قیمت ایمپلنت دندان در مهر 1402

قیمت ایمپلنت دندان در مهر 1402 چقدر است؟ قیمت ایمپلنت دندان به عوامل متعددی بستگی دارد. در این مقاله قصد داریم ضمن آشنایی شما با فاکتورهای تأثیرگذار بر هزینه ایمپلنت دندان، کل پروسه کاشت دندان و هزینه کاشت دندان در هر حالت را برایتان بیان کنیم.

کاشت دندان، یکی از درمان های نسبتاً گران در حوزه دندانپزشکی است و کاملاً طبیعی است زمانی که برای جایگزینی دندان از دست رفته، به فکر ایمپلنت هستید، به اطلاعاتی درباره قیمت ایمپلنت دندان نیاز داشته باشید.

ایمپلنت چیست؟

(Implant) به معنی قرار دادن و تثبیت یک بافت یا جسم مصنوعی در بدن یک فرد است که عمدتاً با روش های جراحی انجام می شود.

ایمپلنت دندان (Dental Implant) به عنوان بهترین روش جایگزین دندان از دست رفته، یکی از درمان های حوزه دندانپزشکی ترمیمی است که نسبت به سایر پروسه های دندانپزشکی هزینه نسبتا بالایی دارد. بر اساس آمار و ارقام، تعداد افرادی که نیازمند جایگزینی دندان هستند، بسیار بالا است و فرقی نمیکند که شما یک دندان از دست داده باشید یا همه آن ها را، در هر صورت نیازمند یک روش موفق جایگزین دندان مانند ایمپلنت یا همان کاشت دندان هستید. 

عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت دندان چیست؟

پروسه درمان که ممکن است شامل معاینه دهان و دندان، اشعه ایکس پانورامیک، سی تی اسکن، کشیدن دندان، پیوند استخوان و جراحی سینوس لیف باشد؛ بر قیمت ایمپلنت تاثیرگذار است.

هزینه ای که شما برای ایمپلنت دندان میپردازید شامل عمل جراحی برای کاشت پایه ایمپلنت، اباتمنت و تاج ایمپلنت است. نوع فلز و جنس ایمپلنت تاثیر بسیار زیادی روی هزینه نهایی کاشت دندان دارد. فلزاتی که برای ساخت ایمپلنت مورد استفاده قرار میگیرند متفاوت هستند. در کلینیک پاسارگاد معمولا از ایمپلنت هایی با جنس تیتانیوم استفاده می‌شود.

بطور کلی 4 عامل زیر بر قیمت ایمپلنت دندان تاثیر می گذارند:

  1. برند ایمپلنت
  2. تعداد ایمپلنت
  3. نیاز به جراحی پیشرفته
  4. هزینه پودر استخوان

قیمت ایمپلنت دندان در مهر 1402 چقدر است؟

لیست قیمت

هزینه ایمپلنت دندان به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه ایمپلنت دندان بر‌اساس فاکتورهای متعددی تعیین می‌شود که پس از معاینه توسط متخصص ایمپلنت مشخص می‌شود. از جمله:

تعداد ایمپلنت برای کاشت

هرچه تعداد واحد‌های ایمپلنت کاشته شده بیشتر باشد، هزینه و قیمت ایمپلنت دندان نیز بیشتر می‌شود. زیرا به تعداد بیشتری فیکسچر، اباتمنت، هیلینگ و پروتز نیاز دارد.

جنس و برند ایمپلنت دندان

جنس و برند ایمپلنت دندان تاثیر مستقیمی در قیمت ایمپلنت دندان دارد. برای مثال قیمت ایمپلنت سوئیسی بیش‌تر از قیمت ایمپلنت کره ای است. 

نیاز یا عدم نیاز به پیوند استخوان فک

نیاز به پیوند استخوان یکی دیگر از عواملی است که در هزینه ایمپلنت موثر است. این موضوع که تحلیل استخوان فک بیمار به اندازه‌ای زیاد باشد که لازم باشد برای جبران آن پیوند استخوان از بدن خود بیمار انجام شود یا پودر استخوان کفایت کند، می‌تواند تغییر بسیار زیادی در هزینه ایمپلنت دندان بگذارد.

هزینه پودر استخوان ایمپلنت

باید بدانیم که هزینه پودر استخوان در صورتی‌که نیاز باشد تحلیل استخوان فک بیمار جبران شود، بر افزایش قیمت ایمپلنت تاثیر دارد.

نیاز یا عدم نیاز به بالا بردن سینوس

در‌ صورتی‌که بیمار دچار باز بودن سینوس در فک بالا باشد، نیاز به لیفت سینوس داریم که بنا بر گستردگی سینوس و شرایط آن و همچنین باز یا بسته بودن سینوس، هزینه نهایی ایمپلنت دندان متفاوت خواهد شد.

نوع تخصص جراح

آن‌چه که شایع است این است که تخصص دندانپزشک بر میزان دستمزد آن تاثیر مستقیم دارد. اما در دندانپزشکی پاسارگاد به دلیل اهمیت کیفیت کار کاشت ایمپلنت دندان از جراحان فک و صورت برای کاشت ایمپلنت استفاده می‌شود اما این مسئله تاثیری در قیمت ایمپلنت  بیماران ما نخواهد داشت.

کشیدن دندان

ممکن است پیش از کاشت شما نیاز به کشیدن یک یا تعداد بیشتری دندان باشید. کشیدن این دندان ها هزینه دارد و هزینه آن نیز بسته به نوع دندان و روش کشیدن آن میتواند متفاوت باشد. برخی دندان ها به راحتی کشیده میشوند اما برخی ممکن است به سختی و حتی با کمک جراحی کشیده شوند که هزینه آن ها میتواند زیاد باشد.

