قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین 1403

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین 1403 در کلینیک دندانپزشکی پاسارگاد. افرادی که دچار بی دندانی کامل هستند (یعنی تمام دندان های فک بالا و پایین خود را از دست داده اند) می‌توانند از ایمپلنت برای جایگزینی دندان‌هایشان کمک بگیرند؛ البته به شرط آنکه کاندید مناسبی برای این روش درمان باشند. این دسته از افراد باید ایمپلنت کامل دندان دریافت کنند. از آنجایی که هزینه ایمپلنت به طور کلی نسبتا بالاست، اولین سوالی که به ذهن متقاضیان دریافت ایمپلنت خطور می کند، قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین است: آن‌ها می خواهند بدانند که برای دریافت ایمپلنت کامل دهان به چه میزان بودجه نیاز دارند.

در مطلب امروز قصد داریم در مورد قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین در کلینیک پاسارگاد صحبت کنیم.

قیمت ایمپلنت کامل دندان تحت تأثیر چه عواملی قرار می‌گیرد؟

اگر در مورد قیمت ایمپلنت فول موس از مطب‌ها و کلینیک‌های دندانپزشکی مختلف پرس و جو کنید، به احتمال زیاد نرخ‌های متفاوتی به شما اعلام می‌شود. شاید کنجکاو شوید که علت این تفاوت بین قیمت ایمپلنت کامل دندان در مراکز مختلف چیست. دلیلش آن است که قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین با در نظر گرفتن چندین عامل مشخص می‌شود که ممکن است به آن‌ها دقت نکرده باشید.

مهم ترین فاکتورهای تأثیرگذار بر قیمت ایمپلنت کامل دندان شامل موارد زیر هستند:

 • نوع برند متریال ایمپلنت
 • نوع اتصال ایمپلنت کامل
 • تکنیک جراحی مورد استفاده دندانپزشک
 • نیاز یا عدم نیاز به درمان های اضافی نظیر پیوند استخوان
 • مهارت و دستمزد دندانپزشک
 • محل کلینیک یا مطب دندانپزشکی
 • تعداد پایه مورد استفاده برای هر فک (حداقل ۴ پایه ایمپلنت برای هر فک استفاده می شود)
 • نوع روکش ایمپلنت
 • هزینه های جانبی دریافت ایمپلنت کامل (هزینه ویزیت، هزینه عکس برداری ها و …)

کاشت ایمپلنت پانچ در رشت

کاشت ایمپلنت پانچ در رشت توسط دکتر حسن روشن طلب انجام می شود

قیمت ایمپلنت کامل دندان چگونه محاسبه می شود؟

عوامل زیادی می تواند بر روی هزینه ایمپلنت فول موس تاثیر گذار باشند. برای محاسبه قیمت ایمپلنت فول فک خود با ما همراه باشید تا همه این عوامل را بررسی کنیم.

تعداد پایه ایمپلنت
ابتدا باید به وسیله عکس های ایمپلنت و معاینه توسط متخصص شود که شما به چه تعداد پایه ایمپلنت نیاز دارید.
میزان دندان از دست رفته
اگر شما قصد داشته باشید ایمپلنت کامل فک بالا انجام دهید ، هزینه آن با ایمپلنت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین تفاوت دارد.
برند ایمپلنت
امروزه برند های ایمپلنت متفاوتی در بازار وجود دارند و این برند ها در کیفیت ، استحکام و طول عمر ایمپلنت شما به طور مستقیم موثر هستند و هر چه کیفیت آن بیشتر باشد ، باید برای آن هزینه بیشتری بپردازید.
روکش ایمپلنت کامل
امروزه روکش های مختلفی وجود دارند که در استحکام ، طول عمر و زیبایی با یکدیگر تفاوت دارند که از هزینه های متفاوتی برخوردار می باشند.
میزان تحلیل استخوان
اگر فرد دارای تحلیل استخوان باشد ، باید قبل از انجام ایمپلنت فول فک پیوند استخوان انجام دهد و هر چه تحلیل بیشتر باشد ، هزینه پیوند استخوان بیشتر می شود.

