارد. روش های مختلفی برای کاشت ایمپلنت استفاده می شود که هر یک نیازمند توجهات خاص خود است. حفظ آرامش بیمار و انتخاب روشی مناسب و بدون درد متناسب با شرایط بیمار بایستی از اهداف دانپزشک و متخصص ایمپلنت باشد. حتی متخصص ایمپلنت می تواند قبل از کاشت از داروهای آرامش بخش جهت درمان استفاده کند. کسانی که مشکلاتی نظیر مصرف داروهای انعقادی دارند، بایستی از روش هایی نظیر پانچ کردن استفاده کنند. این روش ها هم ایمپلنت بدون درد و خونریزی محسوب می شوند و هم دوران ترمیم و عادت بیمار به ایمپلنت در آن کوتاه تر است. دکتر حسن روشن طلب کاشت ایمپلنت دندان را به صورت های مختلف بخصوص به روش پانچی انجام می دهد. کیفیت روش و رضایت بیمار از این روش کاشت بسیار بالا است. شما برای کاشت ایمپلنت دندان مناسب بایستی در اولین قدم دندانپزشک متخصص و مجرب را انتخاب کنید.

9 دیدگاه در ”ایمپلنت بدون درد و جراحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X