کاشت ایمپلنت برای چه کسانی مناسب نیست؟

این که چه کسانی و به چه علت را در ادامه با هم بررسی خواهیم کرد.

زمان دقیق کاشت ایمپلنت چقدر است؟

زمان دقیق کاشت ایمپلنت دندان پس از معاینه پزشک متخصص مشخص می شود. زمان لازم برای کاشت ایمپلنت دندان و روکش ایمپلنت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد.

معمولا افرادی که میخواهند برای کاشت ایمپلنت دندان اقدام کنند و به کلینیک دندانپزشکی پاسارگاد مراجعه میکنند، این سوال را در ذهن خود دارند که ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد ؟ یکی از عوامل مهم در زمان کاشت ایمپلنت دندان تعداد ایمپلنت مورد نیاز است.

ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان

اهمیت ایمپلنت دندان زمانی مهم خواهد شد که شما یک یا چند دندان خود را کشیده یا در اثر عوامل مختلف از دست داده باشید.

زمان کاشت ایمپلنت دندان

اگر فقط به کاشت یک عدد ایمپلنت دندان نیاز باشد عمل کاشت پایه ایمپلنت در یک جلسه و کمتر از 3 دقیقه انجام خواهد شد اما اگر تعداد ایمپلنت افزایش یابد قطعا به زمان درمان و بهبودی بیشتری نیاز است.

مورد بعدی درمان های جانبی ایمپلنت دندان است که گاها با توجه به وضعیت فک و استخوان بیمار ممکن است لازم شود، و به زمان بیشتری احتیاج دارند.

درمان هایی همچون اضافه کردن لثه، پودر استخوان و یا لیفت سینوس مطمئنا این موارد اگر به درمان کاشت ایمپلنت اضافه شوند و زمان ایمپلنت دندان بیشتر طول میکشد.

ایمپلنت دندان درد دارد؟

خبر خوش این است که در حین جراحی ایمپلنت دندان در کلینیک تخصصی دندانپزشکی پاسارگاد هیچگونه دردی را احساس نمیکنید. زیرا دکتر روشن طلب به خوبی ناحیه ایمپلنت دندان را با تزریق دیجیتال بی حس میکند و در هنگام ایمپلنت دندان هرگز دردی را حس نمی کنید.

تخصص ما، ایمپلنت دندان بدون درد
هنگام کاشت دندان با استفاده از بی حسی نباید انتظار درد را داشته باشید، ممکن است کمی فشار روی استخوان فک حس کنید اما باعث ناراحتی و ایجاد درد نمی شود. افرادی که تاکنون ایمپلنت دندان انجام داده اند هیچکدام احساس نارضایتی و درد نداشته اند.

درد ایمپلنت دندان معمولا ساعاتی پس از جراحی شروع می شود که معمولا درد کم و قابل تحملی است که میتوانید با قرص و داروهایی که متخصص ایمپلنت تجویز می کند میزان درد را کم کنید.لازم بذکر است میزان دردی که بعد از ایمپلنت دندان احساس خواهید کرد به طور مستقیم به تخصص پزشک ایمپلنت دندان و اینکه چه تعداد ایمپلنت انجام داده اید دارد.

همچنین افرادی که دارای اضطراب در هنگام کار می شوند می توانند از درمان ایمپلنت تحت بیهوشی استفاده کنند، که بیمار به تحت بیهوشی کامل قرار میگیرد و درمان طی یک جلسه انجام می شود.

تزریق بی حسی دیجیتال بدون درد

برای دریافت مشاوره رایگان از دندانپزشکی پاسارگاد روی لینک زیر بزنید.

دریافت نوبت

سوالات متداول

ورم بعد از ایمپلنت چقدر طول میکشد ؟

ورم ایمپلنت دندان معمولا از 3 روز تا 7 روز طول میکشد تا بهبود یابد اما در برخی موارد دیده شده بعد از ایمپلنت ورم نمی کند.

ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد؟

به طور کلی ایمپلنت دندان 6 جلسه درمانی نیاز دارد و از 5 الی 8 ماه با توجه به میزان جراحی زمان لازم دارد.

آیا برای درمان ایمپلنت شرایط اقساط دارید؟

بله، دندانپزشکی پاسارگاد برای پرداخت هزینه ایمپلنت به صورت اقساطی آماده خدمت رسانی است.

آیا بیماران دیابتی می توانند ایمپلنت کنند؟

برای یافتن پاسخ سوالات بالا، کافی است تا انتهای این مطلب را بخوانید.

آیا قصد کاشت ایمپلنت دارید؟

اطلاعات این مقاله که پیرامون هزینه ایمپلنت دندان است، توسط ( کلینیک دندانپزشکی پاسارگاد) نگاشته شده است. چنانچه با توجه به قیمت درمان ها متوجه شده اید که میتوانید ایمپلنت بکارید و میخواهید برای دندان خود از روش کاشت ایمپلنت استفاده کنید میتوانید برای دریافت نوبت مشاوره اقدام نمایید.

اگر در مورد ایمپلنت دندان سوالی دارید و قصد گرفتن وقت برای مشاوره دارید، تیم دندانپزشکی ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. اگر می خواهید برای مشاوره ایمپلنت دندان برنامه ریزی کنید، همین امروز با ما تماس بگیرید.

01332123208-9

2 دیدگاه در ”قیمت ایمپلنت دندان در مهر 1402

  1. سلام خسته نباشید
    باز هم قیمت نگذاشتین که حداقل قیمت به صورت حدودی اعلام می‌کردید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X