چرا قیمت ایمپلنت کامل دندان، اینقدر بالا است؟

خدمات دندانپزشکی به طور کلی هزینه بالایی دارند؛ علاوه بر قیمت متریال مورد استفاده که به طور مداوم در حال افزایش است، شما باید هزینه مهارت و تجربه دندانپزشک تان را نیز در نظر بگیرید. در میان اقدامات دندانپزشکی، ایمپلنت دندان همیشه هزینه بالاتری دارد چون یک درمان حساس و نسبتا طولانی است که به تخصص ویژه ای نیاز دارد. استفاده از برندهای ایمپلنت معتبر و با کیفیت نیز عامل دیگری است که هزینه ایمپلنت را بالا می برد.

و اما قیمت ایمپلنت کامل دندان! احتمالا تا اینجا به جواب سوال تان رسیده اید. وقتی قرار است چندین پایه ایمپلنت درون فک شما کاشته شود، کاملا واضح است که هزینه آن چندین برابر دریافت یک یا دو ایمپلنت خواهد شد. توصیه اکید ما این است که به هیچ وجه برای کاهش قیمت ایمپلنت فول موس، به مطب ها و کلینیک های ارزان قیمت مراجعه نکنید زیرا در این مراکز غالبا از مترال کم کیفیت و جنس های نامرغوب ایمپلنت استفاده می شود و حتی ممکن است کاشت ایمپلنت توسط یک پزشک کم تجربه انجام شود؛ همه اینها روی موفقیت ایمپلنت شما تأثیر منفی خواهند گذاشت.

ایمپلنت کل دهان در رشت

ایمپلنت کل دهان در رشت در کلینیک تخصصی ایمپلنت و پروتز دندانی پاسارگاد براساس جدیدترین روش‌ها و تکنیک‌های متداول، زیر نظر بهترین متخصصان ایمپلنت و جراحان فک و صورت انجام می‌شود.

انواع ایمپلنت کامل 

ایمپلنت کامل دارای انواع مختلفی نیز می باشد.

ایمپلنت فول موس چیست ؟

ایمپلنت فول موس ترکیب دو کلمه full و mouth می باشد که به معنی کل دهان می باشد و منظور از این اصلاح همان ایمپلنت کامل می باشد.

ایمپلنت فول فک چیست ؟

اگر بی دندانی در سطح کامل یک فک باشد ، نیاز ایمپلنت فول فک دارد که می تواند ایمپلنت کامل فک بالا و یا پایین باشد.


ایمپلنت کل دهان

اگر فرد تمامی دندان های خود را از دست داده باشد ، نیاز به انجام ایمپلنت برای کل دهان پیدا می کند و همان ایمپلنت فول موس نیز می باشد.


ایمپلنت کامل فک بالا چیست ؟

انجام ایمپلنت فول فک برای فک بالا


منظور از ایمپلنت کامل فک پایین چیست ؟

انجام ایمپلنت فول فک برای فک پایین

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

در لینکی که در زیر مشاهده می کنید ، قیمت هر واحد ایمپلنت دندان و اوردنچر به صورت حدودی بدون پیوند استخوان برای شما قرار داده است. توجه داشته باشید قیمت ها برای هر واحد دندان محاسبه شده است و قیمت دقیق درمان طی معاینه همراه با عکس رادیوگرافی و سیتی اسکن مشخص خواهد شد.

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

لطفا وارد لینک شوید

ایمپلنت کل دهان برای چه کسانی مناسب است ؟

ایمپلنت فول موس نیز دارای کاندیداهای مخصوص به خود می باشد که این درمان برای آنها مناسب می باشد. ما در ادامه برخی شرایط و افراد مناسب برای ایمپلنت کامل را به شما معرفی می کنیم اما تشخیص حتمی و اصلی آن با متخصص ایمپلنت می باشد.

 • افرادی که تعداد بالایی دندان از دست داده اند
 • افرادی که کل دندان یک فک یا دو فک خود را از دست داده اند
 • افرادی که از سلامت استخوان به نسبت خوبی برخوردار هستند
 • افرادی که شرایط انجام ایمپلنت را دارند ، می توانند برای انجام ایمپلنت کامل اقدام کنند

ایا میشود همه دندانها را ایمپلنت کرد ؟

اگر نیاز به تعویض تمام دندانهای فوقانی یا تحتانی یا تمام دندانهای دهان خود دارید ، کاشت دندان کامل با قوس کامل می تواند گزینه ای باشد. برخلاف پروتزهای قابل جابجایی ، ایمپلنت ها در فک به عنوان جایگزینی طولانی مدت برای دندان های از دست رفته ایمن هستند.

