احتمالا شما در مورد جراحی ایمپلنت دندان شنیده اید، اما هنوز سوالاتی در این مورد دارید، درست است؟ امروز گروه دندان پزشکی دکتر روشن طلب قصد دارد سوالات متداولی که اکثر مردم در مورد جراحی ایمپلنت دندان دارند را مورد بررسی قرار دهد. بعد از این که به این نکات و سوالات نگاهی انداختید می توانید در یک جلسه ی مشاوره حضوری رایگان در شهر رشت و تهران سوالات خود درباره مراحل و همین طور قیمت و هزینه کاشت دندان را مستقیماً با گروه دندان پزشکی دکتر روشن طلب در میان بگذارید.

ایمپلنت بدون درد و جراحی حاصل پیشرفت علم دندانپزشکی بخصوص در زمینه کاشت دندان است. به طور کل کاشت ایمپلنت اگر به خوبی انجام شود، درد چندانی ندارد و حتی از کشیدن دندان نیز درد کمتری دارد. با این وجود روش هایی نظیر پانچ کردن لثه روشی مناسب برای ایمپلنت بدون درد محسوب می شود. با پانچ PUNCH کاشتی بدون درد و خونریزی کم را می توان انتظار داشت. کاشت ایمپلنت به روش پانچی در زمان کم انجام می پذیرد. خونریزی و میزان صدمه زدن به لثه به حداقل خود می رسد.

ایمان داشته باشید یا نه، ایمپلنت یک جزئی از دهان شما می‌شود و با استخوان فک شما متصل می‌شود و یکپارچه می‌گردد و مثل یک‌دندان واقعی شما می‌توانید آن را مسواک بزیند، نخ دندان بکشید، غذا بخورید و بخندید و مادام‌العمر آن را داشته باشید و شکل، سایز و رنگ آن را می‌توانید خودتان انتخاب کنید.

بر اساس تجربه ما، اغلب بیماران می‌توانند ایمپلنت دندان داشته باشند. حتی محدودیت سنی هم ضرورتاً وجود ندارد. وقتی شما یک یا چند دندان را ازدست‌داده‌اید، ایمپلنت بهترین گزینه برای شما است. بعلاوه در کلینیک دکتر روشن طلب، تجربه این وجود دارد که بیماران پیچیده و مشکل که توسط دکترهای دیگر درمان‌نشده‌اند هم درمان شوند. بهترین راه برای اینکه بدانید شما کاندید هستید این است که یک‌وقت مشاوره رایگان بگیرید.

پروسه ایمپلنت دندان حدوداً سه  تا 6 ماه زمان نیاز است.

دندان‌های جدید شما نه‌تنها ظاهراً شبیه دندان است و طبیعی به نظر می‌رسد بلکه ازنظر عملکرد هم مانند دندان طبیعی قوی است. پس شما قادرید که گاز بگیرید هر نوع غذایی را که دوست دارید !

بهتر است قبل از توجه به مارک ، حاذق بودن پزشک مورد اعتماد در اولویت قرار گیرد.ظرافت در کار جراحی ایمپلنت خیلی مهم است.
روکش ایمپلنت باید طوری طراحی گردد که در کنار آن غذا گیر نکند و چند سال بعد شاهد پوسیدگی دندان مجاور ایمپلنت نباشیم.
اگر جراحی ایمپلنت و قالب‌گیری روکش آن توسط فقط یک پزشک انجام گیرد و تجربه این پزشک بخصوص در بخش جراحی بالا باشد ،کافی است که به او اعتماد کنیم. حال برند ایمپلنت اولویت دوم می‌باشد که از دیدگاه مردم برمبنای کشور سازنده طبقه‌بندی می‌شوند ولی از دیدگاه پزشکان بر مبنای تکنولوژی ساخت سطح ایمپلنت و شکل ایمپلنت و اورجینال بودن آن تقسیم‌بندی می‌شوند.

می توان گفت طول عمر ایمپلنت دندان و تاج پروتزی بسیار زیاد و حتی چندین برابر دندان طبیعی است. به طور کلی تاج دندان سرامیکی بیش از ۱۵ سال بدون هیچگونه مشکلی برای فرد کار می کند و ایمپلنت دندان نیز بیش از ۲۵ سال با همان کیفیت اولیه در فک بیمار پایدار می ماند. البته عواملی مانند حفظ بهداشت دهان و دندان، محل کاشت ایمپلنت در فک و نحوه قرار گیری آن در استخوان فک از عواملی است که روی طول عمر ایمپلنت دندان موثر است.

ایمپلنت دندان فوری روشی است که پایه ایمپلنت دقیقا پس از کشیدن دندان در استخوان فک کاشته می شود. این کار معمولا در همان جلسه پس از کشیدن دندان، صورت می گیرد.

X