در حالی که ایمپلنت های دندانپزشکی سنتی می توانند یک دندان یا چند دندان پشت سر را جایگزین کنند ، کاشت قوس های کامل از یک پل ثابت برای جایگزینی کل ردیف دندان های از دست رفته استفاده می کند. بسته به فرد ، این ممکن است شامل قرار دادن 4 یا 6 ایمپلنت برای پشتیبانی از تمام دندان ها در هر قوس باشد.

برای اطلاع از قیمت ایمپلنت دندان به لینک زیر مراجعه کنید

قیمت درمان ایمپلنت

درمان ایمپلنت کامل فک بالا و پایین چقدر زمان نیاز دارد؟

مدت زمان درمان ایمپلنت کامل را وضعیت استخوان و سلامت دهان شما تعیین می نماید. خوب است بدانید در کاشت ایمپلنت دندانپزشک فقط ایمپلنت را داخل استخوان قرار می دهد. بعد از آن بدن فرد می تواند در اطراف ایمپلنت استخوان سازی کند. استخوان جدید می تواند به راحتی با ایمپلنت کاشته شده جوش بخورد. برای اینکه همجوشی اساسی و کامل میان استخوان و ایمپلنت ایجاد شود حداقل سه ماه زمان نیاز دارد. استخوان ساخته شده تا سه ماه هنوز بلوغ کافی پیدا نکرده است و نرم می باشد.

ایمپلنت کامل گاهی اوقات با کاشت دندان عمل پیوند استخوان انجام می شود. در نتیجه به طور دقیق شش ماه طول می کشد تا دندان ها بر پایه ایمپلنت متصل شوند. تایم مورد نیاز برای ساخت دندان مصنوعی ثابت و ایمپلنت کامل سه هفته تا یک ماه زمان نیاز دارد.

عمر ایمپلنت کامل چقدر است ؟

به طور کلی عمر ایمپلنت کامل وابسته به شرایط جسمی ، کیفیت ایمپلنت ،میزان تخصص پزشک متفاوت می باشد اما عمر مفید ایمپلنت 25 سال می باشد که در صورت مراقبت های صحیح فرد می توان این طول عمر را افزایش داد.

دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت

دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت توسط ایمپلنت‌ ها حمایت شده و به آن ‌ها متصل می گردد‌ .

مراحل انجام درمان در کلینیک پاسارگاد به چه صورت است؟

ما یک مشاوره برای ارزیابی نیازهای شما انجام می دهیم. معاینه کامل دهان بیمار، با عکس opg یا رادیوگرافی و سیتی اسکن برای بررسی استخوان فک و سایر ساختارهای زیرین می باشد. ما همچنین در مورد سابقه پزشکی شما، مشکلات فعلی سلامتی و داروهای فعلی که مصرف می کنید صحبت خواهیم کرد تا مشخص کنیم آیا شما کاندیدای مناسبی برای این روش هستید یا خیر. اگر کاندیدای خوبی برای این روش هستید، ما روش قرار دادن شما را برنامه ریزی می کنیم که پس از عکس و اسکن سه بعدی یک راهنمای ایمپلنت مخصوص شما طراحی وساخته میشود وپس از آن  جراحی برای نصب ایمپلنت ها انجام میشود سپس قالبگیری برای ساخت پروتز دندان انجام می‌شود. 

به عنوان یک کلینیک تخصصی دندانپزشکی همواره شاهد بوده‌ایم که بیمارانی که از فقدان دندان رنج می‌برده‌اند، در انتهای درمان و با جایگزین کردن دندان از دست رفته خود اعتماد به نفسی شگرف پیدا کرده و با عزت نفس بیشتری در جوامع حاضر می‌شوند. توانایی جویدن و تکلم صحیح با بازسازی کامل دندان‌های دو فک بهبود پیدا کرده و معجزه در این شرایط معنا می‌شود.!

سوالات متداول

ایا میشود همه دندانها را ایمپلنت کرد ؟

بله . برای ایمپلنت کل دندانها می توان از ایمپلنت فول موس استفاده کرد و به 11 الی 16 پایه ایمپلنت دندان در کل دهان نیاز دارد.

آیا قیمت ایمپلنت کامل دندان شامل هزینه پیوند استخوان و لیفت سینوس نیز می شود؟

خیر. این موارد جزء درمان های جانبی (اضافی) هستند و هزینه آنها به صورت جداگانه محاسبه می شود. از آنجایی که افراد دچار بی دندانی کامل، بیشتر از تحلیل استخوان رنج می برند، به احتمال بالاتری به این درمان های جانبی نیاز پیدا خواهند کرد. بنابراین بهتر است هزینه آنها را نیز در نظر بگیرید

آیا قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین واقعا ارزشش را دارد؟

افرادی که دچار بی دندانی کامل شده اند، بیش از سایر متقاضیان دریافت ایمپلنت از این درمان سود می برند. زیرا این دسته از افراد، بیش از سایرین با مشکلات مربوط به غذا خوردن، صحبت کردن و تحلیل استخوان های هر دو فک دست و پنجه نرم می کنند. شاید در نگاه اول قیمت ایمپلنت کامل دندان برای شما بالا به نظر برسد اما با در نظر گرفتن مزایای دراز مدت آن متوجه می شوید که ارزشش را دارد.

بعد از کشیدن دندان تا چند وقت می توان ایمپلنت انجام داد؟

بلافاصله قبل از کشیدن دندان می توان ایمپلنت انجام داد، اما اگر از کشیدن دندان حدود یک سال گذشته باشد دندانپزشک حتما باید فک را معاینه کند، و اگر نیاز به پیوند استخوان باشد ابتدا پیوند استخوان انجام دهد.

کلام آخر

ایمپلنت فول موس در مواردی به کار می رود که بیمار در هر دو فک، به طور کامل دچار بی دندانی شده باشد. بدیهی است که قیمت ایمپلنت کامل دندان در مقایسه با دریافت یک یا چند عدد ایمپلنت بالاتر است. برای محاسبه قیمت ایمپلنت کامل دندان، لازم است تعداد ایمپلنت های کاشته شده در هر فک و عواملی نظیر دستمزد پزشک، برند ایمپلنت، جنس ایمپلنت و … در نظر گرفته شود. در اکثر موارد لازم نیست به ازای هر دندان از دست رفته، یک ایمپلنت کاشته شود و ایمپلنت کامل دهان با کاشت حداقل ۴ پایه در هر فک قابل اجرا خواهد بود. با اینحال توجه داشته باشید که قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین شامل هزینه سایر درمان های جانبی مورد نیاز مانند جراحی لیفت سینوس و یا پیوند استخوان نمی باشد و متقاضیان دریافت ایمپلنت کامل دندان به علت از دست دادن تمامی دندان ها و تحلیل لثه با سرعت بالاتر لازم است احتمال نیاز به این درمان های جانبی را در نظر بگیرند و هزینه آنها را مد نظر قرار دهند.

ویزیت آنلاین و رایگان

امکان طرح سوال و مشکل دندانپزشکی در واتس اپ و دریافت پاسخ

در گذشته وقتی ایمپلنت وجود نداشت، تصمیم‌گیری راحت‌تر بود. امروزه ایمپلنت‌های دندانی گزینه‌ای بسیار کارآمد و قابل اطمینان ارائه می‌دهند. اما راه حل نهایی به بودجه بیمار، اهداف، انتخاب سبک زندگی و محدودیت زمانی بستگی دارد.

کلینیک تخصصی پاسارگاد در راستای مسئولیت مدنی و پزشکی خود درباره ارتقا سلامت و بهداشت دهان و دندان اقدام به راه‌اندازی امکان ویزیت و مکالمه با پزشکان خود را در پیام‌رسان واتس‌اپ مهیا کرده است.

کلینیک دندانپزشکی پاسارگاد، به صورت آنلاین، اقدام به ویزیت رایگان مراجعانی می کند که نیازمند درمان ایمپلنت بوده ولی امکان مراجعه حضوری ندارند. این ویزیت آنلاین، از طریق تماس تصویری یا پیام متنی صورت می‌گیرد. تعدادی از متقاضیان به صورت تخصصی و در یک فضای کاملاً دوستانه توسط دکتر روشن طلب ویزیت و معاینه خواهند شد.

اگر در مورد ایمپلنت دندان سوالی دارید و قصد گرفتن وقت برای مشاوره دارید، تیم دندانپزشکی ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. اگر می خواهید برای مشاوره ایمپلنت دندان برنامه ریزی کنید، همین امروز با ما تماس بگیرید.

01332123208-9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X